Znaleziono 9 wyników

autor: sebpio
wtorek, 12 mar 2019, 22:26
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy miód- trójniak.
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1960

Re: Pierwszy miód- trójniak.

Z powodu braku czasu, za restart wziąłem się dopiero teraz. Drożdże przygotowane wg podesłanego poradnika dodałem do zlanego znad osadu miodu. Był to 05.03.2019r. BLG miodu po dodaniu wynosiło 17. Oznaki fermentacji już następnego dnia, ruch w rurce, nie tak intensywny, ale regularny (choć to pewnie...
piątek, 18 sty 2019, 14:01

acurlydrug pisze:Ja korzystałam że sposobu opisanego na forum winiarskie: restart - hartowanie drożdży. Zadziałało. Zlej tylko miód znad osadu przed dodaniem drożdży i dobrze napowietrz.

Super opisane, dzięki za podesłanie. Będę zdawał relację.
piątek, 18 sty 2019, 13:18

Aktualizacja. Miód 05.10.2018 odstawiłem na cichą fermentacje z wynikiem 19blg. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić jak tam miodek się trzyma i ku mojej uciesze, po otwarciu wiadra fermentacyjnego ukazał się już dosyć ładnie wyklarowany miód. Próba smakowa i hmmmm, dobry, ale coś mało alkoholowy i nadal ...
środa, 5 wrz 2018, 21:44

20 sierpnia dodałem nową MD. Przez tydzień nic. Dodałem więc Bayanusy i w końcu ruszyło dziś mija tydzień od początku fermentacji. Blg spadło o 3. Aktualnie jest 29. Miód skoro fermentuje zostawiam spokojnie na miesiąc i zobaczymy co dalej. Ale czy 3blg przez tydzień to dobry "wynik"? Nie ...
czwartek, 16 sie 2018, 13:11

Wstawiaj nową MD. Miód nie pracuje i miejmy nadzieje ze nic tam nie wlazło. Ściągnij z litr i dobrze napowietrz, przelewając z pojemnika do pojemnika. Zostaw w słoiku i zobaczy czy wystartuje. Po miesiącu fermentacji w 22 stopniach powinien dobijać do końca możliwości drożdży. Kupując drożdże dobie...
środa, 15 sie 2018, 15:56

Witam! W piątek minie miesiąc od nastawienia miodu a BLG do teraz spadło tylko o dwie jednostki. sprawdzałem tydzień temu i dziś. Tydzień temu było to samo. Oznaki fermentacji są lecz czemu BLG nie spada? Robić coś czy czekać?
poniedziałek, 23 lip 2018, 15:59

Witam! Piszę tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Okazało się, że przez przypadek zamówiłem tylko jedną paczkę drożdży. Wg informacji na opakowaniu paczka starcza na 5-30l nastawu, więc stwierdziłem, że nie będę domawiał drugiej paczki. Przygotowałem matkę drożdżową i stała 4 dni. Wszystko poszło ...
wtorek, 10 lip 2018, 17:07

Ok, poszperałem przez te 2 dni trochę w internecie i zawężam moje pytania. Czy te 10g drożdży (zamojscy do miodów pitnych) w postaci MD wystarczy na 30l trójniaka? Podane w internecie informacje mówią by na 1l dać 1g drożdży, ale mowa tam o drożdżach aktywnych, a nie o matce drożdżowej.
niedziela, 8 lip 2018, 21:06

Pierwszy miód- trójniak.

Witam! Postanowiłem zrobić swój pierwszy miód pitny. Zakupiłem już 10l wielokwiatowego i 10g drożdży zamojscy wraz z ich pożywką, również 10g. Ma to być trójniak, ale zanim wezmę się za nastaw chciałbym zapytać o kilka rzeczy żeby wszystko wyszło. Różne źródła podają różne gramatury składników. Czy ...

Wyszukiwanie zaawansowane