Znaleziono 114 wyników

autor: smoltrix
piątek, 22 maja 2009, 09:19
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 170322

Re: Ziarno bez zacierania

Wydaje mi się ze cukromierz nie poda odczytu z ucukru uzyskanego z przez słodowanie...
Jeśli sie myle niech mnie ktoś poprawi.
środa, 20 maja 2009, 07:39
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 170322

Re: Ziarno bez zacierania

Witam psotników!! Ojjj dawno mnie juz tu nie było, ale cóż... Zgłaszam sie dziś po rade. Otóż nastawiłem zytniówke wedłóg przepisu z naszego forum. Mielone zyto ( niestety w moim przypadku było mocno srutowane, ponieważ zmielić domową maszynką 30kg zyta było by nie lada wyczynem) do tego słód zrobio...
wtorek, 17 mar 2009, 20:40
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1609
Odsłony: 550631

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Witam przyjaciele.... jesli chodzi o łatwy kwaśny to u mnie najlepiej sprawdziły sie bayanusy są na prawdę dobre. Na babuni nie robie bo nie widze takiej potrzeby. W koncu mamy tyle różnych drożdży przystosowanych wiec... A z tym zacierem warto spróbować bo to dobre doświadczenia... Pozdrawiam wszys...
czwartek, 12 mar 2009, 22:13
Forum: Fun Forum
Temat: Kabaret Dudek - Dwanaście butelek.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4383

Re: Kabaret Dudek - Dwanaście butelek.

Ludzie Dudek to najlepszy był najlepszy kabaret na swiecie a tekst który wstawił julisz poparty filmem kucyka to tylko jedna z ich gier słownych
czwartek, 12 mar 2009, 19:35
Temat: Jak słodować jęczmień
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 19672

Jak słodować jęczmień

Chciałbym tu dodać troche informacji jakie znalazłem w sieci na temat wytwarzania słodu. ( praca dr inż Jana Tomasika ) MOCZENIE: Jęczmień o wilgotności 12-14% znajduje się w stanie uśpienia. Funkcje życiowe zarodka podtrzymuje woda konstytucyjna, której zawartość nie może być niższa niż 10%. Celem ...
czwartek, 12 mar 2009, 19:34
Temat: Pare porad jak wytworzyć dobry słód.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8951

Pare porad jak wytworzyć dobry słód.

Chciałbym tu dodać troche informacji jakie znalazłem w sieci na temat wytwarzania słodu. ( praca dr inż Jana Tomasika ) MOCZENIE: Jęczmień o wilgotności 12-14% znajduje się w stanie uśpienia. Funkcje życiowe zarodka podtrzymuje woda konstytucyjna, której zawartość nie może być niższa niż 10%. Celem ...
niedziela, 8 mar 2009, 21:51
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: PRZEPISY NA NASTAWY CUKROWE RÓŻNORAKIE
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 54872

PRZEPISY NA NASTAWY CUKROWE RÓŻNORAKIE

Po mimo ciężkiej bitwy jaką odbyłem polecam wszystkim wymagającym i chcącym sie sprawdzić

latwy-kwasny-zacier-wujka-jessie-kukurydza-t212.html

Możecie sie uczyć na naszych błędach... A zabawa jest przednia
niedziela, 8 mar 2009, 21:43
Forum: Łączenie
Temat: łączenie rur o tej samej średnicy
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9900

Re: łączenie rur o tej samej średnicy

temat nie jest wbrew pozorom łatwy... najlepszym rozwiązaniem był by śrubunek z kwasówki ( ale jak napisałeś koszt może być przerażający ) a więc co do kołnierzy to sprawa nie jest taka cięzka. Tylko wymaga trochę zachodu. Musisz poszukać skupu metali kolorowych lub jakiegoś zakładu gdzie zdobędzies...
sobota, 7 mar 2009, 13:40
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 737
Odsłony: 194523

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Powitać kolegów... Ja również mam obieg wody zamknięty jednak zbudowany na nieco odmiennej zasadzie niż te wymienione tutaj. Otóż wygląda to tak .Cała aparatura znajduje sie w piwnicy, pod kegiem z zacierem umieszczony jest zbiornik 50l do którego zlatuje woda z chłodnicy. W tym zbiorniku zamontowan...
niedziela, 22 lut 2009, 21:30
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Budowa kolumny rektyfikacyjnej - dobry artykuł
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 36461

Re: Budowa kolumny rektyfikacyjnej - dobry artykuł

Kolego Tomek Jeśli chodzi o szkło z potłuczonej szyby samochodowej to ja jestem za. Mało tego nie poruszamy po raz pierwszy tego tematu na tym forum, po pierwsze trzeba rozróżnić rodzaje szyb miedzy klejonymi a hartowanymi. Te pierwsze są kilkuwarstwowe z folią i klejem w środku. Natomiast hartowane...
niedziela, 22 lut 2009, 21:23
Forum: Śmietnik
Temat: Nie dopuścić aby kac wyprzedził klina.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1260

Nie dopuścić aby kac wyprzedził klina.

Jak w temacie

Stara i mądra zasada

:pije:
niedziela, 22 lut 2009, 21:17
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Fi 38 czy 50
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2127

Re: Fi 38 czy 50

No ewidentnie fi 50 a nawet więcej ja mam fi50 X 500mm wysoką całą upchaną zmywakami i daje rade znakomicie przy drugim tłoczeniu uzyskuje około 80 %

Choć i tak już zbieram materiał na przeróbkę...
sobota, 21 lut 2009, 11:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica
Odpowiedzi: 99
Odsłony: 344225

Re: Śliwowica

Witam wszystkich psotników. Panowie każdy kto ma już jakieś doświadczenie w "naszej" branży podzieli zdanie że dobry trunek wymaga wkładu ogromu pracy, cierpliwości, i wręcz charakteru. Nie jest problemem upędzić byle drożdżówki co tylko o grymas na twarzy przyprawiać będzie pijących. Osob...
niedziela, 1 lut 2009, 21:00

Witam wszystkich psotników. No niestety nie mam połączenia z siecią tam gdzie teraz mieszkam wiec nie moge sledzić ego co dzieje sie na forum. Bardzo nad tym ubolewam. Co do kwaśnego zacieru to na razie koniec. Tzn za to co miałem wzioł sie mój Ojciec ale on wszystko robi po swojemu więc z whiskey n...
niedziela, 25 sty 2009, 10:17

Ja narazie wyjeżdżam w delegacje i chyba szybko sie nie odezwę.
Chyba ze bedzie tam internet to wtedy napewno bede spędzał sporo czasu na forum.
czwartek, 22 sty 2009, 12:24
Forum: Czy zacier/nastaw jest już gotowy?
Temat: Cukromierz - jak go używać i co on właściwie wskazuje?
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 57480

Re: O, blg pytań pare!

Mima ma racje z tym POWIEDZ MI. Gdybym był z gatunku POWIEDZ MI prawdopodobnie leniwie nastawiał bym cukrówki. Staramy sie tutaj WSZYSCY pomagać sobie nawzajem. A zarazem stawiać nowe wyzwania.Jednak jedni są wprawieni mniej a inni bardziej, ja zawsze pomagam zdobytą tu wiedzą kiedy mogę ( a zdobyłe...
czwartek, 22 sty 2009, 12:03

Jeśli chodzi o temperature to zacier ogrzewany jest grzałką z termostatem ( akwarystyczna 100 w temperatura ok 28 stopni C ) a beczka jest dobrze inzolowana kocel i styropianem. Zacier po dodaniu drożdży pracuje dużo ładniej. Co do gotowania to te 10 l które mam gotuje dziś drugi raz po z powodu rod...
środa, 21 sty 2009, 22:35
Forum: Czy zacier/nastaw jest już gotowy?
Temat: Cukromierz - jak go używać i co on właściwie wskazuje?
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 57480

Re: O, blg pytań pare!

Panowie szczerze powiem tak. Dla mnie mało istotne jest czym są drożdże ponieważ ustalenie tego czym one są nie wpłynie na stawiane przez w/w wymagania. Saga o drożdżach mimy na pewno powinna zostać przeczytana przez każdego psotnika! ale faktem jest ze jak u Julka tak i u mnie nie wniosła ona nic, ...
środa, 21 sty 2009, 13:29

U mnie problem jest taki ze wszystko strasznie wolno robi, znów dodałem odrobinke drożdży (około 1/3 zalecanej dawki gorzelnianych nie turbo ) Mam już 10 l psoty raz gotowanej z 3 i 4 nastawu teraz dojdzie mi około 5 litrów z 6 nastawu to wszystko razem ( 15 l )przegotuje drugi raz ( Pierwsze 4 -5 l...
wtorek, 20 sty 2009, 13:28

Mi pokazało 18 blg na cukromierzu. Poza tym liczyłem 30 litrów płynu + cukier. Więc wszystkiego wyszło powiedzmy 33.6. No i dawałem 5.5 kg cukru na 30 litrów "wody" ( w tą wodę wlicza się 2 litry starego zacieru z ziarnem, 20 litrów świeżej wody, i 8 litrów dundru ) więc mnożenie sie nie s...

Wyszukiwanie zaawansowane