Różne strony moralności i religijności

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

https://polskatimes.pl/podczas-rzadow-p ... ar/9494997
To popatrzcie czy była jakaś władza co nie inwigilowała.
Wy wszystkie sprawy bedziecie winili PIS jak dzieci w przedszkolu. Zapaskudzicie każdą prawdę PIS. Jakoś nie brakuje ludzi co trzeźwo myślą.
To przez wasze takie tendencyjne myślenie kto inny rządzi.
@rozrywek- jeśli przedstawianie moich faktów o zabójstwie zbrodniarza jest " zniżaniem" to jesteś poprostu głupi. To wszystkie media to komentowały i " zniżały" ale tylko ciebie. Ja nie zajmuje stanowiska binladena. Równie dobrze mogli wystrzelać hitlerowców, też byli zbrodniarzami.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 22:03 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Z linku który podałeś wynika, że o tej inwigilCji przez PO dziennikarzy mówił niejaki Kamiński skazany wyrokiem sądu i ułaskawiony przez swojego ziomka. Samo śledztwo, choć prowadzone przez PISowską prokuraturę zostało umorzone.
Nie wiem co się tak rajcujesz Nowakiem, nawet nie siedzi w areszcie.
Oskarżają go o branie łapówek na Ukrainie, gdy był tam urzędnikiem. Niech się tym zajmą Ukraińcy.
To już nie ma w Polsce przestępców do posadzenia?
Właśnie przeczytałem, że dogadaliśmy się w sprawie Caracali - zapłacimy 80 milionów odszkodowania za zerwany przez Maciarewicza kontrakt na śmigłowce dla armii .
Czy to my zochydzamy prawdę PIS

Do nastepnego, ja spadam do innych zajęć.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: LuarvikLuarvik »

Drupi, gadka z Tobą to jak połączenie z Ełkiem. Sprawia, że człowiek już, teraz, natychmiast chciałby referendum i podziału Polski. Wam przypadłaby wschodnia część kraju, więc integracja z mentalnymi przyjaciółmi spod znaku sierpa i młota nie zajęłaby dłużej niż 2-3 lata, bo azymut macie zbieżny co do pół stopnia.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Kol @Drupi, dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie co robi pod posesją pewnego jegomościa policja, i tyle radiowozów.
Proszę odpowiedz, ktoś za to przecież płaci.

Zbrodniarze, cóż.
W większości byli osądzeni, czy to przez sąd, czy przez naród.
Tak czy siak sprawiedliwości stało się zadość.

I tak bym chciał i u nas, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Bez względu na to jaką formację polityczną reprezentują.

Wsadził bym do jednej celi tych co podsłuchiwali i tych co podsłuchują teraz.
Niech się żrą w więzieniu.
Najgorsze jest to, że ten co pociąga za sznurki jest niewinny, za nic nie odpowiada, niczego nie podpisywał.
Taki sam był brat.

Nie chciałem o nim wcześniej wspominać, z szacunku dla zmarłego.
On też unikał odpowiedzialności.
Nie podpisał niczego jako prezydent Warszawy, a jako prezydent podpisywał to co było mało ważne.

Braciszek robi to samo, on o niczym nie wie, poleci za to głowa komendanta głównego policji.
Umyje ręce i wyjdzie suchy z wody.
Czy teraz rozumiesz?

A co do pedofilii w kościele, to uważam że za to powinien i beknąć i ksiądz i jego zwierzchnicy, wszyscy są winni, nawet gosposia, wszyscy o tym wiedzieli, Biskup pierwszy bo to tuszował.
Gosposię na stos, biskupa na szafot, księdza do zwyrodnialców, niech mu zrobią jesień średniowiecza, a parafian co siedzieli cichutko zamiast traktora, do orki, i to w deszczu.


To co z tymi radiowozami pod domem Kaczyńskiego zrobimy???
Odwołujemy czy mają stać?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Robicie " z igły widły". Na 24 tys duchownych było kilkanaście przypadków przestępstw seksualnych, was NIE interesuje świętosść kościoła, który założył Jezus, który jako jedyny człowiek i Bóg pokazał że można powstać z martwych, wy przyłaczacie się do sukcesów diabła, was interesuje te kilkanaście przypadków przestępstw. Ba. Nawet dla was niektórych, wszyscy są przestępcami. To zrozumiałe dla tych co chcieli by przyłożyć kosciołowi. Ale zapewniam was tzn wrogo nastawionych: upadały rzady, ludzie, imperia, a kościół nie upadł nigdy i nie upadnie.
Rozrywek ja nie jestem alfą i omegą żebym tlumaczył twoje pytania. Tobie i tak to nie wystarczy. Jakie radiowozy? Jaki Kaczyński? Nie ważne. I tak nie zmienisz rzeczywistości, nienawiścią do rzadu. Mi on nie zrobił zadnej krzywdy. To tobie nagadali głupot, nie uwzględniając innych czynników . Nie zależnych od rządu. Jak ceny, gazu, inflacja która szaleje w innych krajach i z tym lewackimi rzadami tylko jest nieco nizsza. Ale jest. A marzą żeby z mojego kraju zrobic swoją kolonię. I lewacy jako antypolscy działacze donoszą na swój kraj robiąc krzywde jego obywatelom prosząc o sankcje, i zatrzymanie tego pakietu rozwojowego, jak zdrajcy narodu. Nigdy u mnie nie zyskają głosu w wyborach. Uczciwy czlowiek nie myśli o sądach. Tylko przestępca się ich boi. Pewne sprawy rozwojowe nie powinny być przedmiotem walki Polaków między sobą. To tyle . Nie chce mi się juz dyskutować. Kopać się z koniem.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 06:27 przez Drupi, łącznie zmieniany 3 razy.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

"Ksiądz pana wini, pan księdza,
A nam prostym zewsząd nędza."
Wydane w roku 1543.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Drupi pisze:Robicie " z igły widły". Na 24 tys duchownych było kilkanaście przypadków przestępstw seksualnych, was NIE interesuje świętosść kościoła, który założył Jezus, ...
Żeby była jasność. Szanuję Ciebie za jasność poglądów, które posiadasz i za to że mimo wszystko próbujesz je bronić.
Dlatego dotychczas trzymałem się z dala od twoich wpisów. Starałem się nie antagonizować tego o czym piszesz. Z prostego powodu. Masz tak zawężony światopogląd, że już nie potrafisz na "trzeźwo" oceniać rzeczywistości. i moje wpisy spotykałyby się z twardym murem.
Napiszę jednak dwie rzeczy.
Ilość duchownych o udowodnionych zapędach pedofilskich jest tak mała bo wykrywalność - z wiadomych powodów - jest taka a nie inna. I tego nie przeskoczymy dopóki u władzy będzie ta opcja która jest.
Masz świadomość co zostało udowodnione KK na zachodzie? Jaki ogrom bezeceństw i krzywd popełnianych na bezbronnych. Tak - bezbronnych. Myślisz że w Polsce było i jest inaczej. Niestety, ale jest tak samo fatalnie. I nie ma co porównywać przypadków pedofili w innych środowiskach do tej pedofilii z kościoła.
Nie wiem czy masz świadomość tego do czego dopuszczał się kościół i jego przedstawiciele. Słyszałeś o kościele w Irlandii, Francji, Kanadzie i jeszcze wielu innych miejscach na świecie. I o tym co tam się działo?
Ty mylisz wiarę z kościołem katolickim. To są dwie różne sprawy. Kościół katolicki to instytucja, która z wiarą ma tyle wspólnego na ile ona jest wstanie zabezpieczyć to co chcą osiągnąć. Czy też bronić ich interesów.
Perfidia kościoła polega na tym, że oni się broniąc powołują się na wszelkie świętości.
Dlatego jedynym czynnikiem, który doprowadza do upadku kościoła są sami jego funkcjonariusze.
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego w krajach, gdzie kościół jest postawiony na swoim miejscu? Zajmuje się tylko sprawami wiary - to panuje dobrobyt. Ludziom żyje się lepiej. Są bardziej wykształceni. Mają większą świadomość człowieczeństwa.
A w krajach, w których wszelkie religie mają decydujący głos w sprawach państwowych panuje ubóstwo i szeroko pojęta ciemnota. Ludzie są stłamszeni i spolaryzowani.
Wszelkie religie z wolnością nie mają nic wspólnego. Wbrew przeciwnie. Ograniczają tę wolność maksymalnie. Wolność w kościele kojarzona jest tylko z jednym - z diabłem.
Apropos diabła.
Jak myślisz, gdzie diabeł ma większe udziały? :scratch:

P.S. Myślę, że temat wolności poruszonej w temacie tego wątku został wystarczająco wyczerpany i zaczynamy już błądzić. Wolność w szerokim tego słowa pojęciu jest na tyle pojemna, że nigdy nie dojdziemy do definitywnego konsensusu.
Wolność jako pojęcie jest utopią. Nigdy nie będzie wolnością absolutną. Zawsze będzie występował dysonans. Tam gdzie zaczyna się moja wolność to będzie kończyła się wolność altrui.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

@lesbo trafnie, delikatnie, z kulturą.
Też uważam, że chyba nic nowego już nie wymyślimy. Schodzimy na tematy poboczne. Co miałem powiedzieć, powiedziałem i też nie mam już zamiaru zabierać głosu w dyskusji o wolności.
Ale:
Nie podobają mi się ataki na @drupi. Podejrzewam, że bardzo polubiłbym człowieka. Odpowiada spokojnie i kulturalnie, mimo czasem niepotrzebnych epitetów. Zdecydowanie podchodzisz zbyt bezkrytycznie do otrzymywanych informacji, ale to tylko moja opinia. Może się mylę. Nie zgadzam się z Tobą w kwestii bezkrytyczności podejścia do Kościoła czy obecnych rządów. Zgadzam z rolą wiary (nie Kościoła) i negatywnym odbiorem poprzednich ekip rządzących. Ale mam taki sam odruch wymiotny na PO, jak i PiS czy SLD.
Co do Kościoła: przed Kościołem olbrzymia szansa: może usunąć, jak pisze @lesbo to, "gdzie diabeł ma swoje udziały", pozbyć się księży i biskupów ateistów, rydzyków, tych, którzy tuszowali ZBRODNIE i postawić na nowe nauczanie (ks. Szustak, ks. Kramer, abp Ryś) lub skupić się na wiarze, a nie na religii.. ja mam inny potrzeby i wymagania niż te, które proponuje Kościół. Z całą (fuj!) hierarchią. Ale szanuję, że jakaś babcinka potrzebuje innej formy duchowej, prostszej, opartej na obrzedach. Ale to już zupełnie po za tematem głównym.
I love the smell of bimber in the morning.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Lesgo...Mnie nie obchodzi co tam gdzieś w innych krajach wyprawiają. Jak patologia jest dla ciebie wyznacznikiem prawdy to ci współczuje rozumu. Frekwencja w kosciołach zaprzecza, temu co piszesz. Bo ci tak nie chcą mysleć. Wolna wola.
To co wyprawiają na paradach gejów jest jak choroba psychiczna. Przyjdzie czas ze ktoś to udowodni jakko chorobę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 09:49 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Drupi pisze:Robicie " z igły widły". Na 24 tys duchownych było kilkanaście przypadków przestępstw seksualnych...
Zdajesz sobie sprawę, że kilkanaście te kilkanaście (wykrytych) przypadków na 24tyś to na tle ogółu jest i tak o rząd więcej - ale obrzydliwość tego procederu wynika z całkowicie czegoś innego - na całym cywilizowanym świecie tego typu zwyrodnialców jednak staramy się eliminować ze społeczeństwa - a w tym przypadku cała organizacja jaką jest KK stara się skrzętnie chronić swoich funkcjonariuszy. I o ile samo przestępstwo jest wyjątkowo obrzydliwe... to otaczanie ochroną tych zwyrodnialców jest z mojego punktu widzenia jeszcze obrzydliwsze.
Drupi pisze:Lesgo...Mnie nie obchodzi co tam gdzieś w innych krajach wyprawiają. Jak patologia jest dla ciebie wyznacznikiem prawdy to ci współczuje rozumu.
A powinno, bo my nie jesteśmy jakimiś odmieńcami nie jesteśmy znacząco w niczym lepsi ani gorsi od reszty świata.
Drupi pisze:Frekwencja w kosciołach zaprzecza, temu co piszesz. Bo ci tak nie chcą mysleć.
Ciekawe... episkopat ciągle płacze że frekwencja spada...
Drupi pisze:To co wyprawiają na paradach gejów jest jak choroba psychiczna. Przyjdzie czas ze ktoś to udowodni jakko chorobę.
Akurat już wiemy, że odmienna orientacja seksualna nie jest chorobą - akurat to zostało udowodnione i od jakiegoś czasu zaprzestano leczenia psychiatrycznego ludzi dotkniętych tą przypadłością.

lesgo58 pisze: Możesz mi wytłumaczyć dlaczego w krajach, gdzie kościół jest postawiony na swoim miejscu? Zajmuje się tylko sprawami wiary - to panuje dobrobyt. Ludziom żyje się lepiej. Są bardziej wykształceni. Mają większą świadomość człowieczeństwa.
A w krajach, w których wszelkie religie mają decydujący głos w sprawach państwowych panuje ubóstwo i szeroko pojęta ciemnota. Ludzie są stłamszeni i spolaryzowani.
Wszelkie religie z wolnością nie mają nic wspólnego. Wbrew przeciwnie. Ograniczają tę wolność maksymalnie. Wolność w kościele kojarzona jest tylko z jednym - z diabłem.
To jest bardziej skomplikowane, od zarania dziejów religie były stworzone po to żeby świeckich trzymać za mordę - zwykle kapłani pełnili rolę nadrzędną nad władcami - czasem oficjalnie, czasem pociągając za sznurki z cienia. Problem w tym że Twoją tezę da się obalić znajdując jakikolwiek kraj zarządzany przez dyktatora, gdzie religia nie ma za wiele do powiedzenia - daleko nie trzeba szukać - wystarczy cofnąć się do czasów PRL'u. Tutaj trzeba dostrzec wspólny mianownik, wszelkie religie podobnie jak rządy autorytatywne nie liczą się z jakimkolwiek zdaniem społeczeństwa, z jego potrzebami, nie są zainteresowani żeby społeczeństwo było wykształcone, preferują miernotę, bo jak powiedział klasyk "Ciemny lud wszytko kupi". W konsekwencji to musi prowadzić do zubożenia i upodlenia społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 10:33 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:Robicie " z igły widły". Na 24 tys duchownych było kilkanaście przypadków przestępstw seksualnych, was NIE interesuje świętosść kościoła, który założył Jezus, .
Rozumiem że będziesz pierwszy który pójdzie do prokuratury i zgłosi przestępstwo? Czy będziesz siedział cichutko, bo świętość kościoła jest ważniejsza?

Jezus akurat takiego kościoła nie zakładał, sam nawet rozganiał tych co kupczyli w domu bożym.
A jakby widział jakich ma wyznawców teraz, to by się sam jeszcze raz ukrzyżował.

Wolność?
Powiedz to całym wymordowanym narodom, zabijanym, torturowanym, gwałconym i palonym na stosie.
Świętej inkwizycji, wycinaniu w pień całych populacji, dzieci, kobiet, mężczyzn, z krzyżem w ręku.

Gorącym żelazem nawracanie na jedyną słuszną wiarę, w czym? Wojnach krzyżowych?

A gdzie przykazanie..nie zabijaj?

Drupi pisze:Jakie radiowozy? Jaki Kaczyński? Nie ważne.
Jak nieważne to niech mojej posesji pilnują.nie jego.


A wracając na chwilę do pedofilii w kościele, to jeśli widzisz i nic z tym nie robisz, nie reagujesz, to jesteś tak samo winny.
A nawet bardziej, odwracasz głowę i udajesz że nic się nie stało.

Parę przypadków na 24 tysiące księży.
Nie ma prawa być ani jednego!!!

Najlepiej to udawać że się nie widzi.


Wolność, ma trochę inne oblicze, ale tego akurat nie zrozumiesz.
A specjalnie dla ciebie, jeszcze bym wprowadził dziesięcinę, wiesz czym była?
Wątpię.

O podatku od logicznego myślenia nie wspominam nawet, bo by nie było cię stać na pogrzeb.

A co myślisz że twój księciuniu zrobi to za darmo? Ostatnia posługa kosztuje, co łaska ale nie mniej...itp itd


A ten diabeł, o którym wspominasz to siedzi w tobie, nie w nas.

Ciesz się że jestem Budddystą, i cenię spokój, bo bym ci tak przyfasolił, że by ta koloradka szybko spadła.

Amen.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7300
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Kurna, wstrzymywałem się do tej pory z komentarzami, ale to co pisze Drupi, wywołuje u ,mnie odruch wymiotny :womit:
@Drupi, piszesz takie bzdury, że na usta ciśnie dosadne przekleństwo, ale napiszę łagodnie.
Jesteś zaślepiony w tej swojej "wierze" i otumaniony dymem z kadzidła. KK nie ma nic wspólnego z naukami Jezusa. To instytucja nastawiona na gromadzenie dóbr, majątków i trzymanie "maluczkich" w niewiedzy i ciemnocie. Przecież ciemny lud kupi każdą bajkę zwłaszcza, jak się go postraszy mitycznym diabłem i piekłem.
Jestem agnostykiem a stałem się nim po kilkukrotnym przeczytaniu biblii, zwłaszcza Biblii Tysiąclecia. A zacząłem czytać i porównywać z tym, czego naucza KK, bo widziałem niegodziwości i fałsz panujący w kościele.
A teraz kilka cytatów
Drupi pisze:was NIE interesuje świętość kościoła...
Jaka świętość :o Kto ją ogłosił :o
Drupi pisze: ...który założył Jezus...
Bzdura :x Jezus nie założył żadnego kościoła :shock:
Drupi pisze:który jako jedyny człowiek i Bóg
Jezus nie był bogiem 8-) Poczytaj biblię a potem podyskutujemy :czytaj:
Drupi pisze:kościół nie upadł nigdy i nie upadnie.
Nie takie mocarstwa upadały :mrgreen:
Nie zaczynaj dyskusji, w której jesteś na z góry przegranej pozycji :D

P.S.
Należysz pewnie do jakiejś parafii i nie raz w kościele słyszałeś słowa "drodzy parafianie".
A wiesz skąd wzięła się ta nazwa? Przypomnę ci;
1. Parafianin to osoba zacofana i nie umiejąca czytać, którą łatwo sterować i ją kontrolować
2. Parafianin to osoba bezwzględnie i na ślepo słuchająca swojego duchowego przełożonego wbrew temu co mówi Pismo Święte, wykonuje polecenia nawet wbrew Bogu
3. Parafianin to człowiek bez wykształcenia, zacofany, ograniczony, z lekkim upośledzeniem
A wiesz czyje to słowa ;)
Treść ukryta:
Z pozdrowieniami na nowy rok - agnostyk radius :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Ja tez przeczytałem biblię. A ty widziałes biblię na zdjęciu. Bym ci tu pokazał cytaty ale pracuje. Nie mam czasu, ale i nie ma to sensu u ciebie. Ateisty.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Jest znacząca różnica pomiędzy ateistą a agnostykiem ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Św. Faustyna miała objawienia i widziała piekło, i niebo. Wszystko opisała jak bardzo piekło jest straszne dla duszy. Jak tam jęczą i przeklinają ci co tam trafili. I wiele innych cudów z udziałem ludzi się wydarzylo.
I like noble drinks.

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: pepe59 »

Zadaniem kościoła, jest szerzenie moralności, w imię najwyższego ( inne instytucje mogą propagować moralność w imię lepszego współistnienia). Ponieważ ten, jest dobrem nieskończonym, to jego funkcjonariusze, są zobowiązani to dobro szerzyć i jednocześnie być przykładem dobra. Stąd każdy przypadek postępowania wbrew tej zasadzie jest postrzegany przez społeczeństwo bardzo negatywnie. W takiej instytucji, eliminacja z posługi, osobników dopuszczających się "wykroczeń", powinna być doprowadzona do perfekcji, ale tak sobie myślę, że obowiązuje zasada " kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem" Skoro nie wypracowano mechanizmów eliminacji zła, to nie należy się dziwić, że to zło, jest wytykane przez czynniki zewnętrzne i nasila się żądanie jego eliminacji, choćby na zasadach powszechnie stosowanego prawa. To zaś jednakowo powinno obowiązywać wszystkich, bez wyjątku.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Drupi stąpasz po grząskim terenie. W bardzo łatwy sposób przywołujesz szatana. I nazywając wszystkich krytyków KK posłańcami diabła.
Proponuję abyś oddzielił wiarę od instytucji kościoła. Będzie Ci łątwiej zrozumieć rzeczywistość.
Jako wierzący ( nie wiem czy wyczuwasz różnicę między wierzącym a wyznawcą kościoła) twierdzę że kościół katolicki - jako instytucja - to bardzo pefidny i wycyzelowany twór diabła. Bo nie może być inaczej. Zwłaszcza gdy spojrzy się na jego dwutysięczną historię.
Powołujesz się na Chrystusa jako założyciela Kościoła. Brawo - masz rację. Tylko zadam Ci pytanie. Zamysłem Chrystusa był kościół w takiej postaci w jakiej powstał i trwa do dzisiaj?
Powiem Ci jeszcze jedno. Jest duża różnica między kościołem jako wspólnotą a kościołem katolickim jako instytucji. Do wiary i modlitwy nie jest potrzebny żaden budynek. Żadna instytucja. Wiara to sfera bardzo intymna i bardzo osobista. Nie potrzebuje gipsowych i papierowych bożków. Nie potrzebuje relikwi.
10 przykazań to bardzo stary i ciągle aktualny kodeks określający boskość wiary i nasze człowieczeństwo.
Niestety ale KK jako instytucja i pod postacią jego funkcjonariuszy nie przestrzega żadnego z tych 10 punktów.
Jeśli jest w Tobie silna wiara - to powinieneś już to zauważyć od bardzo dawna.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Kilkanaście przypaadków pedofilii powiadasz Drupi ? to chyba wiedza z TVP .
Obrazek

https://mapakoscielnejpedofilii.pl/

A to to tylko te udokumentowane, dodaj setki tego co ukryli zbrodniarze w purpurach.
Moje zdanie o PIS i o tej czarnej mafii jest dokładnie takie jak poniżej
Dodam że każdy - dokładnie każdy z tych czarnych pasożytów co nie są pedofilami zna co najmniej jednego takiego skurwysyna i żaden ale to ŻADEN nic z tym nie zrobił. Podobnie z PIS każdy wie kto i jak kradnie ale cisza jak na pogrzebie organisty. A to jeszcze nie jest najgorsze -gorsza od ich złodziejstwa jest ich głupota. Namiętnie piłują gałąź na której siedzą i jeszcze się w tym prześcigają. Ci którzy to widzą i nie reagują są współwinni. I dlatego jeżeli naprawdę nic z tym nie zrobimy będziemy przez nasze wnuki uznani jako współwinni.
Moje pytanie jest proste kiedy ? i gdzie ?
P.S. Ja wiem żer w pisowsko katolskim widzeniu świata wystarczy wyłaczyć internet i niezależne mediia a pedofilia i złodziejstwo zniknie.
I dlatego ta wolność wszechmedialna jest taka ważna. To własnie Drupi i jego koledzy usiłują uczynić i temu moje non posumus.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 12:34 przez zielonka, łącznie zmieniany 5 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Zielonka- Bzdury piszesz z sufitu. Diabeł tobie i innym się odwdzięczy. To wy macie problem. Nie wierzący. Nawet niektórych bzdur nie czytam do końca. Sami siebie porobiliście bogami.
Myślicie ze reszta swiata wierzacych są idiotami. A tak nigdy nie będzie. Nie zabraknie wierzacych co nikt im nie obrzydzi kościoła, to jest siła wiary. I siła Boga nad diabłem i buntownikami z których powstał diabeł. Nie lewacy bedą kierować i wskazywac kościołowi co ma robić. Bo wyprowadzą na manowce jak was. Pieniadz jest waszym Bogiem.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

:angry: :angry: :angry: Słuchać hadko :angry:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

*" Nie bede rzucał pereł między swinie"*
:bardzo_zly:
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

Wybieram wRealu24 https://youtu.be/gHluPHGUXwU
:ok: Pozdro
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

@Drupi
Cały czas mylisz pojęcia. Mieszasz kościół z wiarą.
Widzę, że rzeczywiście nie czytasz postów. Albo jesteś zaślepiony.
Doprawdy ma rację @Góral bagienny.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

Czytam sobie, czytam, ale tak jak kolega @Radius nie mogę powstrzymać się od komentarza. W odróżnieniu od niego jestem ateistą po apostazji i może dlatego nie powinienem się wypowiadać w tym temacie, jednak jako ateista zadałem sobie trud przestudiowania zarówno biblii, jak i wszystkich ewangelii, WSZYSTKICH tych nie uznawanych przez kościół też, jak np ewangelia wg św. Tomasza. Tak, tak dużo ewangelii nie pasowało kościołowi, więc uznali je za heretyckie, nawet te które były napisane na podstawie opowiadań uczniów Jezusa. Ciekawe kto o tym decydował, która ewangelia jest dobra, a która beee.
Kościół katolicki to wg mnie największa organizacja zbrodnicza, która przez 2000 lat swojego istnienia pochłonęła kilkakrotnie więcej ofiar niż reżim hitlerowski. Poczynając od wojen krzyżowych, przez palenia na stosach i mordowanie dzieci w Irlandii i Kanadzie, po gwałty na dzieciach na całym świecie. Jak ta organizacja potrafi wykastrować intelektualnie widać to idealnie na przykładzie @drupi. Kolego pedofile nawet w pierdlu nie mają życia, bo współwięźniowie dają im popalić, czy z tego aby nie wynika, że ci kryminaliści mają wyższą moralność i poczucie sprawiedliwości niż biskupi??? Utożsamiasz się z tym wszystkim??? Z tym, że jeszcze nie tak dawno siostrzyczki zakonne w Irlandii mordowały dzieci nieślubne, które trafiały do ich sierocińców i robiły sobie z ich ciał kompostownik na warzywka? Dopiero jak wyczuły kasę, to stwierdziły że to za duża rozrzutność i zaczęły je sprzedawać bezdzietnym małżeństwom do USA. Takich przykładów mogę ci dać setki!!!
Wracając do samej wiary, ewangelie na podstawie których powstała biblia były w większości pisane 300 lat po śmierci Jezusa. To tak @drupi, jakbyś ty teraz pisał o życiu Augusta II Mocnego, to w końcu król Polski był, postać znana, on też żył 300 lat temu. Do tego masz internet i inne wtedy niedostępne narzędzia. Napiszesz???
@drupi obchodzisz święto paschy? Nie obchodzisz go? Aha bo to święto żydowskie, Żydami zapewne się brzydzisz, ale Jezus przecież był Żydem, wierzącym Żydem i uważał się za mesjasza żydowskiego. Zresztą takich samozwańczych mesjaszy w tamtych czasach były tysiące, ale on jeden się "przebił". Nawet do głowy mu wtedy nie przyszło, że stworzy nową religię, a jego samego uznają za boga. Zadziwia mnie antysemityzm katolików, którzy klęczą przed ukrzyżowanym Żydem, a z Żydówki robią królową Polski, paradoks historii.
Wiara to dla mnie współczesny szamanizm, co poniektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że człowiek jest takim samym ssakiem, jak każdy inny, jedyna różnica to stopień wyewuolowania. Chcąc być wierzącym trzeba odrzucić nie tylko Darwinizm, ale też kosmologię i genetykę i uznać te nauki za herezje.
Pewnie myślisz, że pisząc te słowa trafię do twojego piekła, co? Wg KK ja jestem tym złym, chociaż nigdy nikomu nic złego nie zrobiłem, a te siostrzyczki, które zarżnęły niewinne dzieci trafią do nieba, w końcu na pewno się wyspowiadały i grzechy im zostały odpuszczone, prawda? Moralność godna pozazdroszczenia.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7300
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

@Drupi, ty masz jakiś problem z tym diabłem? :) Ględzisz w kółko jedno i to samo i dobitnie potwierdzasz, że nauki Jezusa są ci obce :scratch: Skończ pisać te bzdury bo temat nie o tym a w szczególności nie to forum ;/
Diabła mam w :dupa: i jedynie tam jest jego miejsce :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 191
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Marian_jl »

Panowie przestańcie karmić trolla , skąd bierzecie na to siły?
Jak chcecie wiedzieć kim jest @drupi to na 8 stronie tej dyskusji jasno to określiłem
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Pisze @Drupi
Pieniadz jest waszym Bogiem.
Znaczy to ja jeżdżę maybachem ? i wyłudziłem prawie 300 baniek ? To ja pozwalam narodowi umęczonemu jak mało który placić daninę po kiilka baniek dziennie za swoją głupotę i to ja wreszcie okradam regularnie moherów i innych współpartyjnych katoli na rzecz skromnych złotych sutann i pierścieni ? Tak to własnie ja . Aha i proszę nie mylić mi tu katolstwa i czarnej mafii z chrześciajństwem. To są całkiem przeciwne postawy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 13:39 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

A jednak odezwę się jeszcze:

Jedni potrzebują kościoła, inni nie. Nie ważne kto się myli - ważny jest cel.
Ktoś potrzebuje do kształtowania swojej wiary i osobowości świętych - super. Inny całkowicie ich odrzuca - też dobrze.
Komuś pomaga modlitwa do świętego; inny nie oddaje czci świętym. I dobrze póki obaj chcą ogólnie pojętego dobra.
@drupi zauważa, że w Kościele dochodzi do pewnych nieprawidłowości - cieszę się; dla innego (w tym mnie) Kościół jako instytucja jest w stanie kompletnej degrengolady. Ale oboje uznajemy Boga.
A wolność polega też na interpretacji Biblii. I nikt nie wie, nie może być pewien, że jego interpretacja jest właściwa.
Więc cel mamy wspólny, tylko może drogi inne.
Gdyby nagle pojawił się satanista, który byłby czcicielem zła, nawoływał do palenia Kościołów i mordowania katolików, protestantów, islamistów itp, krzewił kult nadrzędnej roli przemocy, przymusowej ateizacji i inne bzdury - wtedy wszyscy zabierający głos w powyższej dyskusji byliby po jednej stronie.
Czy to nie wystarcza?
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Czy to nie wystarcza?
No jak o mnie chodzi to nie. Padło pytanie o wolność wyboru - jaką wolność proponują tacy jak Drupi mieliśmy okazję poczytać i to jest wolność od prawdy i własnej oceny to jest wolność dla przestepców i szubrawców a wreszcie wolność od dobra. I marna to pociecha że:
"Kiedy przyjdą podpalić dom -ten w ktorym mieszkasz -Polskę -----......" on stanie u drzwi. Choć pewny bym nie był. Ci od diabła przeważnie pierwsi znak krzyża na mordercach stawiali. Za stary i zbyt zmęczony już tymi gnojami od rządu i innych organizacji jestem ażeby zawołać żeśmy po jednej stronie. Ni chu....a. Mamo moja polko chrześcijanko -ja chcę być Czechem. I niech mi Drupi płaci codziennie pół bańki w euro.
Zauważ kolego Skiir -kto woła pax a kto diabłem i mękami straszy. I to jest róznica między byciem wolnym człowiekiem a opętanym nienawiścią
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 13:57 przez zielonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Bo widzisz panie @ kiwitom23 pedofilia w kościele to głęboko zakorzeniona tradycja... ale zacytujmy wybrane ciekawe fragmenty z historii kościoła.
178 — Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie i modyfikowanie treści Ewangelii i innych pism chrześcijańskich, które i tak, w jego opinii, dalej są pełne sprzeczności. Mówi o rewizjonistach: „przepisywali i przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów” (Orygenes, Alethes logos).
  • Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione.
250 — Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.
  • Wiara w życie pozagrobowe przeniknęła do chrześcijaństwa z kultury helleńskiej. Zgodnie z teorią dualizmu wprowadzoną za Platonem przez Ojców Kościoła, Tertuliana (ok. 160–230) i Orygenesa (186–254), ludzka dusza jest nieśmiertelna, ma świadomość i żyje niezależnie po śmierci człowieka.
Ok. 306 — Synod w Eliberri (Elvira — Elwira w Hiszpanii, najprawdopodobniej część późniejszej Granady).
  • Zabroniono duchownym stosunków płciowych przed odprawianiem mszy. „Biskupi, księża i diakoni, w ogóle wszyscy duchowni, sprawujący świętą posługę przy ołtarzu, muszą się wstrzymać od obcowania ze swymi żonami pod karą zawieszenia”. Zakaz ten obowiązywał początkowo tylko część kościoła hiszpańskiego. Duchowni powszechnie byli żonaci, jak nakazywała to Biblia (1Tm 3,1–13; Tt 1,6–9): „Biskup powinien być nienaganny, mąż jednej żony” (1Tm 3,2).
  • O (zamężnych) kobietach postanowiono: „Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów”.
  • Na tym samym synodzie mówiło się o „rozpustnych biskupach, księżach i diakonach”, „cudzołożnych żonach księży”, „katechumenach dzieciobójcach” i „deprawatorach chłopców”.
  • Tradycja pedofilii wśród duchownych liczy sobie już wiele stuleci…
  • Duchownym z wyższymi święceniami kapłańskimi zabroniono wstępowania w związki małżeńskie.
  • Zakazano (w kanonie 36) umieszczać obrazów w kościołach, potwierdzający tym samym biblijny zakaz zawarty w Dekalogu.
  • Wyznaczono karę dla małżeństw mieszanych chrześcijańsko–żydowskich.
  • Zakazano duchownym i ludziom świeckim kontaktów z Żydami, poganami i heretykami pod groźbą pozbawienia komunii.
  • Zakazano też uczestnictwa w pogańskich festiwalach i innych publicznych zabawach.
312 — Bitwa przy Moście Mulwijskim niedaleko Rzymu, w czasie której Konstantyn obwołany przez wojsko cesarzem zwyciężył i zabił Maksencjusza.
  • Według legendy, z powodu wizji sennej, którą ujrzał przed bitwą, Konstantyn (krzyż z napisem „tym zwyciężysz”), rok później wydał edykt zrównujący religię chrześcijańską z religiami pogańskimi.
  • W rzeczywistości w tamtym czasie chrześcijańscy kapłani wierzyli w licznych bogów, a ich wiara nie była spójna. Problem ten istniał od dawna: grupy kapłaństwa stworzyły „wielu bogów i panów” (1 Kor 8,5), istniały liczne sekty religijne, każda z odmienną doktryną (Gal 1,6). „Ołtarz stawał przeciw ołtarzowi” w rywalizacji o słuchaczy (Optatus z Milevis, 1:15, 19, wczesny IV w.). Konstantyn chciał okiełznać naganne praktyki „Ojców Kościoła” tamtych czasów, o których pisano, że są „oszalali” [Życie Konstantyna, przypisywane Euzebiuszowi Pamphiliusowi z Cezarei, ok. 335, tom iii, s. 171].
  • Według Euzebiusza, Konstantyn zauważył, że w odłamach kapłaństwa „spór narósł do tak poważnego stanu, że potrzebne jest energiczne działanie, aby ustanowić bardziej religijne państwo”. Dostrzegł w tym pogmatwanym systemie fragmentarycznych dogmatów okazję do stworzenia nowej ujednoliconej religii państwowej.
  • W wyniku tych konsolidacyjnych zabiegów doszło do powstania instytucji Kościoła Katolickiego, a chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych Rzymu. Odtąd, z roku na rok, dzięki prochrześcijańskiemu nastawieniu Konstantyna, pozycja chrześcijaństwa będzie się umacniać, a inne religie będą wypierane. Polityka ta w ostateczności doprowadziła do prześladowania i mordowania niechrześcijan przez fanatyków religijnych. Prześladowani stali się prześladowcami.
  • W wyniku prześladowań wyznawcy kultów niechrześcijańskich zostali wkrótce eksterminowani wraz ze swymi bóstwami…

391 — Podjudzany przez katolickich hierarchów, w szczególności przez patriarchów Teofila i Cyryla, motłoch chrześcijański wdziera się do budynków Biblioteki Aleksandryjskiej, niszcząc wszelkie jej dzieła.
  • Dorobek ludzkości, bezcenne skarby literatury, ginie bezpowrotnie w płomieniach.
  • Ludzkość na Zachodzie utraciła 700 tysięcy bezcennych dzieł z zakresu architektury, filozofii, matematyki, astronomii i innych nauk.
  • Jest to początek masowego niszczenia dorobku nauki i kultury oraz światłej cywilizacji starożytnej, początek prześladowania ludzi uczonych, a propagowania ciemnoty i zabobonu pod sztandarami chrześcijaństwa.
  • Potem Watykan usiłuje ten barbarzyński czyn przypisać kalifowi Omarowi I. Jest to nieusprawiedliwione, bowiem kiedy ten zdobył Aleksandrię, nie było już czego niszczyć.
  • Chrześcijanie spalili „niechrześcijańskie” pisma i księgi. Wkrótce zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów. Zastój spowodowany działaniami świętego kościoła zahamował rozwój cywilizacji i opóźnił postęp naukowy o tysiąc pięćset lat… Proces walki księży z prawdą naukową trwa nadal…
593 — Grzegorz I wprowadził oficjalnie wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.
  • Dusza wierzącego najczęściej ląduje w wymyślonym przez papieża czyśćcu, gdzie czasowo cierpi za grzechy, a czas trwania cierpień zależy od rodzaju grzechów i płacenia księdzu przez krewnych na ziemi. Dusza niewierzącego ląduje w piekle (miejsce wiecznych męczarni).
  • Od tej pory bóg na sądzie ostatecznym nie stawiał dusz po prawicy i po lewicy, lecz po prawicy, po lewicy i po środkowicy, i ci po środkowicy szli do czyszczalni, by kąpać się w kwasie azotowym, a nie w smole… W związku z powyższymi zmianami organizacyjnymi piekło musiało otworzyć dodatkowe oddziały czyśćcowe, z których dusze po odbyciu kary leciały do nieba. Za tę przysługę bóg obiecał Lucyferowi coroczną odpłatność i darowanie części kar za pomoc w szczytnym dziele zbawienia.
  • W czyśćcu dusze zmarłych cierpią, dopóki nie spłacą długu lub nie zostaną wykupione przez ofiary żywych. Ci mają możliwość wykupienia cierpiących zmarłych poprzez wskazane przez Kościół czynności i datki prowadzące do uzyskiwania odpustów. Początkowo nieśmiało, rozpoczyna się handel zbawieniem.
726 — W Rzymie zaczęto czcić obrazy świętych.
  • Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi: „Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył”.
  • Otwarło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami, itp.
  • Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc kościół ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani żony, ani wołu, ani osła, na dwie części i odtąd katolicy mają też dziesięć przykazań, tak jak i Żydzi.
787 — Sobór Nicejski II, siódmy sobór powszechny, na którym mimo sprzeciwu dwóch poprzednich papieży zatwierdzono niektóre postanowienia Soboru in Trullo, a także ostatecznie usunięto drugie przykazanie biblijnego Dekalogu, potępiając ikonoklazm, dopuszczając kult relikwii, krzyża i obrazów oraz modlitwy do świętych. Zakaz kultu wizerunków to jedno z dziesięciorga przykazań (Wj 20,4–5); Biblia zawiera zakaz zmiany przykazań (Mt 5,18). „Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna litera, ani jedna kreska nie może być zmieniona w Prawie” (Jezus). „Nawet gdybym ja przyszedł i próbował wprowadzić małą zmianę do tego, co podałem pierwotnie, niechaj będę przeklęty” (Paweł).

Wiek X — lata 901–1000

— Cała Europa znalazła się pod panowaniem papieży.
95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za szkodliwą dla zdrowia, a mycie się za grzech; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy. W tym okresie kraje islamskie rozwijały się prężnie. Kwitł handel, nauka, sztuka, przemysł.

942 — Umiera Odo z Cluny (ur. 878), który głosił:
  • „Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju…”. W innej wersji: „A któżby chciał brać w objęcia worek pełen łajna (ipsum stercoris saccum)?”
  • Woda była szkodliwa dla zdrowia, więc się ówczesne chrześcijanki nie myły z przyczyn religijnych, nadto samo dotykanie „tych” części ciała było grzechem…
  • I dalej: „Gdyby ludzie mogli dostrzec to, co kryje się pod skórą… oglądanie kobiety powodowałoby tylko wymioty… Skoro sami nawet koniuszkami palców nie chcemy dotykać śluzu i łajna, dlaczego tak gorliwie pożądamy objęcia naczynia z nieczystościami”.

I tak dalej... pewnie to są tylko wybrane pewne daty z całej historii... ale KK zapytany o to nabierze wody w usta... religia zbudowana na dogmacie wiary w jednego słusznego boga i miłości do bliźniego jest z grubsza zbudowana na kłamstwie...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

zielonka pisze:Pisze @Drupi
Pieniadz jest waszym Bogiem.
Znaczy to ja jeżdżę maybachem ? i wyłudziłem prawie 300 baniek ? To ja pozwalam narodowi umęczonemu jak mało który placić daninę po kiilka baniek dziennie za swoją głupotę i to ja wreszcie okradam regularnie moherów i innych współpartyjnych katoli na rzecz skromnych złotych sutann i pierścieni ? Tak to własnie ja . Aha i proszę nie mylić mi tu katolstwa i czarnej mafii z chrześciajństwem. To są całkiem przeciwne postawy.
Zielonka!!!
Będziesz się smażył w piekle za te słowa, ty niewierny antychryście. :D


Piekło ma tę zaletę że ma KOCIOŁ. :ok:
To tylko rurkę dokręcić i jedziemy.
Polak potrafi.
Ogień piekielny nam podgrzeje nastaw. Nam, bo chętnie posiedzę z tobą.

Problem z chłodzeniem, ale to się tę chłodnicę od Maybacha odkręci i będzie szurasko.

A to co kościół dostaje od państwa teraz, to grosze, powinni więcej.
Powinien każdy w sutannie mieć Teslę
Każdy ksiądz powinien mieć pałac i 70 dziewic, takich po 12 lat, starszych nie.

Jak mam pójść do nieba w takim towarzystwie, świętych, morderców i pedofili to ja wolę z Zielonką w kotle posiedzieć, przynajmniej ciepło i zabawa będzie przednia.

Drupi rozumiem że napisałeś testament, wszystko przekazałeś na kościół?
Nie zapomnij zapisać mózgu dla nauki.
To musi być ciekawe naukowo.
Taki duży łeb, a w środku tylko zaślepienie, nienawiść, zero tolerancji i fałszywe pojęcie świętości.

Wiesz czego ci życzę? Aby ci kuźwa ulicę dalej postawili Meczet.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7300
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Koledzy, proponuję zakończyć dyskurs religijny, bo to do niczego nie prowadzi a zacietrzewienie co niektórych tylko powiększa ;)
Odbiegliśmy już całkowicie od tematu więc... albo wracamy na właściwe tory, albo kończymy temat :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

radius pisze:Diabła mam w :dupa: i jedynie tam jest jego miejsce :mrgreen:
Czyli dokładnie tam gdzie każdy agnostyk powinien go mieć ;)

Ja proponuje kończyć, każdy wyraził swoją opinię, ja chyba nie mam nic więcej do powiedzenia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 14:33 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

I wiesz czego ci jeszcze życzę?
Aby twoje niewinne dziecko uciekło przed pedofilem w ostatniej chwili, abyś w oczach niewinnego dzieciątka zobaczył strach, przerażenie i błaganie o pomoc.

Abyś sam wyrwał sztachetę z płotu i zrobił z gnojem porządek, z tą świętością w którą tak wierzysz.

Oczywiście dziecko całe, zdrowe nieskalane i nie skrzywdzone.

Życzę ci abyś sam zobaczył diabła o którym tak często wspominasz, i zrobił z nim co należy.

Aby twoje zaślepienie opadło i otworzyło ci oczy.

Raz a dobrze.
Skończyłem z tobą Drupi, proszę nie odpisuj, a najlepiej to się przeprowadź na Dominikanę.


Wróćmy może do tematu wolności wyboru, brak wyboru to też ograniczanie mojej wolności, a do tego się dąży obecnie.
Ja tak to widzę.

Sklep otwarty, a w nim tylko ocet.

Teoretycznie masz wybór, kupić czy nie. Zabierając ze sklepu musztardę wyboru już nie masz.

Faktycznie wybór.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

Skir pisze:wtedy wszyscy zabierający głos w powyższej dyskusji byliby po jednej stronie.
Nie, na pewno nie. Jeżeli potępiamy pedofilię, zachłanność, mordowanie niewinnych, to znaczy że mamy własne dekalogi, każdy z nas ma swój, ja też. Nie zrobię krzywdy ani człowiekowi, ani tym bardziej zwierzęciu, bo mam nad nim przewagę traktuję oba stworzenia na równi. Mieszkałem w NZ, gdzie wierzących jest 11,63%, czyli niewiele, a poziom przestępczości jest o 98% niższy niż w katolickiej Polsce, o czym to świadczy?

Nikogo nie potępiam, ani nie nawracam, każdy ma prawo do własnego zdania, wiary i poglądów (nawet płaskoziemcy) tak długo, jak komuś nie wyrządza to krzywdy, tylko proszę mi nie odbierać prawa do mojego zdania, własnej oceny i używania organu, w który zaopatrzyła mnie natura, a który zwiemy mózgiem. Mam w dupie pedałów i lesbijki, tak samo jak katolików i islamistów, dopóki nikt z nich nie wyrządza krzywdy innym, mają takie samo prawo do swoich poglądów, jak ja sam do własnych. I niech ktoś spróbuje krzywdzić katolików, czy pedałów do których się nie zaliczam, to stanę w obronie i jednych i drugich, mimo że nie podzielam ich poglądów.

@rastro mam całą historię, której malutki wycinek wkleiłeś, tam jest masa "ciekawostek". Nawet chciałem to wkleić, ale to kilkanaście stron, ale bardzo ładnie pokazuje historię zakłamania, fałszerstw i zwykłego draństwa i to od I wieku do dzisiaj.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 14:52 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2559
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

@kiwitom23 Cóż starałem się wybrać te bardziej soczyste kąski... a jest tam jeszcze co poczytać o nawracaniu za wszelką cenę i paleniu czarownic na stosach...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Odbiegliśmy już całkowicie od tematu więc...
O nie - wcale nie odbiegliśmy. Znaleźliśmy tylko tych którzy tę wolność wyboru mają w pogardzie i czynią na nią zamach w imię korzyści własnych i bandy czy tez organizacji do której należą. Tego tematu przed usunięciem czy nawet kończeniem go też będę chętnie bronił bo jak się starannie przeczyta to jest tu bardzo szeroki przekrój spojrzeń i wiedza i umiłowanie blliźniego z całkiem zda się niespodzianej strony. Znamienne jest to że z jednej strony merytoryka cytaty i zgoła katolickie .. tfu -chrześcijańskie wołanie o jedność a zdrugiej groźby i straszenie kolegami rodem z czeluści średniowiecza.
Warto aby i potomni mieli co poczytać i mogli sobie wyobrazić jak to onegdaj było zanim Polskę wszy zjadły i komu to zawdzięczają.
Tak że ten.... kolego Radius -ani mi się waż bo..... już Ci się pieczonka nigdy nie uda a ratafia myszami i zgnilizną podejdzie.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

@kiwitom23 i @Rastro.

Ja bym chętnie poczytał, jak mod pozwoli oczywiście.

Szczerze, @Kiwitom23 dobrze napisałeś o krzywdzie.
Ja nie wytnę drzewa jak nie potrzebuję drewna, nie zabiję zwierzaka jak nie jestem głodny.
A bliźniego swego dotknę tylko w obronie, jak mnie zaatakuje, bądź moich bliskich.

Na chwilę wrócę do religii, ale tylko na moment:

Nauka Jezusa skończyła się wcześniej, w momencie jak stwierdził że bóg jest w nas, a nie w kościele, długo przed jego ukrzyżowaniem.
A potem było już tylko gorzej.
Władza i pieniądze.

To kościół wymyślił Heretyka i herezję.
Każdy wierzył w co chce, a potem się zaczęło, albo jesteś z nami, albo na stos. Ciekawa alternatywa.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Totitotiti »

Rozrywku, muszę Ci coś powiedzieć co umknęło w tej dyskusji. Ty nie masz szans trafić do katolickiego worka zwanego piekłem bo tam tylko katolicy idą. Ci którzy mają tzw sakramenty i nie mają ich duszyczki szans ucieczki przed ostatnim namaszczeniem od kapłana w chwili śmierci. Czyli skierowaniem do kościelnego wora.
Odejście od KK jest dziś coraz powszechniejsze i chwalmy za to Boga.
Myślę globalnie , działam lokalnie.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Wszyscy jesteście heretykami. Religia nie jest tylko po to żeby wpływać na zachowanie człowieka, i nie religia krzywdzi ludzi tylko sam szatan, który wniknie do kazdej jak szpieg, zrobi co swoje żeby obrzydzić kosciół. Religia to nie tylko dobra idea, ale w chrześcijaństwie życie po śmierci a dla tych co wierzą teorią wyssanym z palca potępienie. Religia jest oparta o biblie i nawet z każdej krzywdy wojny, nieszczęścia Bóg wydobędzie dobro. I w krzywdzie dopiero wiadomo jaka jest tego czlowieka wiara. Koscioła się nie dzieli na fragmenty, instytucje, jak Lesgo, poprostu albo się go uznaje albo nie. Powiedział Jezus " ... kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie".
"Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi.." i inne przykłady . Nie wystarczy być tylko zapisanym, ale trzeba być jeszcze skrzywdzonym, wypróbowanym jak ci żydzi którzy 40 lat wędrowali po pustyni za Mojżeszem szukali ziemi obiecanej. Wcześniej okradli Egipcjan podstępnie ze złota. Nie mogli z tym wejść, musieli pogubić to wszystko. Chodzilo o wypróbowanie czlowieka, złoto bylo przeklenstwem .
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 17:07 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”