Znaleziono 15 wyników

autor: spoko67
środa, 26 lut 2014, 08:16
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Dziękuję wszystkim za wspaniałą radę. Do szybkowara dodałem 1,5 bezpiecznika rozkruszonego ( wcześniej wygotowane ) i to rozwiązało mój problem. Wczoraj i przedwczoraj destylowałem z wydajnością 0,75 l/h bez jakichkolwiek problemów. Mam jeszcze małe takie pytanko jak często trzeba wymieniać tą porce...
autor: spoko67
wtorek, 18 lut 2014, 09:24
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Witam ponownie i proszę o radę. Piątek zacier w garnku, grzanie i wyszło wszystko dobrze. Sobota zacier w garnku , grzanie i wyszło wszystko dobrze. Niedziela po raz 3 zacier w garnku i wyszło wszystko dobrze. Niedziela po południu mieszam wszystko razem ok.50 % i do gara aby przedestylować 2 raz. P...
autor: spoko67
czwartek, 13 lut 2014, 08:57
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Dziękuję Fuxe za wskazówki. Mnie się wydaje, że tak jak piszesz w drugim punkcie , gorące opary napotykają ciepłą wodę, później się skraplają i nie zalewają już od góry wężownicy ( bo jak zmniejszyłem chłodzenie to znikło cofanie alkoholu i takie psiknięcia z szybkowara) . Wężyki na chłodnicy mam 8 ...
autor: spoko67
wtorek, 11 lut 2014, 09:00
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Korki raczej robiły się w chłodnicy w górnej części i to nie zdążyło spłynąć bo było zbyt mocne chłodzenie już w samej górnej części (tak mi się wydaje że to było przyczyną) w tym tygodniu znowu nastawię sprzęt to będę obserwował. Deflegmator mam bez zwężeń i dosyć sporym otworem. Kiedyś miałem zwyk...
autor: spoko67
poniedziałek, 10 lut 2014, 11:38
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Witam ponownie. Niedawno postawiłem na piecyk gazowy swój zestaw i za jakiś czas pojawiło się znowu cofanie na chłodnicy. Po zmniejszeniu chłodzenia chłodnicy (wylatywała ciepła woda, a przedtem zimna) to ustało. Ja widzę winę w zbyt mocnym chłodzeniu, ponieważ nie zdążył spływać alkohol w wężownicy...
autor: spoko67
środa, 29 sty 2014, 07:59
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Wczoraj robiłem znowu i nic takiego się nie działo . Ale zrobiłem alkohol do garnka ok. 40 % , grzałem do 55 stopni mocno, potem zmniejszyłem ogień i czekałem. 80 stopni pierwsze krople i od 82 fajnie już leciało, czasami strużka a czasami pojedyncze szybkie krople i nic nie regulowałem prawie do ko...
autor: spoko67
wtorek, 28 sty 2014, 13:24
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Re: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Chłodnica szklana, ustawiona pionowo, kupiona w euro winie. Już kilka razy robiłem i tego nie zauważyłem.
autor: spoko67
wtorek, 28 sty 2014, 11:15
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 12384

Cofanie się alkoholu w chłodnicy i ciśnienie w szybkowarze.

Miałem wczoraj taki problem. Robiłem 3-cią destylację. Rozrobiłem alkohol tak do 50 % i do szybkowara (12 litrów, deflegmator, wąż silikonowy i chłodnica). Gdy pojawiły się pierwsze krople temp. 78 st. (termometr rtęciowy w pokrywie). Potem zbliżyło się 82 stopnie i mały problem. W chłodnicy pojawił...
autor: spoko67
piątek, 5 kwie 2013, 07:51
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21020

Re: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.

Przepraszam wszystkich za moje kombinowanie, ale jak to człowiek początkujący wszystko by chciał od razu zrobić dobrze. Zaraz żeby cuda wychodziły i jeszcze nie znając się na rzeczy próbował coś swojego wprowadzać. Jeszcze raz dziękuję za dobre rady i postawienie mnie w pionie. Zrobiłem tak jak mi r...
autor: spoko67
czwartek, 4 kwie 2013, 11:38
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21020

Re: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.

Dzięki za radę Wald jak przyjdę do domu to dodam pożywki i dobrze to napowietrzę a przy okazji zmierzę jakie to ma blg bo nie mierzyłem ( błąd w sztuce ale uczniom takie rzeczy powinno się wybaczać ). A jak by tak zrobić zwykłą cukrówkę z przepisu 1410 i zamiast 1 litra wody wlać 1 litr wina o bardz...
autor: spoko67
czwartek, 4 kwie 2013, 10:33
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21020

Re: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.

Witam serdecznie ponownie. Pierwszy raz destylacja ( nauka z Waszego forum) Skorzystałem z Waszych rad no i zrobiłem tak; 1. Najpierw zlałem trochę wina i dolałem wody , drożdże typowo winiarskie uniwersalne do win czerwonych z bio-winu i trochę pożywki pracuje to do dziś (super) 2. Przed wczoraj do...
autor: spoko67
czwartek, 7 mar 2013, 08:32
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21020

Re: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.

Dzięki wszystkim za wskazówki , nic z tego nie planuje na wino jako do picia tylko wszystko na destylację . Na początek do 5l. wina naleje wody dodam drożdży i pożywki i poczekam z fermentacją i do szybkowara. Zobaczę co z tego wyjdzie. A jak nie to zrobię inaczej , winko na szybkowar a potem dunder...
autor: spoko67
środa, 6 mar 2013, 10:48
Forum: Destylacja wina i piwa
Temat: Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 21020

Wino roczne 25blg czy nadaje się do destylacji.

Dostałem dosyć sporo wina w 5 l. butlach ( szt.6) zrobione przez wujka z różnych owoców. Jedne są chyba roczne, a 2 letnie też się znajdą, bardzo gęste i słodkie 25blg. Czy można to destylować, czy jakoś ruszyć z dalszą pracą tego wina, żeby spadło blg? Do tych win prawdopodobnie nie były dodawane ż...

Wyszukiwanie zaawansowane