Znaleziono 9 wyników

autor: Robercik82
czwartek, 19 wrz 2019, 20:43
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5288

Re: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina

Balony trzymam w piwnicy (piwnica ciepła w bloku ale poniżej 20). Jeżeli chodzi o te 31Blg to dałem więcej cukru, bo już nie chcę później dosładzać. Piszesz, że dwa tygodnie, myślę teraz bo nastawiłem kolejny balon z późniejszych winogron. Chciałem dużej potrzymać owoce zanim oddzielę, ale w takim w...
autor: Robercik82
poniedziałek, 16 wrz 2019, 22:08
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5288

Re: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina

Dawno nie pisałem więc napiszę co wykonałem i liczę na dalsze rady, czy ewentualne nagany ;) 7.09 winko na szlachenych drożdżach miało już 3 Blg dodałem cukru z pożywką co dało wynik 17Blg. 12 .09 wynik był 14Blg. Dziś trwa nadal burzliwa fermentacja raz na 5-6 sekund. Póki nie będzie wychamowywac n...
autor: Robercik82
sobota, 7 wrz 2019, 10:07
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5288

Re: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc. A więc dalej ciągnąć temat;
Chciałbym pół słodkie. Więc przeliczam 17gram na litr razy 16% razy zawartość balonu. I od tego wyniku odejmuje już dodany cukier, dodaje różnice i mam wino wytrawne tak? A ile trzeba dać na litr dodatkowo by wyszło pół słodkie?
autor: Robercik82
piątek, 6 wrz 2019, 19:43
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5288

Re: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina

Dopiero przeczytałem dziękuję za radę zostawię i nie będę ani zlewał ani dosładzał. Przed przeczytaniem forum zdążyłem sprawdzić ile ma Blg. A więc na szlachetnych mamy 5Blg (dodam że drożdże dałem 16% w nastawie było na początku 20Blg data nastawu 27.08), a na dzikich mam 9Blg (w nastawie trochę my...
autor: Robercik82
wtorek, 3 wrz 2019, 23:34
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5288

Prośba o pomoc czy robić już pierwszy obciąg wina

Witam. Winka (są dwa z ciemnego winogrona) mają dopiero około 10 dni i nadal trwa burzliwa fermentacja. Pomimo to na dnie w obydwu widać już osad. Kiedy robić pierwszy obciąg, ( wiem że książkowo to jak zakończy się burzliwa fermentacja) nie chce ich zepsuc. Wiem też że za często otwierać też nie do...
autor: Robercik82
poniedziałek, 2 wrz 2019, 16:21
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Różny kolor wina z winogron w różnych balonach
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2107

Re: Różny kolor wina z winogron w różnych balonach

Przy braku odpowiedzi od kogokolwiek postanowiłem sam zadziałać; Zebrałem trochę winogrona wymyłem, pogniotłem i gotowałem przez kilka minut. Odcedzilem sok którego było 0,9L po ostygnięciu dodałem szczyptę pożywki i dodałem do wina, na początku nie widziałem zbytniej różnicy po mimo wymieszania. Al...
autor: Robercik82
poniedziałek, 2 wrz 2019, 10:07
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Robercik82
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1886

Re: Robercik82

Ok czytam zarówno Stary jak i Nowy Testament ogólnie jestem z ruchu zwanego anabaptyzmem moja lokalizacja to lubuskie.
autor: Robercik82
poniedziałek, 2 wrz 2019, 00:01
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Robercik82
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1886

Robercik82

Witam forumowiczów! Jestem tu po to, by się czegoś nauczyć - interesują mnie wina i to wyłącznie czerwone. A coś o mnie to jestem zawodowym kierowcą, mam wspaniałą żonę i na razie dwóch synków 6 i 4 lata. Interesuje się Biblią ( jestem osobą chcąca postępować według jej przesłania) z tego też wynika...
autor: Robercik82
niedziela, 1 wrz 2019, 23:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Różny kolor wina z winogron w różnych balonach
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2107

Różny kolor wina z winogron w różnych balonach

Mam pytanie o kolor wina a raczej jego różnice. Jestem amatorem i robię wino pierwszy raz więc wybaczcie jak coś pomyśle. A więc tak nastawiłem bańkę 5 l i 10 litrów z tego samego winogrona ( nie znam odmiany wczesne ciemne starsi sąsiedzi mówią że ma z 30-40 lat i wychodzą świetne wina) pozyskanego...

Wyszukiwanie zaawansowane