Spawarka TiG dla początkującego

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak dokładnie jak mówi @chprzemo, ma ona służyć hobbystycznie do realizacji moich pomysłów. Moja praca nie pozwala mi, by myśleć o jakimkolwiek innym zarobkowaniu. Mój weekend, to końcówka soboty i 1/4 niedzieli 8-), a moje pisanie na forum jest przeplatane z nieustającą pracą.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

Nie chcę byś później żałował, że musisz się męczyć z takim kiblem.Raz widziałem dedre mma przystosowaną do tig.Nie chcę tego za darmo!
Może inaczej to wyjaśnie,tak po naszemu :mrgreen:
To co Ty chcesz kupić,to takie zimne palce z 4 odstojnikami.To co ja Ci proponuje,to taki prawidłowy aabratek z olm i buforem :D
Na tym i na tym zrobisz alkohol .Prawda? :)
Do Ciebie należy decyzja.
Pozdrawiam.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Po co Tig AC w naszym hobby? Też się zastanawiałem dołożyć 1000 zł i kupić digitig 206P. Dobrze że tego nie zrobiłem przez te 3 lata nie miałem potrzeby spawania alu a reszta funkcji DC jest taka sama. Spawałem stal czarną, nierdzewkę. Pwnie jak bym lubił rudą spawał bym miedź nie lubię lutować. O Alu nigdy nie myślałem klimatyzacji nie naprawiam.
Tonku na samym LM możesz zrobić super spiryt bez OLM i bufora jakość to operator. Doświadczony spawacz weźmie w rękę elektrodę do kwasówki pospawa ładniej niż my amatorzy tigiem.
Co do przewodu to wybrałem ten czarny już ze sterowaniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy to znaczy, że sama wymiana uchwytu np. z 26 na 12 nic nie da :scratch: tylko trzeba kupić całość z przewodem w którym jak rozumiem jest sterowanie?
Te wtyczki od przewodów są standardowe i pasują pod inne spawarki innych producentów, czy też nie jest tak do końca.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Przeważnie w spawarkach jest wyjście 2 piny gx 12 lub 16. Jak spawarki z pierwszego postu. Ja w shermanie miałem inne i musiałem przelutować tak samo jak wąż do gazu musiałem dobrać szybko złączki. Niestety WP 9 jest mały i nie pasuje do WP 26 cały osprzęt jest mniejszy tulejki, dysze,łączniki prądowe.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

OK, spawarka kupiona oraz maska.
Co radzicie do spawarki dokupić, gdyż spawarka jest goła, tylko z kablami, chodzi o dodatkowe elementy eksploatacyjne TIGa (dysza, łącznik, tulejka, korek) jakie jakiego rozmiaru, jakie są najbardziej "chodliwe" w naszym hobby.
Co jeszcze warto dokupić.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

Szare elektrody. Krótki korek, czasami się przydaje jak jest cięższy dostęp. Długi też na zapas można mieć bo jest dość kruchy, trącisz uchwyt spadnie na beton i pęknie.
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sty 2020, 05:23 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:OK, spawarka kupiona oraz maska
I na co się zdecydowałeś?

lewy87r
50
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 1 sie 2017, 13:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: lewy87r »

Przegapiłem temat :) ale jedyne co mogę dodać to to, żeby jednak kupić dobry jakościowo i sprawdzony sprzęt jeśli hcodzi o spawarkę.
Bo te zestawy "na każdą kieszeń" to ok. pospawa się, ale dla amatora/początkującego może być ciężkie bo ustawiasz 80A a tak na prawdę raz jest `60A` a raz `100A` ja tak mam z MMA spawarką - że zeby pospawać to muszę podbijać A żeby dało się ładnie stopić materiał. Nie wiem gdzie są te straty A ale są często. I zdarza się, że ustawie 100A ai tak czasem nie topi materiału.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

@tonku zdecydowałem się na jedną z tych, której linki podawałem wcześniej.
https://allegro.pl/oferta/spawarka-traf ... 8440747286
Tyle że, w linku powyżej nie ma wszystkich informacji zawartych o tej spawarce.
Poniżej wklejam fotkę z jej danymi. Co zwraca uwagę, to jej prąd pracy od 5A do 200A nie jak w większości 20A - 200A
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sty 2020, 16:04 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: .Gacek »

Nie jestem jakimś super znawcą ale wydaje mi się że ma wszystkie najbardziej potrzebne funkcje a nawet puls.
Oby Ci dobrze służyła :ok:
Pozdrawiam Gacek.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

chprzemo pisze:A maska z Twojego linku ma zasilanie tylko fotoogniwem, jak dla mnie słabo....

Jeśli pisałeś odnośnie shermana V3b to ma dwie baterie :)
Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

A to przepraszam za wprowadzanie w błąd, opierałem się na opisie aukcji, a tam jest tylko info o fotoogniwie.. Jeśli faktycznie ma baterie to jest fajna opcja do kupienia w dobrych pieniądzach...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: Grzesius88 »

Na pewno będziesz zadowolony, te wszystkie tanie spawarki różnią się tylko nazwą i obudową. Bebechy praktycznie takie same. Mimo to spawają przyzwoicie. Sam mam Magnus 215 AC/DC. Stal spawa ok. za to alu poniżej 2mm to męka. Ze swojej strony mogę polecić do spawania stali elektrodę czerwoną,najlepiej mi się spawa. Dobrze żebyś dokupił sobie dużą butle,bo mała to tragedia i szybko się kończy. Miałem małą i szybko sprzedałem. Drogo wychodzi wymiana gazu w porównaniu z dużą. Soczewka przydaje się przy nierdzewne,dobrze rozpyla gaz. Miłej zabawy
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:@tonku zdecydowałem się na jedną z tych, której linki podawałem wcześniej.
https://allegro.pl/oferta/spawarka-traf ... 8440747286
Tyle że, w linku powyżej nie ma wszystkich informacji zawartych o tej spawarce.
Poniżej wklejam fotkę z jej danymi. Co zwraca uwagę, to jej prąd pracy od 5A do 200A nie jak w większości 20A - 200A
Obrazek
Fajny sprzęt :klaszcze: Niech Ci służy jak najlepiej ;)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Panowie dzięki za dobre słowo, ale mam do was następne pytanie.
Kupić reduktor z dwoma manometrami, czy lepiej z jednym manometrem i rotametrem na którym będę mógł ustawić przepływ gazu.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: .Gacek »

Miałem podobny dylemat i wszyscy znajomi polecali mi tą drugą opcję. Do naszej zabawy chyba najlepsze rozwiązanie.
Miałem właśnie pytać czy już spawałeś ale jak nie masz jeszcze reduktora to pytanie "wygasa" ... Daj znać jak już będziesz po pierwszych próbach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 lut 2020, 17:59 przez .Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak będę po pierwszych próbach, to nawet zdjęcie zrobię spawanego materiału :D
Ja należę do tych osób, że jak czegoś nie znam, nie umiem, to się najpierw do tego porządnie przygotowuje. Tak było z pierwszym gonieniem...sami wiecie ile jest materiałów i treści w necie na ten temat, ale ja muszę to wszystko zweryfikować, popytać, przyswoić teorie na sucho i dopiero wtedy biorę się na serio. Dlatego też, później się bardzo dziwiłem, że niektórzy mieli problemy przy pierwszym starcie, a mi to poszło banalnie łatwo/prosto.
Chciałbym sobie również wygospodarować odpowiednie miejsce do tego celu, może zrobić sobie prosty stół do spawania, by nie robić tego w imadle na drewnianym stole. Teraz mocno główkowałem nad butlą ilu litrową kupić i jak już wiem co kupić, to przyszedł czas na regulator.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

japitole pisze:Panowie dzięki za dobre słowo, ale mam do was następne pytanie.
Kupić reduktor z dwoma manometrami, czy lepiej z jednym manometrem i rotametrem na którym będę mógł ustawić przepływ gazu.
Jak byś chciał sobie zrobić osłonę, to może Ci się 2 rotametr przydać. Używam taki obecnie :mrgreen:
https://allegro.pl/oferta/reduktor-z-ro ... 238af59814

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

No tak, jest to chyba lepszy wybór niż kupno regulatora z jednym rotametrem, bo jakbyś chciał później puścić gaz do rurki, to albo kupujesz następną butle, albo następny regulator. Więc to jest najlepsze i najtańsze rozwiązanie.
Jakiej pojemności masz butle?
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

Tylko 8l :problem:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: jatylkonachwile »

Ja też mam 8 czy tam 7l, ale koszty wymiany są takie że się nie opłaca i kupiłem dużą 50l. Jest taniej i wygodniej bo nie martwisz się że zaraz gaz ci się skończy.
Awatar użytkownika

tonku
50
Posty: 99
Rejestracja: wtorek, 14 paź 2014, 19:50
Ulubiony Alkohol: Szampan cukrowy na BL
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: tonku »

jatylkonachwile pisze:kupiłem dużą 50l. Jest taniej
Ile kosztuje taki przeskok?Wymiana 50l?Jeżeli mogę wiedzieć?Ile waży taka butla?
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: Optoelektron »

Na Allegro koszt pustej ok 900 zł. Waga takiej butli w zależności od materiału i grubości ścianki 80 -120 kg.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lut 2020, 21:09 przez Optoelektron, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Maciej

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

Jeśli dobrze pamiętam to niedaleko mnie gdzie zaopatruje się w gaz duże bule są po ~450zł
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: arTii »

Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Grzesius88
30
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 9 sty 2020, 19:01
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Destylaty nieczyste
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Małopolskie
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: Grzesius88 »

Ja płaciłem 350 za pustą butlę plus 90 za argon.
Ostatnio zmieniony środa, 12 lut 2020, 23:18 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pij, Bracie, pij, na starość torba i kij
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: jatylkonachwile »

Ja też zapłaciłem coś ok 400zł, wymiana to 140zł, butla waży sporo, ale nie sądzę żeby więcej jak 80kg. Da się bez problemu wrzucić ją samemu do auta.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Lutowanie - spawanie #4

Post autor: chprzemo »

To chyba najlepszy temat na moje pytanie:

Planuje przesiadkę z palnika SR-26 na SR-9, czy ktoś ma doświadczenie z tymi uchwytami? Czy są kompatybilne od strony przewodu/węża pradowego- średnice gwintu? Korpus (obudowa z przyciskiem nie rurka z tworzywa) będzie pasował? Te uchwyty mają takie same czy różne średnice do montażu korpusu?

Pytam bo zastanawiam się czy z wymianą palnika/uchwytu wiąże się wymiana węża prądowego/gazowego i korpusu z przełącznikiem.... To, ze akcesoria są inne to jasna sprawa, bardziej chodzi o osprzęt od uchwytu do spawarki:)

Używam wersji chłodzonej gazem.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Lutowanie - spawanie #4

Post autor: chprzemo »

Czyli sr-9 nie podmienię 1:1 za SR26... a odkupię odpowiednie redukcje czy szukać czegoś z przewodem?

@japitole- czytam wszystko ale dzięki Bogu nie zapamiętuje wszystkiego tylko to co uznam za istotne:) kilka tygodni temu nawet nie myślałem o takiej zmianie, teraz wpadłem na taki szatański pomysł.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lut 2020, 11:02 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Z odpowiedzi @prolog1975 wychodzi, że on musiał przerabiać wąż, ale nie jest to regułą.
Natomiast cały osprzęt do uchwytu jest mniejszy i w tym wypadku przejście z 26 na 9 wiąże się z całkowitą wymianą jego podzespołów.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

@japitole- czepiając się niestety teraz Ty nie przeczytałeś wątku/pytania w którym aktywnie uczestniczysz... Napisałem jasno, ze wymiana akcesoriów jest nieunikniona i dla mnie jasna, pytałem o waż i wszystko co jest od uchwytu do spawarki.

Odpowiedziałem sobie sam i powiem wszystkim następnym:
Uchwyty nie są kompatybilne, SR9 ma GW 3/8’’ 24 UNF, SR26 ma 5/8’’ 18 UNF.

Wymieniając palnik trzeba się liczyć z wymianą wszystkiego- od węża aż po ceramikę :(
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: prolog1975 »

Tak podpowiem, że teraz kupił bym taki wąż bez osprzętu https://m.pl.aliexpress.com/wholesale/w ... mainSearch Sterowanie zrobił nożne z najprostszego włącznika też aliexpress.
To pewnie wygodniejsze niż włączanie ręczne. Dlaczego? Ano w chińskim wężu jest minus włącznik jest przyczepiony do rączki palnika na trytytki. Podczas manewrowania palnikiem przesuwa się co jest niewygodne i irytujące.
Nie ma co rozpaczać, naszą zabawę będziesz dziergał 9. A jak kiedyś będziesz potrzebował pospawać coś grubiej to już masz 26 pod ręką. Od przybytku głowa nie boli.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lut 2020, 13:08 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

@prolog1975 namierzyłem w PL cały komplet SR9 (składany ale wszystkie graty z jednego sklepu) za 196 pln, z calutkim osprzętem Kompletnym na prace z elektrodami 1,1.6, 2, 2.4- soczewki, tulejki, korki, ceramiki pod soczewki, korpus palika z włącznikiem wkomponowanym w plastik i nawet w tej cenie po dwie Złote elektrody każdego rozmiaru.

Kupuje bo mnie meczy już rozmiar sr26- tak jak piszesz, zostanie uwieszony przy spawarce ale będę podłączał tylko jeśli będzie coś grubszego do spawania...

Chyba w naszej zabawie nie ma co kupować zwykłych łączników prądowych bez soczewek? Podejrzewam, ze gabaryt 9 z soczewką będzie mniejszy niż 26 na zwykłym łączniku...
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: użytkownik usunięty »

Możesz podać link do tej oferty. Rozumiem, że przez kompletna oferta, masz na myśli również wąż.

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

https://matiw.pl/

Komplet poza przewodem dwużyłowym do włącznika. Kupiłem najtańsza osłonę na wąż bo założę swój obecny, a na wąż SR26 naciągnę tą bidę. Na stronie maja zajeb**sty konfigurator z interaktywnym schematem (po kliknięciu na schemacie w element odnośnik prowadzi do oferty sklepu) w życiu nie widziałem tak genialnego rozwiązania w sklepie internetowym. Nie kupowałem łączników prądowych i ceramik do nich bo będę robił tylko na soczewkach.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lut 2020, 17:23 przez chprzemo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

Kupiłem! Przyszło i mam problem.

Faktycznie palnik SR9 jest super mały. Jest fajny i poręczny jednak tak jak wcześniej było powiedziane wąż i przyłącza nie jest kompatybilny z SR26.

W wężu SR9 od strony spawarki jest zakute przyłącze M12x1, w spawarce z moich pomiarów wychodzi, ze jest M16, tak tez wynika z informacji w sieci... podpowiecie gdzie znaleźć redukcje/przejściówkę itp? Żeby to nie było gazowe dziwaczne przyłącze tylko jakiś zwykły gwint to coś bym uspawał:D a tak potrzebuje redukcji.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: aakk »

Cykniesz fotkę obu uchwytów obok siebie? Chciałbym zobaczyć różnicę bo w sumie nigdy się tym nie interesowałem a może warto by było :)
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

Wrócę do domu to cyknę i wstawię. Raczej będzie wieczorem.

Jeśli mój gwint w spawarce to M16x1,5 to chyba znalazłem rozwiązanie problemu. Patent nazywa się zakuwka M16x1,5 na OLX, można zakuć sobie wąż i cieszyć się jednym standardem. Dziś sprawdzę dokładnie co to za gwint i będę działał- najważniejsze, że jest nadzieja:)



Edit:
Na obydwóch palnikach są soczewki i ceramiki do soczewek, na dużym nr 6 na małym nr7. Obydwa mają średnie korki.



Foto:
5CA08F7D-7A70-4D7B-BE06-320CF50D2818.jpeg
57297A86-0EEB-45F3-9B6C-868303CAF752.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 mar 2020, 21:49 przez chprzemo, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Spawarka TiG dla początkującego

Post autor: chprzemo »

Jestem Wam winien kilka informacji..
Dziś pospawałem trochę nowym palnikiem i z przykrością stwierdzam, że nie był to najlepszy pomysł. Faktycznie jest mniejszy i lżejszy ale patrząc na użytkowanie w amatorskich warunkach bez dziwnych spoin w pachwinach czy za przeszkodami nie widzę różnicy poza kilkoma gramami mniej w reku.


Jeśli ktoś myśli o zakupie całkowicie nowego węża z palnikiem to jest fajne rozwiązanie, jeśli jednak ktoś tak jak ja wieczorem wpadnie na pomysł modernizacji spawarki to niech lepiej zastanowi się zanim wyda 200 złotych bo może być rozczarowany jak ja;)

I jeszcze jedno, często korzystam z kręcenia palnikiem, ustawiam sobie kąt palnika i spawam, niestety po kilkunastu minutach pękła guma na elastycznej części palnika- do wymiany. Może faktycznie za długo ciągiem spawałem i przejrzałem palnik i guma trzasnęła ale w większym SR26 wielokrotnie dłużej spawałem przy wygiętym paliku i od 2 lat palnik jak nowy...

9A294572-C5CA-4264-B830-738A8CAA0AF5.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”