Soda oczyszczona przed drugą destylacją

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

Autor tematu
PromiL2006
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 6 cze 2018, 11:11
Krótko o sobie: lubię eksperymentować ze smakami i cieszyć się z opinii na ich temat :) :P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków

Post autor: PromiL2006 »

Witam szanownych kolegów hobbystów,

Przed 2 gotowaniem rozcienczylem urobek pół na pół i wyszla mi 44% wódka ( zawsze tak robie przed 2 gotowaniem) zapragnalem eksperymentowac z soda oczyszczona - wsypalem 1 łyżeczkę na 4 l tego rozrobionego ( takie proporcje znalazlem na tym forum).

Moje pytanie : Czy to normalne ze po wymieszaniu wody, odczekaniu 15 minut i wsypaniu tej sody wszystko zrobilo sie metne ? I ile czasu odczekać przed gotowaniem i czy to sie nadaje do gotowania,


Pytam bo zaczynałem sie o tych amoniakach i mam mętlik w glowie hehe, to co mi wyszlo delikatnie zmniejszyło zapach. Dodam jeszcze ze wszystko przy 2 gotowaniu bedzie przelatywalo przez węgiel a kolumna ma wypelnienie z miedzi i zmywakow
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lip 2019, 08:25 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
:read: :scratch: :idea: :D :pije: :odlot: :twisted:
" głupi wie co powiedzieć, mądry wie co przemilczeć "
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Soda oczyszczona przed 2 gotowaniem

Post autor: Zygmunt »

Amoniak może powstać po dodaniu sody do nastawu, nie do surówki. Zmętnienie po dodaniu sody jest normalne, możesz gotować to w zasadzie pd razu po wymieszaniu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
PromiL2006
5
Posty: 7
Rejestracja: środa, 6 cze 2018, 11:11
Krótko o sobie: lubię eksperymentować ze smakami i cieszyć się z opinii na ich temat :) :P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Soda oczyszczona przed 2 gotowaniem

Post autor: PromiL2006 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, prawdopodobnie we wtorek będę psocił to dam znać jaki jest efekt :)


Edit

Po 2 dniach wyklarowalo sie i osadzilo na dnie

Edit 2

Jestem wlasnie po ugotowaniu tej surówki potraktowanej soda oczyszczoną, wszystko mialem dodatkowo puszczone przez wegiel, destylat pachnie tak jakby anyżem ( mimo puszczenia przez wegiel), jak rozrobilem pół na pol z wodą w kieliszku to zapach ten sie nasilił, zastanawiam sie czy nadaje sie to do spożycia. Moje wcześniejsze psoty byly gotowane 2 razy i puszczane 2 razy przez wegiel a ich wynik koncowy byl jak absolut idealny - do nalewek.

Dodam jeszcze ze psota wyszla o voltarzu 94% frakcje podzielone prawidłowo,

Edit 3

Problem chyba jest z węglem ktorego nie wymienilem od ostatniego razu i zamiast ladnie przefiltrowac to oddał caly syf do destylatu, wnioskuje tak ponieważ nawet pogon bez wegla tak nie smierdzi jak to puszczone przez węgiel
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lip 2019, 13:56 przez PromiL2006, łącznie zmieniany 3 razy.
:read: :scratch: :idea: :D :pije: :odlot: :twisted:
" głupi wie co powiedzieć, mądry wie co przemilczeć "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”