Siekierowy

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Siekierowy
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2019, 12:28

Post autor: Siekierowy »

Witam serdecznie.
Niedawno z małżonką zaczęliśmy bawić się w domowy wyrób alkoholu, zwanego tutaj 'psotą'. Zakupiliśmy szybkowar z funkcją destylatora (z dwoma odstojnikami). Właśnie jesteśmy w trakcie drugiego pędzenia. Coś tam nawet z tego wyszło, bo znajomi stwierdzili, że jest lepszy niż pędzony przez innego znajomego (a który ma niby już dość sporo doświadczenie). Mi jednak tak do końca nie odpowiada jej smak, a szczególnie drożdżowy zapach.
Chcąc dowiedzieć się więcej na temat pędzenia 'psoty', chcę po prostu zaciągnąć wiedzy bardziej profesjonalnej. No i przeglądając neta trafiłem właśnie na strony AD.
Zanim jednak zacznę zadawać jakieś pytania, czy też dzielić się swoim doświadczeniem, to najpierw zapoznam się z wiedzą już tu zamieszczoną. A jak dla mnie, to jest tu jej bardzo dużo.
Pozdrawiam
alembiki

scalak
150
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 1 lip 2013, 22:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Domowy
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Siekierowy

Post autor: scalak »

Witaj wśród Naszego Bractwa.
Masz bardzo słuszne podejście do tematu.
Tadek
„strzeżcie się fałszywej wiedzy - jest ona groźniejsza od ciemnoty!”
George Bernard Shaw
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Siekierowy

Post autor: artur.sukiennik »

Witaj!! Raczej staramy się wypierać określenie psota z naszego forumowego słowniczka;-) ;-)

Autor tematu
Siekierowy
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 26 lis 2019, 12:28
Re: Siekierowy

Post autor: Siekierowy »

artur.sukiennik pisze:Witaj!! Raczej staramy się wypierać określenie psota z naszego forumowego słowniczka;-) ;-)
OK. Bedę unikał 'psoty', chociaż mi się spodobało ;)
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Siekierowy

Post autor: orzeszek87 »

Błąd zrobiłeś że najpierw kupiłeś a teraz czytasz. Garnek Ci się najwyżej przyda na bigos. Powodzenia
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

czamnian
100
Posty: 133
Rejestracja: wtorek, 11 kwie 2017, 13:11
Krótko o sobie: Młody winiarz i smakosz nalewkowy
Ulubiony Alkohol: Miód pitny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Siekierowy

Post autor: czamnian »

Witaj, wywal cała rurkę i skręć w to miejsce rurkę fi28 i bezpośrednio połącz z chłodnicą powinno pasować, a zaskoczysz się że efekt będzie zadowalający.
Jeśli jednak czujesz drożdże w destylacie to coś nie tak z nastawem, dlatego dobrze trafiłeś :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”