Słód kontra enzymy z próbówki: czy ktoś nas nie robi w konia?

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Zombi32
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2018, 09:13
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Zombi32 »

Wiem wiem zaraz dostanę jakąś złotą łopatę ale co tam:P
Z tym whisky i whiskey to nie do końca tak jest jak tu piszecie, to tylko różna pisownia na to samo, to dopiero dopisanie szkocka, irlandzka etc wprowadza jakieś tam prawne obostrzenia. Równie dobrze można otworzyć destylarnie w Polsce kupić beczki i robić Polską Whisky.
Z tym że użycie enzymów w produkcji to tylko technologiczny krok do przodu i wykorzystanie nowych, kiedyś nie dostępnych możliwości, też nie mogę się zgodzić, weź kup sobie najtańsze piwo a potem znajdź sobie sklep specjalistyczny z piwem rzemieślniczym i do tego zdobądź jeszcze piwo domowe uwierz znajdziesz różnicę. Gdyby "ułatwicze" nie wpływały na smak, jakość itp. nie byłoby sensu tworzyć browarów/gorzelni rzemieslniczych czy robić alko w domu. Z resztą nie tylko alko, to samo tyczy się jajek mleka i mięsa od własnych zwierząt, własnoręcznie robionych i wędzonych wędlin itp itd.
Jednocześnie trzeba pamiętać że w którymś momencie w każdym przedsiębiorstwie przychodzi moment bilansu i kasa musi się zgadzać - dlatego piwo rzemieślnicze kosztuje 20 a nie 2 zł za butelkę, dlatego single malt kosztuje kilkaset a nie kilkadziesiąt złotych. Dlatego lepsza wędlina w sklepie kosztuje kilkadziesiąt a nie kilkanaście zł za kg. I to my klienci decyzjami zakupowymi wspieramy taki a nie inny rynek a jak jest każdy widzi..
Nie uwierzę żeby czy to w UK czy w PL na większą skalę łamane były jakiś normy i przepisy dotyczące produkcji jeśli użycie enzymów przy produkcji szkockiej jest zakazane to się ich nie stosuje, pomijając patologiczne, sporadyczne przypadki które za pewne wcześniej czy później będą eliminowanie, jak ten jednorazowy strzał z solą drogową w PL. Na dobrą sprawę dziś każdy ma znośnej jakości dyktafon i kamerę w kieszeni, takie rzeczy by szybciutko wpływały.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”