Skok temperatury - co on oznacza?

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

mariusz19029 pisze:Jak więc reagujecie na taką sytuację?
Nie ma żadnej reakcji. Po kilkunastu/kilkudziesięciu destylacjach ten stan uważam za normalny. I jeśli przy którejś rektyfikacji nie wystąpi jakieś anormalne zachowanie termometru to przechodzę do porządku dziennego traktując tę nową temp. jako temp. dnia.
Jedna uwaga: ten skok na dole kolumny może wystąpić i nie musi. Wszystko zależy jak nisko masz umiejscowiony termometr. Im niżej tym skok większy. Wielkość skoku zależy też (jak wspomniał radius) od obranego RR. Jednak jeśli po kilku minutach się stabilizuje to traktujesz to jako normalny element procesu.
Może wystąpić też taka sytuacja, że skok nie nastąpi. Oznacza to, że termometr mamy umieszczony na takiej wysokości, że nawet początkowe rozciągnięcie półek nie ma wpływu na jego wskazania.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
alembiki

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: redhot »

Ja nie patrze na termometr aż odbiorę przedgon po stabilizacji- dopiero po odebraniu przedgonu sprawdzam jakajest temperatura dnia i jej się trzymam do końca. Wzrost o 0.1-> przykręcam zawór. Dzięki temu mam tylko kilka ml pogonów, nawet mi sie nie chce ich odbierać.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: robert4you »

Możesz wyjaśnić dlaczego masz tak mało pogonów?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: kmarian »

lesgo58 pisze: ... Wszystko zależy jak nisko masz umiejscowiony termometr. Im niżej tym skok większy. Wielkość skoku zależy też (jak wspomniał radius) od obranego RR. Jednak jeśli po kilku minutach się stabilizuje to traktujesz to jako normalny element procesu.
Może wystąpić też taka sytuacja, że skok nie nastąpi. Oznacza to, że termometr mamy umieszczony na takiej wysokości, że nawet początkowe rozciągnięcie półek nie ma wpływu na jego wskazania.
Potwierdzam, pracując na kolumnie z 2 portami na termometr (18 cm i 40 cm), zauważyłem dokładnie to co pisze kolega lesgo58. Od momentu kiedy temperatura na "18" zaczęła "jechać", to temp. na "40" nie drgnęła. Po niewielkiej korekcje na odbiorze temperatura na "18" wróciła do poprzedniej wartości a na "40" nadal nie zmieniła wskazań.
Ze względu na "szmatławe" wypełnienie, oceniam, że te 18 cm to około 6-tej półki. Wahania +/- 0,1°C nie powodują ze strony użytkownika reakcji. Dopiero "jazda" temperatury wymaga przykręcenia odbioru. Pisząc "jazda", mam na myśli ciągłe, choć powolne podnoszenie się temperatury, 0,3 -04°C to już powód na reakcję.
p.s.
Właściciela kolumny cały czas nosiło, dlaczego nie włożymy termometru do głowicy. :twisted:
Jeszcze jedno - zawsze trzeba mieć barometr w zasięgu wzroku.

zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: zlomnik »

Też prowadzę proces metodą redukcji po wzrostach na dolnym, a za temp. stab. uznaję tę po wykapaniu przedgonów w ilości 300ml [z zapasem] przez 45 minut po 45 minutowej stabilizacji.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: kmarian »

Potwierdzam Kolego zlomnik. W moim przypadku, stabilizacja to bliżej 90 minut niż 60 z kropelkowym odbiorem przedgonów. A temperatura dnia to około 0,1 - 02°C wyższa niż na końcu stabilizacji, ze względu na zmianę RR z 1:15 na 1:5. Temperatura na "10" ma być stabilna.
Edit.
Czytam wszystko na forum, oczywiście w miarę możliwości, ale ten wątek mi jakoś umknął. Chwilę mi to zabrało ale przeczytałem cały. Moje spostrzeżenia potwierdzają to co Kolega lesgo58 pisał w pierwszym poście. Trochę się wygłupiłem z tym termometrze umieszczonym tak nisko ale Panowie, to jest ciekawe doświadczenie. Na nim widać tendencje naszej kolumny, na 40 cm już widać skutki.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: Drupi »

Kiedyś myślałem czy da się poprowadzić proces żeby podczas rektyfikacji temperatura nie drgneła na 10 p. do końca procesu. Jest to możliwe jak włączymy grzałkę np. 2500 W przez watomierz, i jego wskazania porównamy z tabelą Akasa. Kolumna 60,3mm. Przy czym patrzymy na temperaturę na zbiorniku, i zmniejszamy odbiór często redukując odbiór, np. redukujemy gdy na zbiorniku podniesie się o każdy 1*C. Efekty co do jakości urobku są bardzo dobre, ale niestety znacznie to wydłuży proces. Więc do 95* na zbiorniku ja myślę że (bez bufora) można ciągnąć 20-25ml. min. i na dole kolumny temp. nie ma prawa podskoczyć. A jeśli skacze to jest zabrudzona miedź i zalewa na dole.
I like noble drinks.

krepel1920
5
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2018, 13:04
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: krepel1920 »

Hejka,a co zrobić gdy temperatura na 10 półce idzie w górę,maks o 0.5 stopnia a w kegu jest 90 stopni, kończyć proces?do 96 w kegu jeszcze daleko przecież,dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: Doody »

Gdy temperatura w kegu jest 90 st. a u Ciebie rośnie już na 10 -tej półce, to oznacza, że odbierasz o wiele za szybko. Przy RR na poziomie 4:1, do 96 st. w kegu, temperatura na 10 półce w ogóle nie powinna rosnąć. Przy okolicach tej temp. dokonuje sie pierwszej korekty odbioru.
Pozdrawiam
Darek

krepel1920
5
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 1 paź 2018, 13:04
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: krepel1920 »

Zaczynam z odbiorem 20 ml na minute,potem redukuje do 15 ml,nie mam cierpliwości schodzić niżej bo trwało by to wieki, ale chyba jednak będę musiał co?
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: Doody »

Wszystko zależy od przekroju kolumny, mocy grzania, mocy wsadu itd. Ja przy kolumnie fi 63,5 i mocy grzania 2,8kW, zaczynam odbiór na poziomie 32-35ml/min i zazwyczaj utrzymuje ten odbiór do około 96 stopni w kegu. Potem redukuje do około 20-22ml/min. i jeszcze raz do około 12-15ml/min. Potem już raczej mi się nie chce.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: robert4you »

A to 2,8 kW to wartość zmierzona. I jakie masz wypełnienie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: johnex »

@krepel1920 Napisz przy jakiej temperaturze zaczynasz odbierać. Może masz walnięty termometr albo nieocieplony port termometru w kegu. U mnie przed ociepleniem góry kega i portu termometru temperatura przy wrzącej wodzie wynosiła 92*. Po ociepleniu wzrosła do 99*C.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Skok temperatury - co on oznacza?

Post autor: Doody »

robert4you pisze:A to 2,8 kW to wartość zmierzona. I jakie masz wypełnienie?
Tak, to wartość zmierzona. Wypełnienie sprężynkami "plipkowymi".
Zalewa mi kolumnę dopiero przy 3kW.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”