Regulator ze stabilizacją mocy.

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: mmorka »

Potrzebowałbym regulatora mocy do grzałki, ale takiego, gdzie podaję oczekiwaną moc, a ten na podstawie realnych pomiarów ją ustala i trzyma. Niestety napięcie w mojej sieci nie należy do najstabilniejszych, przez co 8-12 godzin jestem zmuszony siedzieć wpatrzony w watomierz, co niestety jest bardzo uciążliwe. Może komuś przyjdzie do głowy jakieś sensowne rozwiązanie?
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lut 2022, 14:27 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Wątpię czy na amatorskim rynku coś sensownego da się znaleść, mi też daje w kość instalacja fotowoltaiczna u sąsiada i chętnie bym taki regulator sobie sprawił.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: .Gacek »

Ciężki temat. Pytałem o to już chyba wszystkich producentów regulatorów... Niestety nikt się nie podjął.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: drgranatt »

mmorka pisze:... Niestety napięcie w mojej sieci nie należy do najstabilniejszych, przez co 8-12 godzin jestem zmuszony siedzieć wpatrzony w watomierz, co niestety jest bardzo uciążliwe. Może komuś przyjdzie do głowy jakieś sensowne rozwiązanie?
A z jakimi skokami napięcia masz do czynienia?
Regulatorów ze stabilizacją mocy nie ma ale możesz sobie sprawić stabilizator napięcia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lut 2022, 21:33 przez drgranatt, łącznie zmieniany 1 raz.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Nie wiem jak u kolegi, ale u mnie zależnie od pogody potrafi dobić 240V z kawałkiem pod obciążeniem... a jak słońce zajdzie z chmurkę leci sporo poniżej 230V, jak sąsiad włączy jakiś sprzęt to potrafi do 220 spaść.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Szlumf
2000
Posty: 2383
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: Szlumf »

A jakby podejść do tematu z innej strony? Brać pod uwagę nie napięcie a ciśnienie w kolumnie i ciśnieniem sterować jakiś regulator mocy. Obecnie, w oparciu o wskazania czujnika ciśnienia (Bolecki), moc reguluję ręcznie potencjometrem regulatora fazowego. Jestem analfabetą elektronicznym ale czy zamiast ręcznego potencjometru nie dało by się wykorzystać sygnału z czujnika ciśnienia?

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Jest to jakiś pomysł na feedback, może równie dobry jak napięcie może niekoniecznie - jednak z całą pewnością nie każdy mógł by ten patent stosować - bo jakoś trzeba ten pomiar ciśnienia realizować. Pomiar napięcia jest stosunkowo prosty - i niema problemu z jego realizacją w układzie zasilania grzałek. Problem raczej jest taki, że realizacja tego pomysłu wymaga trochę pracy oraz modyfikacji obecnych rozwiązań stosowanych w sterownikach, a nie ma co się oszukiwać, to jest rynek dość niszowy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: wawaldek11 »

Na białym Andrzejg11 https://www.bimber.info/forum/memberlis ... ile&u=3938 w tę stronę poszedł, ale nie wiem jak z realizacją.
Pozdrawiam,
Waldek

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

A to nie te słynne sterowniki z termometrami na pt-100/1000?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Szlumf
2000
Posty: 2383
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: Szlumf »

Andrzejg11 moim zdaniem reguluje bardziej odbiorem niż mocą. U Boleckiego czujnik kosztuje 162zł więc pewnie u źródła da się go kupić taniej.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: wawaldek11 »

To chyba nie jest takie ważne czy mocą, czy odbiorem. Ważne, że proces stabilny bez względu na wahania napięcia w sieci.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Wartości napięć z głowy nie pamiętam, ale realna moc grzałki 2500 waha się w ciągu dnia w zakresie 2400 - 1900 watów nawet momentami. Zwykły stabilizator sobie z tym nie radzi. W zasadzie zostałby aktywny UPS, ale to znowu wielki kloc kosztujący sporo pieniędzy.
Jest nawet projekt regulatora grupowego dla arduino:
https://starter-kit.nettigo.pl/2017/04/ ... a-grzalki/
Jednak aby rozwinąć go o interesujące nas sterowanie trzeba by mieć o tym nieco więcej pojęcia.
Na ten moment jedyne co przyszło mi do głowy to zastosowanie inteligentnego gniazdka (praktycznie wszystkie mają pomiar mocy) i tego typu sterownika:
https://www.olx.pl/d/oferta/sterownik-d ... N9BZ6.html
aby mieć możliwość odejścia choćby na chwilę od kolumny, choć nadal musimy wpatrywać się wtedy w telefon czy komputer.
Ostatnio zmieniony środa, 16 lut 2022, 11:03 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

czytam
700
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: czytam »

Taki stabilizator, to nie jest jakaś wielka filozofia. Warunek jest jeden - nie musi podnosić napięcia. Taniej jest przewymiarować lub dołożyć grzałkę tak, aby robocze napięcie było zawsze poniżej tego najniższego w sieci.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Może i nie jest filozofia, ale amatorzy wolą nie pchać się w tego typu konstrukcje - większość tych bardziej amatorskich to regulatory grupowe oparte na gotowych komponentach typu przekaźniki SSR. Ci bardziej profesjonalni, np. producent między innymi sterowników do kotłów, robi sterownik, ale nie jest to jego główne oczko w głowie a raczej niszowy produkt robiony, kiedy ma wolne moce przerobowe. Dodanie choćby pomiaru napięcia to dodatkowe graty, dodatkowy kawałek oprogramowania - żeby to stworzyć trzeba zainwestować i mieć nadzieję że się zwróci... a mam wrażenie, że rynek jest już w dużym stopniu nasycony przez obecnie dostępne, wcale nie tanie, rozwiązania.
Ostatnio zmieniony środa, 16 lut 2022, 11:50 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: robert4you »

Jest dokładnie tak jak piszesz. Stworzenie takiego sterownika choć nie jest jakoś bardzo skomplikowane to jednak wymaga poświęcenia nie małej ilości czasu. Za ten czas nabywca musi zapłacić. I teraz jest pytanie ile będzie chętnych. Ja już kiedyś przymierzałem się do takiego układu. Może jakaś ankieta. Załóżmy że byłby to sterownik full automat, z precyzyjnym sterowaniem odbioru( pompa perystaltyczna) , pomiarem mocy i regulacją automatyczną, oraz pomiarem ciśnienia. Załóżmy że koszt takiego urządzenia byłby ok 2500 PLN. Ilu będzie chętnych?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Myślę że progiem cenowym jest tysiąc, z sensownymi pompami perystaltycznymi to pewnie 2500 może być mało - bo obawiam się że tanie pompki od skośnych mogą mieć problem z tym że odbiór LM/OLM jest dość ciepły, a nawet jeżeli dadzą radę to ich żywotność będzie raczej marna co innego jak pracują w pompach do nawozów u akwarysty przez minutę dziennie a tutaj będą musiały pracować całymi godzinami.

Jeżeli taki sterownik miał by powstać to chyba tylko jako jakiś otwarty projekt - mogło by się udać przy pewnym zaangażowaniu paru zainteresowanych osób.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Myślę, że mało osób by się znalazło. Po dołożeniu elementów wykonawczych zrobi się z tego 4 kpln jak nic. To sporo jak na hobby gdzie zakładamy, że i tak siedzimy w jednym pomieszczeniu z zabawkami z racji bhp. Jeśli miałbym odpalone naraz 3-4 takie kolumny to wtedy taka automatyka była by konieczna, bo jeden człowiek mógłby mieć problem z ogarnięciem tego.
@czytam - moja moc robocza to 2kw, a grzałka 2,5 więc zasadniczo podnosić nic nie potrzebujemy, jednak dalej taki regulator jest poza moim zasięgiem konstrukcyjnym.

Szlumf
2000
Posty: 2383
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: Szlumf »

Regulacja odbiorem moim zdaniem podraża układ. U mnie działa to tak, że do 99C w kotle mam stały odbiór i utrzymuję ciśnienie pod progiem zalania regulując mocą.

czytam
700
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 109 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: czytam »

Kilka takich konstrukcji opisanych jest na homedistiller.ru. Można z nich się podśmiewywać ale potrafią z"blaszek i silniczków" skonstruować całkiem sensowny sprzęt - takie Makgajwery. Chciałem kiedyś zrobić nawet taki analogowy prosty sabilizator, nawet kupiłem części, ale wahania napięcia u mnie niewielkie a innych prac sporo, więc odpuściłem.

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: moszeusz »

W kwestii pompek perystaltycznych od majfrendów. Sam użytkuje taką od ponad roku (OLM bez żadnego chłodzenia) i sprawuje się bez zarzutu. Dałem chyba 20 zł za nią.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Generalnie z towarem od nich jest tak, że jak dobrze trafisz to jest nie do zajebania... a jak masz pecha to zdycha niewiadomo z jakiego powodu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: cumel »

rastro pisze:Myślę że progiem cenowym jest tysiąc, z sensownymi pompami perystaltycznymi to pewnie 2500 może być mało - bo obawiam się że tanie pompki od skośnych mogą mieć problem z tym że odbiór LM/OLM jest dość ciepły,
U mnie taka o wydajności 0,5l/min pracuje zwracając cały refluks do kotła już od roku albo dłużej. Oczywiście wężyk wymieniony na sprawdzony silikon. :D

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Cieszą mnie te pozytywne opinie... bo będę kombinował z refluksem zewnętrznym bazującym na tych pompkach ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
@ moszeusz - jakie kupowałeś złączki do wężyka silikonowego, żeby nie reagowały z ciepłym urobkiem ?
Czy tego typu pompki sprawdzą się do regulacji tempa odbioru ?
Co daje taki zewnętrzny refluks ?

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

mmorka pisze:Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
Ciekawe - koniecznie daj znać, dla mnie problem polea na tym że to wciaż jest jedno fazowe. Zwykle odpalam dwie grzałki i jedna regulowana.
mmorka pisze:Czy tego typu pompki sprawdzą się do regulacji tempa odbioru ?
One z założenia są przeznaczone do stosunkowo precyzyjnego dozowania - więc odpowiedź brzmi tak.
mmorka pisze:Co daje taki zewnętrzny refluks ?
W sumie to nic poazatym, że fajnie wygląda no i można mierzyć dość dokładnie przepływy. Ponieważ urodził mi się taki rozwojowy pomysł a nie chciał bym inwestować w drugą głowicę, a stosunkowo dokładna kontrola przepływów też będzie dla mnie interesująca. W standardowym podejściu nie warto sobie tym głowy zawracać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

rastro pisze:
mmorka pisze: W sumie to nic poazatym, że fajnie wygląda no i można mierzyć dość dokładnie przepływy. Ponieważ urodził mi się taki rozwojowy pomysł a nie chciał bym inwestować w drugą głowicę, a stosunkowo dokładna kontrola przepływów też będzie dla mnie interesująca. W standardowym podejściu nie warto sobie tym głowy zawracać.
Ok, bo już myślałem, że mnie coś nowego ominęło :)

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: moszeusz »

@ moszeusz - jakie kupowałeś złączki do wężyka silikonowego, żeby nie reagowały z ciepłym urobkiem ?
Nie kupowałem żadnych złączek. Nałożyłem wężyk silikonowy na oryginalny i działa.

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

rastro pisze:
mmorka pisze:Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
Ciekawe - koniecznie daj znać, dla mnie problem polea na tym że to wciaż jest jedno fazowe. Zwykle odpalam dwie grzałki i jedna regulowana.

Dotarło i działa dokładnie tak jak chciałem. Ustawiasz moc, a regulator sam operuje ustawieniami aby zachować ją na stałym poziomie.
Zobaczymy jak to będzie funkcjonować na dłuższą metę.
Zawsze można spróbować połączyć grzałki szeregowo - taki regulator po wymianie triaka i kabelków ma podobno ogarniać 6kw.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: .Gacek »

Grzałki to raczej łączyć równolegle, aby utrzymać zadaną moc na piecu. Szeregowo to wtedy gdy chcemy rozbić powierzchnię grzania na jak największą "płaszczyznę" aby nie przypalić wsadu. Na YT jest trochę tego. Widzę, że jest też dużo "podróbek" chociaż sam regulator, który jest już wyprzedany i widnieje brak dostępności to sam w sobie wygląda jakby był podrobiony a przede wszytkim rzuca się w oczy chałupnicza robota.
Zamieszczam link w wersji obcojęzycznej z której nic nie rozumiem, ale z obrazków już coś tam wiadomo. Generalnie nie mogę nigdzie znaleźć samego "układu" który się wpina w szynę DIN...
Ale temat bardzo ciekawy...
Bacznie obserwuję :ok:

https://youtu.be/Cyf5TCpSzng
Ostatnio zmieniony środa, 23 mar 2022, 21:45 przez .Gacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

W sumie super że działa - ale skośny się wyprzedał... albo jest dogadany z sąsiadem i wprowadził sankcje na UE ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Układ można dostać tutaj:
https://luckycentershop.ru/product/power6000/
Tylko aktualnie raczej nikt nic tam nie kupi.
Zostaje tylko czekać aż chiński sklep distillex kupi coś od luckycenter i znowu będzie wysyłać w świat.
Ten sprzedawca na ali oferował to również jako zestaw zrób to sam - z samym układem, triakiem i jeszcze jednym elementem (wygląda to jak cewka).
Co do jakości poskładania zestawu przez chińczyka to nie ma się czego czepiać, średnice przewodów się zgadzają, pod triakiem nie było podkładki izolującej prąd, już zamówiłem taką.
Co ważne stabilizacja działa naprawdę szybko i dość precyzyjnie, oby tylko działało długo :)
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: drgranatt »

mmorka pisze:...
Co do jakości poskładania zestawu przez chińczyka to nie ma się czego czepiać, średnice przewodów się zgadzają, pod triakiem nie było podkładki izolującej prąd, już zamówiłem taką...
Jeśli triak jest izolowany galwanicznie to nie trzeba żadnej podkładki.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Za około 10 dni mają być dostępne znowu te sterowniki (napisałem do sprzedawcy).

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: moszeusz »

Ile ten regulator kosztował?

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

480 zł gotowy poskładany z wysyłką.
Zestaw DIY niestety nie powiem bo nie pamiętam - trzeba poczekać.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: .Gacek »

Myślę, że to bardzo dobra cena biorąc pod uwagę co można na nim zrobić. Poczekam na rozwój sytuacji i też się zastanowię nad tym cudem.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Zobaczymy jeszcze jak z próbą czasu, ale to jestem dobrej myśli :)
Biorąc pod uwagę ilośc czasu i znużenia, którą urządzenie mi oszczędza to rzeczywiście dobre pieniądze.
Co ważne - to już cena z naliczonym przez ali vatem, więc żadne niespodzianki celne już nas raczej nie spotkają (aktualnie wszystkie paczki wchodzące do ue idą przez urząd celny).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”