Znaleziono 33 wyniki

autor: sir0cky
środa, 25 lis 2015, 22:36
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Wybór sprzętu,kilka typów
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3453

Re: Wybór sprzętu,kilka typów

Mam kolumnę od FRANZMASTERa. 3 kwartały już. Złego słowa nie dam powiedzieć. Mało tego. Zastanawiam się nad rozbudową. Sprzęt uniwersalny i łatwy w obsłudze.
autor: sir0cky
czwartek, 17 wrz 2015, 22:48
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Weselny bimber - opinie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 19407

Re: Weselny bimber - opinie

A ja proponuję rozważyć ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/ziarno-bez-zacierania-t318.html W mojej rodzinie wersja bez kiełkowania zrobiła niezłą furorę. Sam ze swoich licznych wypieków ten lubię najbardziej... A robi się zaskakująco łatwo. pozdrawiam i życzę Ci najlepszego w Twoim nowym ży...
autor: sir0cky
wtorek, 16 cze 2015, 00:48
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6473

Re: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

Stanęło na tym, że szwagier też się zapalił do pomysłu. Po zrzutce mamy abratka na spółkę i jak na razie wszystko smakuje wyśmienicie. Tylko zapasów jakoś za dużych nie możemy zebrać bo niezłe z nas herbatniki :\
autor: sir0cky
wtorek, 3 lut 2015, 23:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

Tak na pierwszy raz to proponuję robić według przepisu, a poeksperymentować później, jak już jest co pić. Na jakiego groma pozbawiać się przyjemności?
autor: sir0cky
piątek, 30 sty 2015, 08:43
Forum: Fun Forum
Temat: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8907

Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Arystoteles udał się z uczniami do gaju oliwnego. Po wyczerpującym wykładzie filozof zasnął. W tym czasie ranę, którą miał na dłoni, obsiadły muchy. Jeden z zatroskanych uczniów zgonił je. Wtedy mędrzec obudził się i rzekł do niego: - Po co je zgoniłeś ? Te były już najedzone! Już wtedy wiedzieli j...
autor: sir0cky
czwartek, 29 sty 2015, 21:47
Forum: Fun Forum
Temat: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8907

Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Większość z nich bardziej przejęta jest nabijaniem własnej kieszeni lewą kasą ( np. z delegacji i konsumpcją obiadków z drogim winem za NASZE ) niż głosem narodu. Czyli nie słyszą głosu narodu bo nie chcą. Mam nadzieję, że naród w końcu kopnie to towarzystwo porządnie w dupę. Ja przy każdych wybora...
autor: sir0cky
czwartek, 29 sty 2015, 20:36
Forum: Fun Forum
Temat: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8907

Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Też słuchałem. Miód, cud i malina - tym bardziej, że brać też się wypowiadała. A politycy jak zwykle swoje i udają, że naród nic nie mówi...
autor: sir0cky
czwartek, 29 sty 2015, 20:33
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek z destylandii
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 16389

Re: AAbratek z destylandii

Takie coś jest nie do zaakceptowania z każdego miejsca, nie tylko z destylandii. Mam nadzieję, że szybko będziesz mógł napisać, że reklamacja przebiegła miło, sprawnie i szybko. I że jako zadośćuczynienie za stres i stratę czasu dostałeś jakieś sensowne w naszym hobby prezenty. Na moje musi tak być,...
autor: sir0cky
czwartek, 22 sty 2015, 11:31
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

Moje nastawy na zbożu skiełkowanym i tylko moczonym już pięknie pracują. Dręczy mnie jednak myśl co będzie po destylacji. Poprzednio pociągnąłem temat według LKZWJ. Jeden nastaw ciągle ciągnę. Zbiorę z 30-60l i dam spokój - to nie mój gust smakowy. To ziarno po zlaniu płynu do destylacji nadal piękn...
autor: sir0cky
środa, 21 sty 2015, 19:02
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

Jak dla mnie NASTAW na nieskiełkowanym zbożu (mam pszenicę i żyto wymieszane w równych ilościach) pachnie po prostu cudnie. I raczej zbożem, słońcem i zabawami w zbożu..., i nie wiem czym jeszcze ale serka tam nie ma. Będąc na Twoim miejscu zmierzyłbym BLG i poobserwowałbym czy spada. Jeżeli tak to ...
autor: sir0cky
środa, 21 sty 2015, 11:28
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: ZESTAW AABRATEK KEG 50L 30L DESTYLATOR GWAR SMS
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5305

Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L 30L DESTYLATOR GWAR SMS

Mam sprzęt od Franzmaster i złego słowa nie dam powiedzieć. Łatwo się dogadać poza Allegro. Wtedy jest niższa cena lub dodatkowe wyposażenie. Franzmaster potrafi też dobrze doradzić. Teraz dopiero to doceniam jak moja wiedza rośnie.
autor: sir0cky
poniedziałek, 19 sty 2015, 21:26
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

No nie, to trzeba mieć coś z trzustką. Oprócz tego, że z głową...
autor: sir0cky
poniedziałek, 19 sty 2015, 16:11
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

Ziarno moczyłem dokładnie 24h. Dzisiaj, po 20h leżakowania już kiełkuje. Ziarno mam od rolnika, który podobno na siew produkuje, czyli pewnie dlatego już kiełkuje. Fakt, że w kotłowni też jest 25°C. A na płynie, do którego dodałem cukru są malutkie bąbelki. Jutro pewnie ziarno nada się już do nastaw...
autor: sir0cky
poniedziałek, 19 sty 2015, 12:57
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232156

Re: Ziarno bez zacierania

Czy na ziarnie skiełkowanym i ziarnie tylko namoczonym urzędują te same drożdże? Pytanie wzięło się stąd, że namoczyłem ziarno do skiełkowania ale zauważyłem, że na płynie robi się lekka pianka (czyżby dzikusy starają się coś działać?). No więc zlałem ten płyn do pojemnika, dodałem szklankę cukru a ...
autor: sir0cky
poniedziałek, 19 sty 2015, 09:06
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Plastik PEHD
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 31012

Re: Plastik PEHD

http://www.allegromat.pl/aukcja169469
Taka beczka nada się do przechowywania i dębienia psoty?
autor: sir0cky
niedziela, 18 sty 2015, 18:09
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Plastik PEHD
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 31012

Re: Plastik PEHD

A co sądzicie o beczkach powlekanych od środka teflonem? Do fermentacji i do przechowywania psoty.
autor: sir0cky
niedziela, 18 sty 2015, 12:07
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.
Odpowiedzi: 438
Odsłony: 277296

Re: Dąb jako dodatek do starzenia - smak i aromat.

Witam Szczapki sobie zrobiłem i dobrze działają. I te z piekarnika i te z prodiża. Mam jednak mały problem. Otóż psoty jakoś tak narobiło mi się całkiem sporo i zaczyna brakować szkła... Mam ciekawe pojemniki z tworzywa PP z atestem do kontaktu z żywnością. Maja około 30l. Czy ktoś już próbował prze...
autor: sir0cky
środa, 14 sty 2015, 22:10
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY 2 sprzedających
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 8900

Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY 2 sprzedających

Mam sprzęt od FRANZMASTER i też złego słowa nie dam powiedzieć. Jestem początkujący i zrobiłem jak na razie nie więcej niż 20 psot. Na mój smak to jeszcze niczego nie zepsułem. Oczywiście jest to połączenie dobrego sprzętu i wiedzy zawartej na forum. Za sprzęt zapłaciłem, a za wiedzę bardzo wszystki...
autor: sir0cky
wtorek, 16 gru 2014, 12:53
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754049

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Witajcie Za kilka dni planuję przegonić nastaw z przepisu Calyxa (ziarno bez zacierania) przy czym chciałbym temat pociągnąć sposobem z tego tematu. Nastaw zrobiłem na mieszance żyta i pszenicy w stosunku 1:1. Chciałem do tego dorzucić jęczmień ale niestety nie udało mi się go zdobyć. I teraz pytank...
autor: sir0cky
poniedziałek, 8 gru 2014, 20:35
Forum: Po Godzinach
Temat: Jaką piosenką zareklamować to forum
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1945

Re: Jaką piosenką zareklamować to forum

https://www.youtube.com/watch?v=0rQYsfBzB0o
A co tam, też coś zaproponuję. AC/DC jest super ale jednak proponuję uznać psotnictwo za sport narodowy...
autor: sir0cky
wtorek, 25 lis 2014, 08:36
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16255

Re: Czy takie działania byłyby legalne?

I wyjeżdżasz po nauce angielskiego jak kolejny Polaczek ? Bo co, tam jest fajny kraj ? Nie dlatego, a dlatego, że tu jest niefajny kraj, który kara ludzi którzy chcą coś zrobić (podatki) lub mają np. trójkę dzieci jak ja. A ten kraj jest pełen jak to pogardliwie określiłeś Polaczków, którzy chętnie...
autor: sir0cky
poniedziałek, 24 lis 2014, 21:32
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16255

Re: Czy takie działania byłyby legalne?

Sytuacja była hipotetyczna ;) Chciałem tylko zgłębić sprawę wolności osobistej w naszym grajdołku.
Dzięki za odzew i na zdrowie!!! - niczym trującym, zapewniam
autor: sir0cky
poniedziałek, 24 lis 2014, 20:28
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16255

Re: Czy takie działania byłyby legalne?

No to jestem załamany :cry: . Wpadam w deprechę bo pogadaj jest chu...a a i pić nie mam co i jak sobie przyrządzić też. Kupię jakieś ścierwo ze sklepu i rozpindolę sobie wątrobę. Czyli deprecha, alkoholizm i marskość wątroby, może jakaś schiza też dojdzie. Pójdę się leczyć do publicznej opieki zdrow...
autor: sir0cky
poniedziałek, 24 lis 2014, 09:56
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16255

Re: Czy takie działania byłyby legalne?

A gdzie domniemanie niewinności? To nie prokurator powinienem udowodnić mi, że mam nielegalny spirytus? Gdyby nawet był w oryginalnych opakowaniach to po 20stu latach w piwnicy to z akcyzy i etykiet nic by nie zostało.
sir0cky
autor: sir0cky
poniedziałek, 24 lis 2014, 09:14
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Czy takie działania byłyby legalne?
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 16255

Czy takie działania byłyby legalne?

Witajcie Otóż posiadam kilka litrów spirytusu, około 5L. No problem jest taki, że nie pamiętam skąd go mam. Nie pachnie za ładnie - pewnie kiedyś dostałem od kogoś byle co. No więc dałem dębu, ale boję się, że może tam być metanol, a nalewkę jakąś by się chętnie upichciło. To teraz sytuacja hipotety...
autor: sir0cky
piątek, 14 lis 2014, 09:03
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do owoców.
Odpowiedzi: 360
Odsłony: 149778

Re: Prasa do owoców.

Witajcie Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie na temat pras do owoców. W jakim przedziale powinien się mieścić nacisk jednostkowy takiej prasy(kg/cm2). Dotychczas męczyłem się z prasą o pojemności 6L, ale to mordęga. Dlatego postanowiłem zrobić własną prasę i właśnie zbieram materiały na nią...
autor: sir0cky
poniedziałek, 27 paź 2014, 21:54
Forum: Przywitaj Się!
Temat: sir0cky
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1690

Re: Piotr z pomorskiego

Jestem z okolic Starogardu Gdańskiego. A zabawę dopiero zaczynam...
sir0cky
autor: sir0cky
poniedziałek, 27 paź 2014, 09:04
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6473

Re: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

Witajcie ponownie
Stanęło na tym co jest na grafice. Znajomy nie chce za dużo kombinować. Niech posmakuje z tego co będzie miał, dam mu spróbować później z mojego aabratka i może da się namówić na kolumnę. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
pozdrawiam: sir0cky
autor: sir0cky
niedziela, 26 paź 2014, 22:36
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6473

Re: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

O MATKO!!! Racja. W tej chwili to bomba. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy jako odpowietrzenie zastosować zawór bezpieczeństwa, czy może po prostu wyprowadzić kawałek rurki bez zaślepienia? W jakim miejscu to wstawić? Mam też inne przemyślenia. Pokazane są w załącznikach graficznych. Ma to sens? Co ...
autor: sir0cky
niedziela, 26 paź 2014, 20:53
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6473

Aparatura po przebudowie - czy to zadziała?

Witajcie Zaledwie tydzień temu zacząłem interesować się tematem na poważnie. Cały czas czytam po kilka godzin dziennie. Żona jest już wkurzona bo zamiast niej śnią mi się spadające kropelki. Naprawdę śnią mi się spadające kropelki. Ja będę miał za 2 tygodnie prawdziwą kolumnę (znalazłem sponsora - i...
autor: sir0cky
poniedziałek, 20 paź 2014, 20:52
Forum: Śmietnik
Temat: wybór sprzętu
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2216

wybór sprzętu

Witam Zamierzam skompletować sobie sprzęt do psot. Trochę poczytałem ale doświadczenia zero. No chyba, że w piciu. Zasadniczo chcę psocić na nastawach cukrowych, chociaż na pewno kilka razy w roku będzie i owocówka. Może po nabraniu doświadczenia to i na whisky się skuszę. Psotne pomieszczenie ma 2,...
autor: sir0cky
poniedziałek, 20 paź 2014, 14:40
Forum: Przywitaj Się!
Temat: sir0cky
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1690

Re: Piotr z pomorskiego

Nie było odstojników (kolumna aabratek), ale mam już nowy pomysł. Zbiornik taki jak w linku i kolumna (wyższa o 40cm) od sprawdzonego wykonawcy z tego forum (gdzieś tam znalazłem listę polecanych wykonawców) i jeszcze z 5cm mi miejsca pod sufitem zostanie :D.
autor: sir0cky
poniedziałek, 20 paź 2014, 10:11
Forum: Przywitaj Się!
Temat: sir0cky
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1690

sir0cky

Witajcie Właśnie naszła mnie ochota na psoty i do was dołączyłem. A stało się to tak, że zrobiło mi się szkoda jabłek, które są jeszcze w sadzie i pewnie by pogniły (zacier w sobotę już ustawiłem w cieplutkiej kotłowni). Chciałem sobie kupić chłodnicę szklaną i dawaj na metodę naszych dziadów ale na...

Wyszukiwanie zaawansowane