Różne strony moralności i religijności

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy

Post autor: Skir »

rastro pisze:To czy zabijesz człowieka czy nie, chyba nie jest determinowane przez jakąkolwiek religię a nawet prawo, obecnie mamy na tyle dużą świadomość, również pewnych norm moralnych że 99,99% ludzi potrafi odróżniać szeroko pojęte dobro od zła i wie że nie należy szkodzić innym.
Niestety @rasto tu się mylisz. Wystarczy dać ludziom możliwość, uwolnić sankcję karną, zapewnić bezkarność, a zło wyłazi z nich. Masz przykład hitlerowców, żołnierzy w Jugosławii a przede wszystkim przeprowadzony przez Zimbardo stanfordzki eksperyment więzienny. Zgadzam się: moralność, etyka, wiara, obojętnie jak to nazwiesz jest najważniejsze, a prawo jedynie uzupełnia. Jest dla mniej wrażliwych. Ale z 99.99% przecinek przesunąłbym przynajmniej o raz w lewo: 9,99%.
Nawet Kościół nadal jeszcze bardziej straszy piekłem niż podkreśla "misericordia", czyli miłosierdzie, konieczność aktywnego czynienia dobra i wybaczania. Ale tak łatwiej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 10:44 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.
promocja

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ne orientuje się jak z to było z Jugosłąwią, ale jeżeli chodzi o Hitlerowców, to tam zostały stworzone również specjalne warunki nagradzające taką postawę - generalnie w tym przypadku nagradzani byli mocno przeciętni ludzie w zamian za trzymanie reszty za mordy. Nawet chyba w stanach pewien nauczyciel historii z licealistami zrobił eksperyment by przekonać się jak łatwo stworzyć tego tylu system w niewielkiej skali - polegało to na odcięciu uczestników od informacji zewnętrznych i nagradzaniu podpierdzielaczy - niestety całość wymknęła się mocno z pod kontroli.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_Fala

Dlatego też tak bardzo niebezpieczne jest konsolidowanie rynku medialnego w jednych rękach.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Totitotiti »

Wymixowuje się z tej dyskusji bo mnie razi co niektórzy piszą...
Chyba nie oddzielali przedgonu i za dużo wypili...
Wolności nie ma i nie może być bo to po prostu Niemożliwe. Wolności jednostki w grupie-społeczeństwie. Wszytko jest regulowane a więc nakazy i zakazy.
Najlepsze jest to że wszyscy temu przyklaskujecie/-my...
Myślę globalnie , działam lokalnie.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

To prawda człowiek nie może być całkowicie wolny - do całkowitej wolności jednostka musiała by być całkowicie niezależna - i to chyba nie tylko niezależna od innych, ale również od otaczającego nas świata zewnętrznego. To jest oczywiste że ograniczają nas przeróżne rzeczy, ale mimo wszystko z mojej perspektywy chciał bym mieć możliwie dużą nieskrępowaną możliwość wyboru.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

Totitotiti pisze: Chyba nie oddzielali przedgonu i za dużo wypili...
Po cholerę takie sformułowania?
Każdy, kto ma inne zdanie jest imbecylem? A może qrwa trochę pokory: też mogę się mylić? Też, qrwa, przez przypadek, mogłem wychlać za dużo przedgonu? Może trzeba by otworzyć się na poglądy inne niż moje? Może się ich nie przyjmie, ale z 1% zaciekawi, sprowokuje do myślenia?
Sorry, ale ale takie podejście rozpierdala mnie najbardziej.

A merytorycznie: wolność jako idea oczywiście nie jest możliwa. To logiczne nawet dla nastolatka. Mówimy o kwestii wolności jednostki w społeczeństwie, wcale nie definiowanej "wszystko mogę". Stąd też można mówić o różnych skalach wolności, nigdy o całkowitej. Zresztą definiuje się różne rodzaje wolności: osobistą, religijną, ekonomiczną, światopoglądową itp.
Wyważenie cienkiej granicy pomiędzy wolnością jednostek jest jak najbardziej warte dyskusji. Na przykład nie mam nic przeciw paradzie gejów i lesbijek. Mogę nawet wesprzeć ich prawa. Ale nie chciałbym, żeby jakieś małe dziecko oglądało namiętnie pieszczących się dwóch facetów czy dwóch kobiet (przeważnie to kaszaloty).
Podobnie związki homoseksualne: chcą? Proszę bardzo. Tak akurat mają, współczuć trzeba, pomagać. Nie nazywajmy tego tylko małżeństwem. Ze wszystkimi prawami, ale bez adopcji dzieci - bo to już haczy się o prawa adoptowanego dziecka do rodziny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 11:43 przez Skir, łącznie zmieniany 3 razy.
I love the smell of bimber in the morning.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

A mi nie podobają się parady gejów i lesbijek. Jestem konserwatystą i budzi to we mnie większe obrzydzenie niż mazanie się gównem. Jesli tysiące lat obyło się bez takich parad, to i teraz niech tak będzie. Są normy przyzwoitości, tak jak normy że w sejmie nikt pomimo upału nie siedzi w krótkich spodenkach, podkoszulce, tylko się kisi w garniturach. Niech sobie w domach ci homo robią co chcą, ale niech nie promują obrzydzeniaa. Przyzwoitość musi być.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Jeżeli mówimy o normach i przyzwoitości... to wolę tęczową paradę od syfu zamiatanego pod dywan... Niezależne od tego czy jestem konserwatystą czy nie... zamiatacze tego syfu pod dywan budzą we mnie większe obrzydzenie niż...

Natomiast pełna zgoda Przyzwoitość musi być, jedynie obawiam się ja przyzwoitość pojmuje zupełnie inaczej. Opakowanie posła w garnitur zamiast spodenek i T-Shirtu nic nie zmienia po za jego aparycją.

To jest jedna z tych wolności, ktoś ma ochotę zademonstrować swoją odmienność i ma do tego prawo - nic ci do tego... nikt nie nakazuje Ci nie nakazuje uczestniczyć w tych paradach - możesz je omijać szerokim łukiem. Powtórzę po raz kolejny - gdyby nie czyjeś odmienne spojrzenie na świat wciąż byśmy ganiali z dzidami za mamutami.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 13:01 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Marian_jl »

Skir pisze:... Masz przykład hitlerowców, żołnierzy w Jugosławii ....
To jest też kwestia przekazu medialnego . Np na Onecie co parę miesięcy wklejają tekst jak to żołnierze LWP z Ruskimi najechali Czechosłowację natomiast obecna nasza armia jak z z obecnym sojusznikiem USA robili porządki w : dawnej Jugosławi , Iraku, Syrii, Afganistanie ... to było to tak niewinnie w mediach przekazywane że to misje : Pokojowe czy stabilizacyjne .
A takie naloty bombowe jak były w Jugosławi to tylko z II wojną swiatową można porównywać.
Oglądając środki przekazu mamy wtłaczaną wersje jedynie słuszną i jedni ją kupią w 100% inni mają mieszane uczucia.

Miałem się już nie odnosić do poglądów @Drupi, zrobię wyjątek
Drupi pisze:... A mi nie podobają się parady gejów i lesbijek. Jestem konserwatystą i budzi to we mnie większe obrzydzenie niż mazanie się gównem. .... Są normy przyzwoitości ....
Ty nie jesteś konserwatystą , jesteś oszołomem kościelnym :)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Skir pisze:Jestem wolny, ale nie zabiję człowieka. Nawet takiego super gnoja, maltretującego żonę i dzieci
Ale wpierdol byś mu spuścił?
Albo byś przytrzymał tylko a ja bym lał.
A jak znam siebie to mnie musiałbyś od niego odciągać.

Jesteś wytłumaczony, zabierasz komuś wolność bijąc go, ale dajesz wolność tym co są bite.
Czynisz dobrze, choć niezgodnie z prawem.

A ja kiedyś wyrwałem kluczyki ze stacyjki gościowi co do auta na czworaka wsiadał.
Nawet nie pamiętał o tym, obudził się skacowany w zimnym aucie.
Zabrałem mu wolność? Teoretycznie tak. A praktycznie to nie.

Tutaj razem z @rastro wchodzicie na temat prawa, słusznie.

Nie chce nikt aby pod szkołą zapindalał jakiś niedorozwój 150km/h
Jest ograniczenie do 30, prawda?

Może jakiemuś niewinnemu dziecku zabrać życie.
Prawo, jest potrzebne, tylko mądre i dla ludzi.

Nie małpa z karabinem, tak jak widzimy teraz.

Tylko że małpa nie ma świadomości że naboje się kiedyś skończą.
A przecież się skończą.

@Skirze, ty kochasz muzykę z tego co zauważyłem.

To wyobraźmy sobie że od jutra w mediach, radiu, Tv leci tylko Penderecki, a w przerwie Japońska bajka.
A zamiast ojca majtkeusza to o dwóch takich co ukradli księżyc.

I nie ma już Kevina samego w domu.

Z tym Pendereckim to grubo poleciałem.

Wróćmy do prawa:
Prawo jest potrzebne, anarchia byłaby najgorszym rozwiązaniem.

A do tego dążą te małpy z karabinami.
Do prawa takiego jakie jest im wygodne, nawet nie wiedząc jak bardzo sobie zaszkodzili.

Dążenie do monopolu na media?
Nie da się sterować tak narodem.
Polacy nie gęsi i swój język mają.

W następnych wyborach się o tym przekonają.


Ps: w odniesieniu do postów kolegów, w zeznaniu podatkowym brakuje dwóch rubryk.
Ile dałeś na tacę w okresie rozliczeniowym,
I druga, dlaczego tak mało.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

@rozrywek zabić nie, wpierdol? z przyjemnością! :))
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Wyjdzie na moje... taka gierka trzeba pokazać niezależność prezydenta... zawetował sejm przyklepie z drobnymi poprawkami wtedy skieruje do TK - żeby ten mógł ostatecznie uwalić zapisy ;)

Ostatecznie wilk będzie syty i owca cała ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

@rastro Raczej nie ;) potrzebowali by 3/5 głosów w sejmie ;)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

To prawda sejm ne będzie miał możliwości odrzucenia veta, nie pamiętam jak to wygląda, ale wydawało mi się że sejm po takim odrzuceniu dalej może procedować ustawę w wersji z poprawkami, ale faktycznie veto może dotyczyć całości lub konkretnych zapisów.

Nawet jeżeli jestem w błędzie, to z całą pewnością znajdzie się coś również dla poprawienia wizerunku TK.

Tymczasem osiągnęli następujące cele:
a) wyjście Prezydenta z cienia,
b) pokazanie że Prezydent jest niezależny
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 13:57 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Kurde @Rastro.
Ty niestety masz rację.
Zawetował, ale przecież w tej ustawie są poprawki, które jeszcze bardziej dają władzę.

Tak naprawdę wetując jeszcze im zrobił dobrze.

A trybunał co zrobi? Przyklaśnie.
Teoretycznie wszystko zgodnie z prawem, to zamknąć ryje teraz, tak się uciszy społeczeństwo.


Chyba że trybunał odwali jakiś numer i odrzuci ustawę, na co nie liczę.

Takie same pacynki jak i prezydencik.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2920
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

@rozrywek :scratch: :scratch: :scratch: O czym Ty piszesz jakie poprawki :scratch:
Musieli by odrzucić veto a na to potrzeba 3/5 głosów w sejmie ;)
Nigdy tyle nie będą mieli :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ja tam i tak uważam że to mogła być ustawka, zadowolonych jest mnóstwo... popierający obecną władzę - bo przeszło przez sejm i senat, Andrzej wypłynął z cienia i to jeszcze pod prąd... do tego zrobił loda opozycji. Tutaj są sami wygrani ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Mi to jak żywo przypomina kultowe słuchowisko..."...Dyrekcję cyrku w budowie..." I to od długiego czasu.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Ja tam codziennie modlę się o zdrowie Jarosława, aby żył długo i uchował się od Alzhaimera.
Plan jest taki. Po przegranych wyborach Prezes dogaduje się z nową władzą i zostaje ŚWIADKIEM KORONNYM.
Wyobrażacie sobie minę Sasina i reszty naszych orłów z rządu. ?
Na nic wieloletnie uczestniczenie w miesięcznicach i inne wiernopoddańcze gesty :(
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Świadkiem koronnym przeciwko komu- to żart :?: Takie szczegóły uzgadniali od 6 lutego do 5 kwietnia 89r.
Nikt- nikomu krzywdy zrobić nie da. Kto inaczej myśli, uważam że jest bardzo naiwym człowiekiem.
Istnieje opcja nr2- komisja śledcza, która pochłonie ze dwie kadencje czasu i ze 350mln PLN, która notebene nic nie da. Po czym- naród, ponownie skłócony i podzielony, skoczy sobie do gardeł a władza swoje robić będzie. Jak zawsze. Dajcie spokuj :mrgreen:

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Są też tacy, których nie było w 89. A teczki Prezes pieczołowicie zbiera od lat, zbiór jest imponujący.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Warto przypomnieć że kiedy Lech zasiadł w NIK w piwnicach tej instytucji trzymano akta Moczara. Kolejny ciekawy aspekt teczek, to po śmierci Lecha Macierewicz z Pałacu Prezydenckiego wyniósł dwie teczki.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Problem jest taki że pan Jarek nie ma za wiele do stracenia... nic nie jest jego, oficjalnie nie podjął żadnej decyzji. Drugi problem jest taki że oni mogą być najwyżej postawieni przed trybunał stanu - największą karą jaką dostaną to zakaz pełnienie funkcji publicznych. Jedyna nadzieja żeby ich osądzić o zdelegalizować organizację i sądzić ich za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 16:15 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Drupi pisze:A mi nie podobają się parady gejów i lesbijek. Przyzwoitość musi być.
No tak, a najlepiej w zakrystii.
Gdzie nie widać, i po cichutku można sobie podciągać sutannę.


To twoje słowa, to ty stawałeś w obronie kleru który tak szkaluje TVN.

Ja wyobraź sobie też jestem tradycjonalistą, też cenię wartości moralne, ale nie jestem zaślepiony.

Nie rzucałbym kamieniami prosto w tłum.

A co do kiszenia się w garniturach w sejmie...

W garniturze lepiej się śpi. Cieplej.

Lepiej jakby w krótkich spodenkach ganiali i podejmowali mądre, przemyślane decyzje, a nie tylko naciskali przycisk.
Bo jak na razie to tak jest.

Zdecydowana większość nawet tej ustawy nie czytała, a głosuje.
Kuźwa może naprawdę trzeba jak wspomniał @Rastro, ostrzyć dzidę i wydupiać do lasu.
Mamutów już nie ma, dzików też niewiele, wystrzelali, sarny i króliki zostały.

Brakuje konkretnej i stanowczej opozycji. Tego właśnie brak.
Kogoś kto walnie pięścią w stół.


@Góralu bagienny, w tej ustawie jest haczyk, niewielki ale bardzo znaczący.
Pozwala po odrzuceniu ustawy wprowadzić poprawkę która diametralnie zmieni treść.

Zawetował to senat, olali dokumentnie, to już wtedy należało się zastanowić czy aby na pewno to zgodne z prawem jest.

Ale po co, przeć do przodu i nie patrzeć na innych, nie bierzemy jeńców.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Szlumf »

rastro pisze:Ja tam i tak uważam że to mogła być ustawka, ..................
Tak mogło być. Ale czy nie zastanowił was moment wypłynięcia podsłuchów i stopniowanie ich ważności. Być może "zbawca narodu" dostał ultimatum - weto albo ujawnimy kolejne, coraz mocniejsze materiały lub właśnie "przypadkiem" odkryte w archiwach nagranie ostatniej rozmowy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Pegazus ujawnił przestępstwa Nowaka gdyby nie on to była by mafia Nowaka. Chociaż już jest oskarżony o kierowanie mafią . Ten drugi co ma przydomek " koń" ( zapomniałem nazwiska) też ma zarzuty że nakradł i wyprowadził ogromne sumy sobie. Pomimo że sądy są POwskie to i tak prawda wychodzi na jaw.
Sady są POwskie bo telewizja Polska pokazuje najwyższych sędziów na wiecach i zgromadzeniach lewackich. Stowarzyszenie Justitja kilka tys. jest za PO. A mialo być że sędzia ma być niezależny i bezpartyjny. Tak nie jest.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 17:28 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Drupi pisze:Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Pegazus ujawnił przestępstwa Nowaka........
A najlepszą stroną było to, że udało się podsłuchiwać szefa kampani wyborczej PO.
I wpływać na wynik wyborów.

Ja Kolego też kocham TVP.
Dba o nasze dobre samopoczucie. Np. 17 grudnia Prezes URE zatwierdził nowe taryfy. Cena gazu w 2022 roku wzrośnie o 54 %, prądu o 24%.
TVP nie podała tego do wiadomości w głównym wydaniu
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 17:47 przez robert.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Jedynie prawo na wzór włoskiego, gdzie za powiązania mafijne następuje konfiskata majątku do drugiego pokolenia wstecz czy jakoś tak.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Cena prądu to 60 % kara zwana pakietem klimatycznym, 25 % koszty jej wytworzenia, i pozostałe koszty nie istotne. A więc jak ma nie zdrozeć? Ceny gazu, nawozów to przez Putina. Zakręcił kurek z gazem, przez Białoruś inne rurociągi przykręcił. Nic się nie poradzi.
I like noble drinks.

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Drupi, fakt nie warto było informować o podwyżkach, nic się nie poradzi.

Skutek dla ciebie będzie taki, że cena skupu jabłek wzrośnie może o kilka procent, ale obstawiam, że części nie sprzedasz, bo nie będzie popytu. Ludzie będą kupować na sztuki, nie na kilogramy.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Drupi ja o pakiecie klimatycznym słyszałem wiesz ile lat temu, 20! My od 20 lat otrzymujemy kasę na zmianę energochłonności przemysłu i ochronę środowiska. Wiesz jak to w praktyce wygląda? Poszło w termomodernizację i OZE dla zwykłego Kowalskiego czy też wymianę pieców etc zamiast zrobić do dla firm.. A wiesz co robią elektrownie by być bardziej eko? Dorzucają od 10-30% do węgla zrąbki drewnianej, a raczej dorzucały. Okazało się jednak że taniej ściągać słomę z Ukrainy pociągami, ale okazało się że jeszcze taniej to ściągać słomę statkami z Chin!!!!
Były mój wykładowca był ekspertem podczas negocjacji akcesyjnych, a potem co do energetyki i ochrony środowiska. Wiesz Drupi jakie są sankcje? Jeśli nie spełnimy zakładanych co do OZE założeń to każdy miesiąc kary równy z budżetem Polski rocznym!!! Żeby nie te zrąbki to byśmy tego w tym roku nie wypełnili.
Dostaliśmy pieniądze i czas i co z tym zrobiliśmy??

Za byłych rządów PIS-PSL- LPR w każdym mieście miała powstać biogazownia. To był pomysł PSL, PiS go storpedował. Tak mielibyśmy tani prąd, gaz i ciepło.

Obecny rząd to banda nieuków. Tylko zobacz jakie szkoły pokończyli? Jak filozof czy historyk ma rządzić (to już było za Buzka i efekty były opłakane) ??? Nawet Kim Dzon Un studiował nie u siebie a na Zachodzie Europy.
Czy wiesz że my sprzedaliśmy Czechom pakiety emisyjne?? Rządowi brakowało kasy to sprzedali. Czesi muszą mieć niezły ubaw z Polaków.
Wiesz jaki był pomysł PiS na tani prąd? Kupować z elektrowni na Białorusi, tylko to nie polityczne obecnie.
Kwestia mocznika to kwestia też prądu. Mocznik produkuje się z amoniaku, a ten podczas syntezy z powietrza gdzie potrzeba dużo prądu. . Mocznika brakuje na całym świecie swoją drogą.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 18:47 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Ceny pakietu klimatycznego szybują w górę. Jakaż jest to głupota eurokratów UE, jacy tam są, fanatycy, sami sobie to czynią a cały świat ma to gdzieś. Podcinają gałąź rozwoju europy, powodując że ponosząc koszty gnębiąc ludzi staną się nie konkurencyjną gospodarką. I NIC nie zmienią. Tylko Holendrą którzy mają bzika na punkcie klimatu poprawią samopoczucie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 20:40 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

UE daje??? A przeciez najpierw BIERZE też od nas żeby dać. :( Już za kilka lat bedziemy dokładać do tego interesu.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Na szczęście Maybach twojego guru jest na benzynę nie gaz.
Możesz spać spokojnie.

A nie sądzisz że fakt podsłuchiwania i nie ujawniania tego to przestępstwo?
Sam fakt podsłuchu już jest karalny, a ktoś za to odpowie karnie? Gdzie tam.
To tylko następna aferka, rozejdzie się po kościach.

Trzymanie tzw haków w tajemnicy, oraz wykorzystanie ich kiedy są potrzebne, to tak można?
Skurwysyństwo jakich mało.

To jest moralne? Trzymanie teczek na kiedyś?
A najlepiej to zwalić albo na Putina albo na Tuska.
Reszta oczywiście niewinna.

Jeden był w Kgb, a drugi miał dziadka w Wermachcie.

Weź ty się człowieku sam lepiej zakop.
Teraz wiem skąd się wzieła inkwizycja.
Od takich zaślepieńców jak ty.

A jest jeszcze coś, nazywa się Bezpieczeństwo Energetyczne.
Ważniejsze od bezpieczeństwa narodu na wypadek wojny.

Trzeba było myśleć, nie blokować fotowoltaiki i inwestować w wiatraki, wszystko co odnawialne, elektrownie wodne, a teraz będziemy wycinać jak pojebani lasy aby napalić w piecu.

Ciekawe jakie jeszcze argumenty w tej rozmowie wyciągniesz?
Pedały już były, Żydzi też, Tusk był, Putin się przewinął.


To wszystko przez Garbatych, i tych z krzywym nosem, to oni są winni.
Tak nasza niedola to zdecydowanie Garbusy.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Podsłuchiwanie w przestępczosci jest dozwolone prawem po spełnieniu warunków. Binladena zabili jak dzika. Też bez sądu. Wyjątki bezprawne w szczytnym celu są dobre tak jak łamanie prawa w przekraczaniu prędkości w pogoni za przestępcą. Winny jest przestępca. Czasem trzeba wyręczyć niedoskonałość prawa,. rozumem.. w dobrym celu.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Totitotiti »

Taaak, a jak by ci 15 latek podpierdolił kanister paliwa z traktora i byś go złapał to byś zakatował pewnie na miejscu...
Nic to - ksiądz podczas spowiedzi rozgrzesza morderce bez zająknięcia...
Myślę globalnie , działam lokalnie.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Totitotiti pisze:Taaak, a jak by ci 15 latek podpierdolił kanister paliwa z traktora i byś go złapał to byś zakatował pewnie na miejscu...
Nic to - ksiądz podczas spowiedzi rozgrzesza morderce bez zająknięcia...
Łk. 23. 39- 43. Czasem ktoś na łożu śmierci i nie tylko mądrzeje. Albo żałuje tego co zrobił i prosi o pomoc najwyższego. Bo juz nic nie pomaga.
Ale normalnego czlowieka nie interesuje zło kogoś.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Podsłuchiwanie w trakcie śledztwa za zgodą prokuratury i sądu, to chyba jest subtelna różnica, niż podsłuchiwanie kogoś, aby to w przyszłości wykorzystać..
Nie sądzisz że różnica jest? I to bardziej niż subtelna?

Listem gończym był poszukiwany ten Bin Laden.
Morderca i zbrodniarz.
Nie sądziłem że aż tak bardzo się zniżysz.
Do poziomu obrońcy binturbana.

Który ma na sumieniu tyle istnień ludzkich.

Kogo teraz będziesz bronił?

Kadafiego?

Coraz bardziej się zniżasz.
Pogoń za przestępcą i przekroczenie prędkości jest dopuszczalne w dobrym celu.

A ja teraz odbiję piłeczkę w twoim stylu.

A te wszystkie radiowozy co pilnują jednej tylko posesji to jest legalne?
Nie powinni czasem patrolować ulic i łapać przestępców?


Czasem trzeba wyręczyć niedoskonałość prawa? Przecież ty zaprzeczasz sam sobie. Odstrzelić mordercę nie wolno, to nie można kaczce odrąbać łba, razem z dziobem.
Nie humanitarne?
Pieniek, siekiera a po środku łeb.

Aż mnie ciekawi co teraz wymyślisz.

Pedofile są niewinni, winne dzieciaki bo za kuse spodenki i sukieneczki miały?



Ps: A jak już cytujesz biblię to zacytuj i przykazania.jak znasz. A znasz, tylko wybiórczo stosujesz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: robert.michal »

Drupi pisze:Podsłuchiwanie w przestępczosci jest dozwolone prawem po spełnieniu warunków. Binladena zabili jak dzika. Też bez sądu. Wyjątki bezprawne w szczytnym celu są dobre tak jak łamanie prawa w przekraczaniu prędkości w pogoni za przestępcą. Winny jest przestępca. Czasem trzeba wyręczyć niedoskonałość prawa,. rozumem.. w dobrym celu.
Czyli podsłuchiwanie szefa komitetu wyborczego opozycyjejj partii to szczytny cel?
Podsłuchiwanie sędzi, któr krytykuje łamanie prawa to szczytny cel?
A Putin nie pozwala informować w dzienniku tvp o podwyżkach jakie funduje nam pis. :odlot:
Jak pisałem może jabłka w skupie po 30gr cię otrzeźwią.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 gru 2021, 21:17 przez robert.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com
Awatar użytkownika

Totitotiti
150
Posty: 173
Rejestracja: środa, 25 lis 2020, 15:32
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Totitotiti »

Były po 20gr/kg i nie dotarło. Jarka slugus obiecał że zrobi kiedyś tam regulację rynku i gwarancję godnej ceny uhahahahaha
Myślę globalnie , działam lokalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”