Słaba wydajność zacierania

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

czytam
700
Posty: 723
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy

Post autor: czytam »

Nic nie chcę mieszać. Kumulować można też w mniejszym garnku. A wracając do zacierania, wczoraj robiłem piwo. Z 8kg słodu mam około 30l 16,5Bx. Czyli, przeliczając na alkohol bardzo podobnie do wcześniejszych wyliczeń. Ale zacieranie ręczne a nie w automatycznym garnku. W nim wydajność zazwyczaj jest niższa.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: .Gacek »

Czy wydajność ze słodu gorzelnianego może być wyższa niż w przypadku słodu, który jest robiony na piwo? Wydaje mi się, że nie... Ale nie ukrywam, że temat mnie zaciekawił i będę szukał informacji na ten temat w wolnej chwili. Kolego @czytam dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Gacek.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: rastro »

A destylarnie (może nie te od Wisky, ale gorzelnie) nie robią przypadkiem tak, że zacierają bez filtracji i wysładzania fermentują i później robią odpęd na gęsto? Wydaje się że w takim przypadku uzysk może być nieco większy. Zresztą chyba i browary przemysłowe mają większą wydajność od planktonu w postaci domowych piwowarów.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: Doody »

Jeżeli chodzi o wydajność to każdy ma swoje doświadczenia. Ja ponieważ muszę filtrować zacier przed destylacją, otrzymuję po dwukrotnej destylacji (odpęd + półkowa) około 9- 9,5l z 25kg słodu. Koledzy dysponujący kotłem z płaszczem piszą o 11-13l. 15l to już by była rewelacja.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: Skir »

Zawsze mieszałem śrutę ze słodem. Jaka jest różnica kiedy daje się sam słód?
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: Doody »

Sam słód ma lepszą wydajność (przynajmniej u mnie). Prawdopodobnie do jego produkcji używa się dobrej jakości jęczmienia browarnego. Jęczmień, który kupuje od rolnika pewnie jest gorszego gatunku i stąd niższa wydajność ziarna. Ale sama fermentacja, zapach itp. zdecydowanie na korzyść słodu.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Szkocki słód whisky

Post autor: Skir »

@doodu mam jęczmień i kukurydzę od farmera qmpla, który daje mi swoją śrutę. Bez chemii. Wydajność koło 17-18 BLG zacierając na lenia. Zauważalny efekt kiedy na 10 kg śrutę dodaję z 3 kg słodu wędzonego torfem. Smak i aromat Super. Pozdrawiam z pół zach Pyrlandii :)
I love the smell of bimber in the morning.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”