Znaleziono 4 wyniki

autor: Sławek23
środa, 27 mar 2019, 10:02
Forum: Wina Różne
Temat: Wino ryżowe
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5242

Re: Wino ryżowe

Tak właśnie działa wino ryżowe znajomego, że nie potrafiłem napisać ;p moje pytanie brzmi następująco: po jakim czasie wyrzucić ryż i rodzynki, czy kiedy je zlać żeby sobie dochodziło i się klarowało, a druga sprawa taka ze znajomy powiedział mi abym wyrzucił wszystko z środka butli po 15 dniach i t...
autor: Sławek23
wtorek, 26 mar 2019, 11:31
Forum: Wina Różne
Temat: Wino ryżowe
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5242

Re: Wino ryżowe

Witam wracam z zapytaniem po 4 dniach dodałem 1kg cukru i 1l wody wino ładnie pracuje czuć winkiem przez rurkę fermentacyjną kolor zrobił się bardzo ładny wczoraj minął tydzień odkąd wino zaczęło pracować teraz Pytanie po jakim czasie oddzielić ryż rodzynki i resztę od wina ? Znajomy mi powiedział ż...
autor: Sławek23
poniedziałek, 18 mar 2019, 20:02
Forum: Wina Różne
Temat: Wino ryżowe
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5242

Re: Wino ryżowe

Sorki dałem 2,5 kg ryżu i do tego 2 cytryny. Dosypać ryżu bo dopiero co zalałem wodą? Drożdży pisało, że cała torebka od 25 do 50l - dałem połowę torebki i pół łyżeczki pożywki.
autor: Sławek23
poniedziałek, 18 mar 2019, 17:29
Forum: Wina Różne
Temat: Wino ryżowe
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5242

Wino ryżowe

Witam zabrałem się za robienie wina z ryżu jest to mój pierwszy raz, i sprawa wygląda tak: 15l wody 4kg cukru 400g rodzynek 3 łyżeczki cynamonu 2 łyżeczki kurkumy 25 goździków 3 torebki cukru waniliowego Użyłem drożdży bayanus g995 i 5g pożywki, drożdże przygotowałem jak na opakowaniu, pożywkę też. ...

Wyszukiwanie zaawansowane