Spawanie KO migiem

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.
Awatar użytkownika

BartekBartek1
450
Posty: 499
Rejestracja: środa, 19 gru 2012, 15:20
Otrzymał podziękowanie: 21 razy

Post autor: BartekBartek1 »

A bez takiego podwójnego reduktora da rady? A jeśli mam dostęp żeby później to wytrawić to też muszę podawać argon?
Pędzić, pić, zalegalizować.

marmoo
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 22:38
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: marmoo »

Tak!
"Podpora" czy też gaz formujący pozwala na ładne ułożenie się grani.
Bez tego wyjdą ci w środku utlenione farfocle a spaw będzie miał tendencję do zapadania się.
Ja korzystam często z normalnego reduktora gdzie zamiast króćca na wąż mam wkręcony trójnik 1/8 cala a w niego złączki pneumatyczne wtykowe 6mm.
Na przewodzie podpory mam dodatkowo zaworek odcinający i dławiący do regulacji przepływu.

Ale to nazwijmy "zestaw dla zaawansowanych" i bez doświadczenia możesz mieć problem z ustawieniem przepływów.

MIG zresztą to dość słaby pomysł na spawanie rur cienkościennych i wróżę problemy z estetyką....
Awatar użytkownika

BartekBartek1
450
Posty: 499
Rejestracja: środa, 19 gru 2012, 15:20
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: BartekBartek1 »

A jak jest ze spawaniem blachy 304 migiem? Też trzeba jakoś z drugiej strony podawać argon? Tylko wtedy jak to wygląda? Przymierzam się do spawania zbiornika z 304 :)
Pędzić, pić, zalegalizować.

marmoo
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 22:38
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: marmoo »

Też...
Albo spawnąć bez przetopu z zewnątrz, a potem od środka.
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: magius »

BartekBartek1 pisze:A jak jest ze spawaniem blachy 304 migiem? Też trzeba jakoś z drugiej strony podawać argon? Tylko wtedy jak to wygląda? Przymierzam się do spawania zbiornika z 304 :)
Migiem chcesz spawać podstawową nierdzewkę? To życzę Ci na prawdę powodzenia z ustabilizowaniem łuku...
Zamiast argonu weź ogarnij mieszankę typu 98% Ar + 2% O2. Pomimo, że spoina z wierzchu będzie lekko utleniona (co nie ma wpływu, ponieważ tak czy tak należy przeprowadzić pasywacje, która odbuduje jak bardzo upragnione tlenki chroniące przed korozją) to będzie się dobrze spawało, gdyż sama mieszanka z tlenem będzie powodowała ustabilizowanie łuku. Jak spawać w osłonie argonu to tylko tig wchodzi w grę. Podkładki formującej grań trzeba tu i tu zastosować.

marmoo
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 22:38
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: marmoo »

Ponadto na czystym argonie w MIGu ciężko uzyskać jakiekolwiek wtopienie.
Argon + MIG stosuje się tylko do aluminium
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: Karwi »

Czy drutem ER307 Si mogę mig spawać kolumnę? Mam ten drut ponieważ napowujemy nim elementy w maszynach rolniczych.

Dario3
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 16 sie 2016, 19:50
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: Dario3 »

Do spawania stali nierdzewnej za pomocą MIG drut ER307 SI nadaje się. Jest dość uniwersalny. Należy zadbać o gaz osłonowy mieszanka M13 98% Ar + 2% O2.
Można coś zrobić szybko, dobrze i tanio, ale zawsze mamy do wyboru tylko dwie możliwości.
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: Karwi »

Oki dzięki. Mam jeden wydatek mniej.
Dostałem od znajomego rurę 52mm ze ścianką 1mm. 2.5m trzeba powoli kompletowac resztę.

nemesiS
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 kwie 2020, 02:43
Re: Spawanie KO migiem

Post autor: nemesiS »

radonix pisze:A czy po takim trawieniu trzeba jeszcze robić pasywację?
Hej, a jak tym sposobem pozbyłeś się zgorzelin wewnątrz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”