spiker1974

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
spiker1974
50
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 09:15
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: spiker1974 »

Witam
Na początku chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom za dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Zarejestrowałem się wcześniej jednak dopiero teraz piszę pierwszy post. Dość długo zapoznawałem się z treścią, bo zamierzam zakupić bardziej profesjonalny sprzęt typu aa-bratek lub pot-stila. Wiedza i doświadczenie forumowiczów pomogło mi w podjęciu decyzji, bo nawet opinie od znajomych posiadających taki sprzęt niewiele mi pomogły.

Moje doświadczenie praktyczne to ilości doświadczalne, robione na szklanym sprzęcie laboratoryjnym raczej dla testów porównawczych niż konsumpcyjnych. Warto tak wypróbować receptury i walory smakowe np. glukoza – cukier i jakoś drożdży.
Posiadam jedynie doświadczeniem w nalewkach i mieszankach win z przyprawami typu wermut, martini.
Mam bardzo wiele zainteresowań od wędkarstwa, numizmatyki, chemia, zielarstwa, akwarystka,fotografia metalurgia – odlewnictwo do historii militari i nawet astrofizyki. Pewnym jestem że na zgłębienie tego wszystkiego zabrakło by pary ludzkich żywotów, a i tak gdy rozwijasz wiedzę o danej dziedzinie dowiadujesz się jakim ignorantem byłeś i jak nadal mało wiesz o danej dziedzinie.

Mieszkam na Podlasiu, tradycje bimbrownicze są tu niezaprzeczalne, jednak jakość nawet z tych samych źródeł bywa bardzo różna. Podobnie jak z śliwowicą najlepsze produkty są dla siebie lub znajomych. Większość dostępnego bimbru nawet z akcyzą nie umywa się do najlepszych wyrobów jakich próbowałem a powiem że kosztowałem zbożówek i to o mocy 55% przy których absolut nie robi wrażenia.
Jednak opinie kolegów z kraju z którymi spotyka się, i degustuję urobek nawet nie najwyższych sortów z podlaskiego zagłębia są bardzo miło zaskoczeni. Często jest podejście typu bimber nie dziadek, ojciec robił nie chce tej berbeluchy, jednak po skosztowaniu zbożówek czy nawet bimbru z wody brzozowej (boski nektar o posmaku cytrynowym), zasadniczo zmieniają zdanie.
Kiedyś w wieku około 18 lat gdy pierwszy raz dokonywałem zakupu u brata dziadka kolegi mieszkającego na kompletnym bezludzi, zapytałem go czy jego wyrób jest dobry, odpowiedział że musi być dobry bo on pół życia go produkował a drugie pół za niego przesiedział. Trudnił się tym od lat międzywojennych, bo jak twierdził ze i wtedy jakoś trzeba było sobie radzić. Sprzedał nam wersje „ młodzieżowa” zaprawioną ziołami okazała się wyborna ale bardzo zdradliwa.

Jednak gusty i smaki człowiekowi zmieniają się z upływem lat, teraz mam fazę na burbony i zbożówki i w tym kierunku pewnie skierowane będą moje zainteresowania gorzelnicze. Ostatni spróbowałem nie dębionego burbona przywiezionego z ameryki i moje początkowe „ee bimber z kukurydzy” zostało mile zdruzgotane. Niestety o recepturze dowiedziałem się tylko że tajemnica tkwiła w surowcach wysokiej jakości.

Pozdrawiam Tomasz.
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: spiker1974

Post autor: dziad borowy »

Witaj. Miło przyjąć do grona tak wszechstronnego osobnika. Nieskromnie powiem że wiele Twoich zainteresowań pokrywa się z moimi a niektóre je uzupełniają. Myślę że znajdziemy wspólny język, a może i wymyślimy cuś nowego. :)
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: spiker1974

Post autor: Doody »

Witaj Tomku i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”