Słaba chłodnica?

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: szeyker89 »

Andrzej77 pisze:Tu potrzeba złotego środka pomiędzy oszczędnością a wydajnością.
Tak jak pisałem wcześniej. Mam zamknięty układ chłodzenia z powodu braku doprowadzenia wody do garażu. Grzeje 2000 W po stabilizacji, chłodnica DN 12 2,5m karbowana i przy temp. wody chłodzącej 35 *C nadal schładzam opary, przepływ 1l/min (mierzyłem) mi styka.
Pozdrawiam szeyker89
koncentraty wina

Autor tematu
enzo77
50
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 20:30
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Słaba chłodnica?

Post autor: enzo77 »

Jestem zorientowany na modyfikację chłodnicy. Wymyśliłem aby uciąć dekiel na górze i wkręcić spiralę z karbowanego KO fi16(wyczytałem, że do 2 calowej rury jest w sam raz) około 2,5 m. Górę zamierzam zostawić całkowicie otwartą jak w Abratku, powinno wszystko skroplić. Zamelduję o efektach za jakieś 2 tygodnie, pzdr.
P.S. z czasem dochodzę do wniosku, że inwestycja w zasilanie gazem to pomyłka. Wygotuję jeszcze co mam i odkładam na grzały...

Ernest
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 26 mar 2012, 09:25
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Słaba chłodnica?

Post autor: Ernest »

Witam,przerabiałem ten sam problem z taką spiralą w kolumnie, za mało wydajna i nie skraplała wszystkiego, po wymianie na karbowaną z 250 cm problem zniknął , po prostu zmień chłodnice na wydajniejszą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”