Smaki z lat minionych

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Post autor: Szlumf »

Ależ co wy Koledzy wypisujecie. Przecież według najnowszych badań historyków w tych czasach w sklepach był tylko ocet :D .
A tak na poważnie i z naszego podwórka. Algierskie wino Gellala, hiszpańskie Terry wspaniale (dla mnie) trącące "grzybkiem", tej samej nazwy brendy, gruzińskie Saperawi czy węgierskie musujące półwytrawne lub może raczej półsłodkie które ze względu na trudną do wymówienia nazwę zwaliśmy "Ciabadźońdzi". I wspaniały rum kubański z Domów Centrum (podobno przysyłany jako zapłata za polskie obrabiarki).
promocja
Awatar użytkownika

AN-KA
150
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 15:48
Krótko o sobie: Siedzę w domu, więc mam duuuużo czasu......
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: RADOM
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Smaki z lat minionych

Post autor: AN-KA »

... hmmm, woda sodowa :), serwowit w małych, szklanych butelkach "po śmietanie" :) pycha, na przerwie do sklepu na "łyczek napoju" :) ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7338
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Smaki z lat minionych

Post autor: radius »

Ja z rozrzewnieniem wspominam mój pierwszy pobyt za granicą - 1978 rok, Bułgaria, 40 dni pod namiotem nad Morzem Czarnym w Sozopolu i smakowanie tego trunku :)
słoneczny brzeg.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Smaki z lat minionych

Post autor: pokrec »

@Slumf, co do obrabiarek z tamtych czasów - kto taką jeszcze ma sprawną - to ma wielki skarb... Ciężkie, ważące coś pod tonę (te mniejsze, do warsztatów podręcznych). Te dzisiejsze, kosztujące tyle co samochód, sygnowane napisem "Germany", ważące po (give me a break) 400 kg a robione w Chinach - to cielęcina. Gnie się to na wszystkie strony... Aluminium, mosiądz, czy stal gwoździową to pociągnie, ale już z nierdzewką będzie miało powazne kłopoty... Sorry za offtopik (ale w końcu to też jakiś smak tamtych lat), ale upadliśmy bardzo nisko. Kiedyś potrafiliśmy być potęgą w dziedzinie obrabiarek. A teraz? Przeciętnego Polaka nawet na poprawną obrabiarke nie stać...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Smaki z lat minionych

Post autor: Szlumf »

Radius też Bułgaria, tez pod namiotem i też w 1978r tylko 3 tygodnie w górach Riła i różowy szampan i coś co się nazywało chyba "kisiełe mljako" i dało się ciąć nożem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”