Znaleziono 10 wyników

autor: rkiljan
czwartek, 20 lip 2023, 23:10
Forum: Problemy i pytania
Temat: Nowa kolumna , problem z termometrem i olm
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1019

Re: Nowa kolumna , problem z termometrem i olm

Ok to w takim razie czujnik wpadnie w głowicy. Mam jeszcze pytanie co do wziernika, lepiej dać go nad wypełnieniem pod olm czy nad olm pod samą głowicą? Oraz co do wypełnienia nad olm, podparcie może opierać się o dennicę czy musi być przestrzeń między nimi, jeśli tak to ile?
autor: rkiljan
wtorek, 18 lip 2023, 23:23
Forum: Problemy i pytania
Temat: Nowa kolumna , problem z termometrem i olm
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1019

Nowa kolumna , problem z termometrem i olm

Witam, jako że trzeba iść z postępem planuję zrobić drugą kolumnę o większej średnicy grzaną elektrycznie. Lecąc od dołu to tak: Keg 100l, grzałki 3x2kw Bufor (już gotowy wyliczony na ok 6l) Kolumna dn 65, 110 cm wypełnienia plipek1, Moduł OLM ok 32cm, 25cm nad dennicą. Głowica aabratek I teraz mam ...
autor: rkiljan
piątek, 24 sty 2020, 13:45
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Problem z mocą
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3154

Re: Problem z mocą

Ogólnie i ja staram się obrócić kolumnę do góry nogami co jakiś czas ale widocznie to nie działa. Wysypałem dzisiaj sprężynki, opłukałem, zasypałem od nowa i działa, 96 powróciło :D dzięki za podpowiedzi :piwo:
autor: rkiljan
piątek, 24 sty 2020, 10:41
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Problem z mocą
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3154

Re: Problem z mocą

Temperatura destylatu podczas pomiaru była taka sama? Destylat podczas procesu wypływa i ma ok 20 paru stopni, zawsze jest w temp pokojowej. Obstawiam że masz problem z alkoholomierzami, lub przeciek ze skraplacza. alkoholomierz na 100% dobry sprawdzałem na 2szt i na innym spirytusie i wódce i poka...
autor: rkiljan
czwartek, 23 sty 2020, 19:57
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Problem z mocą
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3154

Problem z mocą

Witam, dzisiaj przy gotowaniu miałem dziwny problem, moc destylatu wyszła 92% :bardzo_zly: Kolumna aabratek, 65mm,wypelnienie sprężynki od plipka 120cm, boczny odbiór. Grzane na gazie, Rr 1:4, odbierane bocznym, termometry sztywno stały w miejscu. Wsad 25%.Kolumnę używam od roku i zawsze wychodziło ...
autor: rkiljan
piątek, 20 paź 2017, 13:38
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Nowa kolumna
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2759

Re: Nowa kolumna

Na obecnej kolumnie to przy pełnym kegu ok 1h grzania, później zalewanie i stabilizacja prawie druga godzina. Kega tez nie mam ocieplonego, kolumna ocieplona.
autor: rkiljan
czwartek, 19 paź 2017, 21:51
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Nowa kolumna
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2759

Nowa kolumna

Witam, od jakiegoś czasu przerzuciłem się na kwasową aparaturę typu Abratek z rury DN50,grzanie gazowe. Mam pytanie czy opłaca się budować aparaturę z rury DN 65, jest to 70mm śr po zewnątrz. Głównym zamysłem zmian jest szybsza produkcja bo czasu nie mam zbyt dużo. Na pewno byłby boczny odbiór. Czy ...
autor: rkiljan
środa, 20 sty 2016, 19:54
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29486

Re: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej

Wrzucam zdjęcie wraz z podanymi wymiarami. Mógłby ktoś podać co przedłużyć a co skrócić?
Jaka powinna być wartość minimalna w ml jeziorka?
Obrazek
autor: rkiljan
wtorek, 19 sty 2016, 16:28
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29486

Re: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej

Narysowałem przeróbkę. Kolumna pospawana ale mam znajomego z tigiem. Mam pytania:
1. Gdy zamknę zaworek iglicowy nie stworzy się ciśnienie ?
2. czy potrzebny ten odpływ pod kolumną ?
3. ile ml powinno mieć jeziorko?
4.Gdzie umieścić termometr?
Obrazek
autor: rkiljan
poniedziałek, 18 sty 2016, 18:05
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 29486

Re: Kilka pytań: budowa kolumny rektyfikacyjnej

Witam, dostałem ostatnio nieskończony projekt kolumny puszkowej. Czy da się coś z niej zrobić? Do chłodzenia zastosowana jest rura karbowana fi 12. Złącza SMS. Czy spróbować ją dokończyć czy lepiej odzyskać elementy? Dodaje rysunek w przekroju:
Obrazek

Wyszukiwanie zaawansowane