Sedina_Piotrek

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Sedina_Piotr
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 8 lip 2021, 21:16
Podziękował: 1 raz

Post autor: Sedina_Piotr »

Witam wszystkich,

pochodzę z wyspy ale na co dzień zamieszkuje Szczecin, w którym to mieście w najbliższym czasie powstanie mikro-destylarnia, której mam przyjemność być udziałowcem. Osobiście nie mam wielkiego doświadczenia w destylacjach, ale pierwsze samodzielne kroki stawiałem dzięki, informacją uzyskanym na tym forum. Wiem, że są tutaj ludzie z ogromną wiedzą i doświadczeniem, których opinii będę słuchał z przyjemnością. Nasz alembik już znajduje się na miejscu i w przyszłym tygodniu powinien być montowany. Ma pojemność 200 l roboczych i jest wyposażony w dodatkową kolumnę pułkową o regulowanym przepływie.

Naszym pierwszym produktem ma być GIN, a o dalszych krokach zdecydują próbne destylacje.

Oprócz sprzedaży produktów pod własną marką chciałbym zaprosić do współpracy osoby, które chciałyby wyprodukować w naszej destylarni, pod swoim Nazwiskiem partie produktu w celu komercyjnej odsprzedaży. Oczywiście przewiduje odpowiedni % lub wypłatę w naturze :) Proszę o komentarz co sądzicie o takim pomyśle? Znajdą się chętni czy tylko się wygłupiłem?

Piotrek
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Sedina_Piotrek

Post autor: jakis1234 »

Nie wygłupiłeś się. Pomysł fajny.
Jak się wam udało przejść przez te wszystkie procedury?
Podaj trochę więcej danych. Wydajność? Sprzęt (coś oprócz alembika)?
I opisuj jak Wam idzie, trzymam kciuki.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Saziru
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 20 paź 2020, 19:31
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Sedina_Piotrek

Post autor: Saziru »

Cześć
Pozazdrościć możemy tylko:)
Tak jak kolega jakis1234 podaj więcej szczegółów i szczerze od siebie gratuluję i sukcesów życzę.
Kto wie może i ja bym się odezwał do ciebie :)
Vino pellite curas – winem odpędźcie troski :pije:

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Sedina_Piotrek

Post autor: patrzal »

Czołem!
Miło będzie mieć kogoś pod bokiem :) ja co prawda jestem z Nowej Marchii, ale też głównie siedzę w grodzie Sediny i Viadrusa :)

Autor tematu
Sedina_Piotr
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 8 lip 2021, 21:16
Podziękował: 1 raz
Re: Sedina_Piotrek

Post autor: Sedina_Piotr »

Jeszcze nie zakończyliśmy wszystkich procedur, do tego konieczne jest rozstawienie sprzętu, który przyjechał do nas w poniedziałek. Jak tylko go podłączymy, zrobię zdjęcie żeby Wam zaprezentować. Ubiegamy się o zgodę na przerób maksymalny na poziomie 10 000 l czystego alkoholu rocznie. Wtedy jest uproszczona procedura. Co nie znaczy, że prosta. Na szczęście nasz urząd celny jest dość życzliwy i nie komplikuje nadmiernie.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sedina_Piotrek

Post autor: wawaldek11 »

Witam ziomala i gratuluję pomysłu :ok: , bo nasz region był ubogi w tego typu przedsięwzięcia i i ujawnionych hobbystów.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”