Sprawdź od kiedy już nie żyjesz

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2735
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Od kiedy istnieje świat? Od 1991 roku gdy w Polsce pojawił się internet? A może od 2012 roku gdy pojawił się pierwszy smartfon?

Ja obstawiam datę powstania świata na 1991 rok. I mam na to dowody, że przed tym rokiem właściwie to niczego nie było. Uściślając - dodam, że wtedy już nie było wielu z nas. Z tamtych czasów zostali tylko muzycy, aktorzy i część polityków z historii. Tylko takie informacje można znaleźć w sieci, a jak obecnie wiadomo to jeśli czegoś nie ma w sieci to tego nie ma. Są jeszcze oczywiście dane geograficzne, trochę historii wybranej dla wygody polityki i mnóstwo plotek o "celebrytach".

A teraz konkrety: w latach 1983-1987 aktywnie działałem kulturalnie w studenckim centrum kultury pewnej znanej uczelni. Organizowałem festiwale studenckie, przyjeżdżały znane wówczas kapele rockowe i bluesowe z tzw. MMG (Muzyki Młodej Generacji). Teoretycznie powinno coś zostać dla potomności z tamtego okresu - ale okazuje się, że nie ma nic. Tzn. nie ma nic w sieci. Czyli nikt z uczelni nie zadbał o archiwizację zdjęć, materiałów, itp.
W ten sposób gdybym nawet chciał kiedyś komuś pokazać jak wyglądał świat przed 1991 rokiem to nie ma szans. Bo tego mojego świata już nie ma. Jeśli nie zachowałem go sam to zniknął.

Więc zachęcam wszystkich młodych czytających ten post - archiwizację danych dokonujcie nie tylko w sieci na dysku googla. Wydrukujcie swoje zdjęcia, włóżcie do albumów które są chronione przed światłem, zdjęcia ze smartfona uporządkujcie i wybierzcie te - które są ważne.
Bo za jakiś czas obudzicie się tak jak ja: gdybym w w 1983 roku wiedział co będzie to najpierw wydałbym wszystkie pieniądze na porządny aparat fotograficzny. Analogowy, tak co wymaga wywoływania zdjęć w foto-laboratorium. I dzisiaj bym olał ten dziwny świat.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
alembiki
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 958
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Sprawdź od kiedy już nie żyjesz

Post autor: zielonka »

A całą tę gnojówkę wyprodukowali Ci co mieli aparaty analogowe i nie znali intenetu, -zda im się że mogą mówić innym jak mają żyć i co jest wartością a co nie. I tworzą durne prawo durne zasady i durniami się otaczając niszczą całe dobro dookola nas i siebie. Te toksyczne skur.....yny czas wskazać i przepędzić z naszego życia
Ci co żyją w internecie i dzięki niemu mają inny problem - miliony zdjęć setki filmów a na nich - siku kupa rzygi i wszelkie inne mozliwe ekskrementy. Jak zawsze potrzeba umiaru - ja i Ty mamy za mało świadectw tamtego czasu - dzisiejsi ludzie mają za dużo gówna a za mało treści. Może jeszcze powstanie coś co odsieje lub unormuje sytuację.
Oby - moze sztuczna inteligencja posprząta ten internet tak jak niektóre miasta sprzątają sie już powoli znadmiaru durnych bannerów zaslaniających architekturę i przyrodę .
P.S.
Problem jest ten że dopiero od czasu cyfrowej fotografii mamy nadmiar materiałów a te z analoga to duża rzadkość . Ja żyłem od 1990 roku bo takie mam najstarsze zdjęcie cyfrowe. Poszuukajcie swoich -ciekawe od kiedy żyjemy
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 sie 2022, 19:47 przez zielonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Sprawdź od kiedy już nie żyjesz

Post autor: kiwitom23 »

Ja żyję odkąd się urodziłem. Zawsze dbałem o zachowanie wspomnień i mimo, że los nosił mnie po świecie i różnych półkulach, to zawsze w walizce musiało się znaleźć miejsce na to najważniejsze. Mało tego mam nawet zdjęcia moich dziadków z ich młodości, nie wspominając o rodzicach, najstarsze ze zdjęć jest 1901 roku. Odkąd urodziła się moja pierwsza córa wszystko uwieczniałem już na kamerach. I ten cały majdan targałem przez życie i cały w komplecie przetrwał mimo różnych niewyobrażalnych dla niektórych zawieruch życiowych. Po moim powrocie do Polski zrobiłem coś, co było po prostu genialne, a mianowicie dałem gościowi cały plecak zdjęć analogowych, taśm VHS, Video8 i paru innych systemów i on mi to wszystko zdigitalizował. Teraz mam całość na małym serwerze Q-NAP, który robi codziennie 5 kopii zapasowych, coby nic nie zginęło i jest podpięty pod domową sieć i TV, więc często przy drinku z moją LP odpalam te wspomnienia i oglądamy je razem. Wszystkie zdjęcia i filmy mam równocześnie na 4 dyskach serwerowych do których mam dostęp z każdego zakątka świata. Oczywiście mam też wszystko w oryginale. Ogólnie zdjęć jest około 10 tysięcy, a filmów na dobre 48 godzin.

Na pierwszym zdjęciu Kiepura z oryginalnym autografem (znajomy mojego dziadka, parę flaszek razem wypili). Na drugim zdjęciu mój pra-dziadek z pra-babcią, nie jestem pewien, ale to chyba końcówka 18 wieku, jest to zwykły papier, nie fotograficzny, ale mogę się mylić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”