Znaleziono 9 wyników

autor: _sn4k_
niedziela, 22 paź 2023, 13:06
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z dzikiej róży i głogu - owoce na dnie pojemnika podczas fermentacji
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 641

Wino z dzikiej róży i głogu - owoce na dnie pojemnika podczas fermentacji

Witam. Pytanie z cyklu nie ma głupich pytań. Pierwszy raz podczas burzliwej fermentacji mam sytuację gdzie połowa owoców leży na dnie, reszta owoców standardowo unosi się. Wino fermentuje drugi tydzień bardzo intensywnie. Czy może to mieć wpływ na gotowy trunek tj. smak/barwę wina. W załączeniu zdję...
autor: _sn4k_
poniedziałek, 9 lis 2020, 14:01
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2436

Re: Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie

Na dniach przyjdzie do mnie drugi pojemnik o pojemności 34L, więc jak już oddzielę owoce będę mógł nastawić większą ilość. Czy gdy przyjdzie do mnie drugi pojemnik to nie będzie problemem jeśli aktualnie fermentujący nastaw przeleje do większego pojemnika i dodam owoce + uzupełnię wodę i cukier wg p...
autor: _sn4k_
poniedziałek, 9 lis 2020, 13:11
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2436

Re: Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie

Zapomniałem dodać, fermentacje przeprowadzam w pojemniku fermentacyjnym 15L więc dodanie owoców do nastawu nie wchodzi w grę.
autor: _sn4k_
poniedziałek, 9 lis 2020, 09:33
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2436

Wino z dzikiej róży i głogu - pytanie

Dzień Dobry, W ubiegły czwartek nastawiłem wino z dzikiej róży i głogu ( 1.8 kg dr i około 0.8 kg głogu - nastaw na 10L wina). Wczoraj dostałem około 1.8 kg dzikiej róży, a zamrożony mam niecały kilogram głogu więc składniki na kolejne 10L. Planowałem robić 2 nastaw, ale kolejna partia owoców trochę...
autor: _sn4k_
wtorek, 13 paź 2020, 19:07
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino ze śliwek - pytanie o osad nad winem + zdjęcia
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4169

Re: Wino ze śliwek - pytanie o osad nad winem + zdjęcia

Hej, do wina dałem oczywiście jakieś 4 ml pektoenzymu, ale na przyszłość będę śliwki trzymał w pojemniku do przerobienia całego założonego cukru, a nie przez tydzień jak teraz. Ta czapa z wierzchu już trochę się zmniejszyła, pewnie dlatego że fermentacja słabnie.
autor: _sn4k_
niedziela, 11 paź 2020, 11:53
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino ze śliwek - pytanie o osad nad winem + zdjęcia
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4169

Wino ze śliwek - pytanie o osad nad winem + zdjęcia

Witam, Po tygodniu fermentacji śliwek w pojemniku fermentacyjnym wczoraj oddzieliłem moszcz od owoców i przelałem go do balona 15L.Zauważyłem, że nad winem zebrał się osad z części owoców o galaretowatej konsystencji. Tutaj moje pytanie czy może on mieć jakiś wpływ na wino czy mogę po przerobieniu z...
autor: _sn4k_
niedziela, 26 lip 2020, 12:58
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3309

Re: Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń

Ok, wszystko jasne.Użyłem drożdży 16% dlatego, że w sklepie były do wyboru 16% lub 18% czyli w tym wypadku mogę wyliczyć cukier na wino wytrawne 13% lub zrobić wino 16% i po zakończonej fermentacji dosłodzić je rozpuszczając cukier w nastawie tak żeby za bardzo go nie rozcieńczyć i powinno być ok.
autor: _sn4k_
sobota, 25 lip 2020, 13:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3309

Re: Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń

Użyłem drożdży Fermivin PDM od Browinu, więc postanowiłem, że wino zrobię wytrawne o mocy 16%. Co do wody masz rację, chcąc zrobić 13 litrów wina z 6L moszczu muszę dodać tyle wody, że mija się to z sensem. Wczoraj zmiażdżyłem 10 kg owoców i dolałem 2 litry wody + pekto i później drożdże aktywne Fer...
autor: _sn4k_
czwartek, 23 lip 2020, 20:22
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3309

Pierwsze wino - prośba o weryfikację założeń

Witam wszystkich serdecznie, W weekend zabieram się za zrobienie mojego pierwszego wina, a że jestem po kilku dniach lektury chciałbym się upewnić że mój tok myślenia i plan jest poprawny. Wyliczenia i założenia, które poniżej wypiszę są oczywiście teoretyczne i zostaną skorygowane w zależności od i...

Wyszukiwanie zaawansowane