Znaleziono 6 wyników

autor: Shimazu
sobota, 28 sty 2023, 19:06
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna 76 Lm/olm
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2032

Kolumna 76 Lm/olm

Witam jak w tytule niby dopiero początki mojej przygody z tym fachem ale postanowiłem zrobić nowy sprzęt, wcześniejszy okazał się za mało wydajny. A więc kolumnę zamierzam zrobić z rury Ko 76,1mm. Głowica będzie wykonana z 25-20cm lub krótszej rury 101,6mm dwóch Dennic o tym samym wymiarze. W środku...
autor: Shimazu
niedziela, 22 sty 2023, 10:07
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3414

Re: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500

I o takie odpowiedzi mi chodziło. Jestem po destylacji zwoich pierwszych zacierow ze skrobi wkradło się parę niejasności w wcześniej wyczytanych poradach takich jak nie odgazowanie zacieru nie zlanie z nad osadu. Na szczęście udało się je "uratowac" chociaż z pierwszej 50 na rury poszło ty...
autor: Shimazu
środa, 18 sty 2023, 20:02
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3414

Re: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500

Myślisz, że dodanie mąki coś zmieniło? Wczoraj gdzieś tu czytałem, że po pszennej na dnie zostaje właśnie zbity glut na dnie beczki. Widzę, że dowiem się jak zatrę enzymami na lenia. Od wiosny problem zginie bo wejdą koji.
autor: Shimazu
poniedziałek, 16 sty 2023, 18:10
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3414

Re: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500

Po rozgrzaniu na jakiej mocy destylowales jeśli mogę zapytać?
autor: Shimazu
niedziela, 15 sty 2023, 20:29
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3414

Klarownie zacieru z mąki pszennej typ 500

Witam mam trochę maki pszennej typ 500 będę zacierał na lenia. Ostatnio robiłem ze skrobi ziemniaczanej także na lenia dziś jeden z nich miał - 1 blg więc poszedł w zimne pomieszczenie żeby odstał wyczytałem na forum że po kilku dniach będzie jak cukrówka a resztki skrobi będą na dnie baniek. Jak na...
autor: Shimazu
niedziela, 15 sty 2023, 19:45
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Shimazu
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 863

Shimazu

 Witam jestem nowy chociaż forum czytam gdzieś od dwóch lat. W koncu przyszedł czas na kupno padło na kolumnę aabratek lm/olm miedzianą z wypełnieniem sprężynek pryzmatycznych ko, do tego keg 50l grzany prądem za sobą pierwsza destylacja wina parę zacierow imnustwo pytań.

Wyszukiwanie zaawansowane