Sens kilkukrotnej rektyfikacji

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

To takie absolutne minimum czyli 120 cm sprężynek KO i 10 cm Cu miałem ja na CM i wyniki są jakie są:
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-otrzymac-spirytus-luksusowy-neutralny-na-zimnych-palcach-zp-cm-poradnik-t10969.html

radonix
100
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2012, 17:32
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sens kilkukrotnej rektyfikacji

Post autor: radonix »

lesgo58 pisze:Pewnie były by jakieś tam różnice, ale prawdopodobnie w zakresie "niedostrzegalnym" dla naszych sensorów smakowo-węchowych.
Pozytywne wrażenia smakowo-węchowe są bardzo ważne, sprawiają dużą satysfakcję, szczególnie jak się częstuje innych uczestników biesiady swoim wyrobem.
Ale oprócz tego są dwa ważne aspekty:
1.Samopoczucie krótko po wypiciu większej ilości(500-600 ml 40% alkoholu).
2.Samopoczucie na drugi dzień.
Ale czy takie małe ilości niepożądanych substancji wpływają na samopoczucie, tego nie wiem.
aronia pisze:To takie absolutne minimum czyli 120 cm sprężynek KO i 10 cm Cu miałem ja na CM i wyniki są jakie są:
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html
Czyli rozumiem, że wystarczy tyle wypełnienia? Wyniki wyszły bardzo dobre, tym bardziej, że próbka była pobrana z końca procesu. Ciekawe właśnie jakie by wyszły na takiej wysokości wypełnienia, gdyby był to początek, lub środek procesu.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sens kilkukrotnej rektyfikacji

Post autor: aronia »

Próbki z samego początku mogłyby zawierać więcej aldehydów, estrów i metanolu, a mniej fuzli(zależy jeszcze od dokładności oddzielenia przedgonu).
Składu próbek ze środka procesu szukałbym w średniej wartości próbek lesgo58.
Próbka z końca, ale z pilnowanie temperatury w dole kolumny kolumny powinna być jeszcze lepsza.
Jak nadarzy się okazja to może uda się przeprowadzić takie analizy.

radonix
100
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2012, 17:32
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Sens kilkukrotnej rektyfikacji

Post autor: radonix »

Tylko też jest jeszcze jedna niewiadoma, czy parametry próbek wykonanych na takiej samej wysokości wypełnienia, w systemie CM i LM/OVM, będą się różniły.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Sens kilkukrotnej rektyfikacji

Post autor: aronia »

Jak proces będzie prowadzony prawidłowo z wykorzystaniem obecnej wiedzy o destylacji/rektyfikacji i sprzęt będzie zbudowany prawidłowo(termometry itp) to system nie ma znaczenia. I to miało też udowodnić to badanie, że system nie ma znaczenia.
Ewentualnie przy OVM próbki z początku mogą być mniej zanieczyszczone przedgonami, bo będą izolowane przez bufor na nim, ale to mniej to i tak będą części setne albo jeszcze mniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”