Regulator ze stabilizacją mocy.

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy

Post autor: rastro »

Generalnie z towarem od nich jest tak, że jak dobrze trafisz to jest nie do zajebania... a jak masz pecha to zdycha niewiadomo z jakiego powodu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
koncentraty wina
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: cumel »

rastro pisze:Myślę że progiem cenowym jest tysiąc, z sensownymi pompami perystaltycznymi to pewnie 2500 może być mało - bo obawiam się że tanie pompki od skośnych mogą mieć problem z tym że odbiór LM/OLM jest dość ciepły,
U mnie taka o wydajności 0,5l/min pracuje zwracając cały refluks do kotła już od roku albo dłużej. Oczywiście wężyk wymieniony na sprawdzony silikon. :D

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

Cieszą mnie te pozytywne opinie... bo będę kombinował z refluksem zewnętrznym bazującym na tych pompkach ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
@ moszeusz - jakie kupowałeś złączki do wężyka silikonowego, żeby nie reagowały z ciepłym urobkiem ?
Czy tego typu pompki sprawdzą się do regulacji tempa odbioru ?
Co daje taki zewnętrzny refluks ?

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

mmorka pisze:Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
Ciekawe - koniecznie daj znać, dla mnie problem polea na tym że to wciaż jest jedno fazowe. Zwykle odpalam dwie grzałki i jedna regulowana.
mmorka pisze:Czy tego typu pompki sprawdzą się do regulacji tempa odbioru ?
One z założenia są przeznaczone do stosunkowo precyzyjnego dozowania - więc odpowiedź brzmi tak.
mmorka pisze:Co daje taki zewnętrzny refluks ?
W sumie to nic poazatym, że fajnie wygląda no i można mierzyć dość dokładnie przepływy. Ponieważ urodził mi się taki rozwojowy pomysł a nie chciał bym inwestować w drugą głowicę, a stosunkowo dokładna kontrola przepływów też będzie dla mnie interesująca. W standardowym podejściu nie warto sobie tym głowy zawracać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

rastro pisze:
mmorka pisze: W sumie to nic poazatym, że fajnie wygląda no i można mierzyć dość dokładnie przepływy. Ponieważ urodził mi się taki rozwojowy pomysł a nie chciał bym inwestować w drugą głowicę, a stosunkowo dokładna kontrola przepływów też będzie dla mnie interesująca. W standardowym podejściu nie warto sobie tym głowy zawracać.
Ok, bo już myślałem, że mnie coś nowego ominęło :)

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: moszeusz »

@ moszeusz - jakie kupowałeś złączki do wężyka silikonowego, żeby nie reagowały z ciepłym urobkiem ?
Nie kupowałem żadnych złączek. Nałożyłem wężyk silikonowy na oryginalny i działa.

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

rastro pisze:
mmorka pisze:Chyba znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/10050037 ... 5c0fCoDkbx
Zamówiłem i dam znać jak po testach - generalnie powinno to działać według sprzedawcy jak napisałem w pierwszym poście.
Ciekawe - koniecznie daj znać, dla mnie problem polea na tym że to wciaż jest jedno fazowe. Zwykle odpalam dwie grzałki i jedna regulowana.

Dotarło i działa dokładnie tak jak chciałem. Ustawiasz moc, a regulator sam operuje ustawieniami aby zachować ją na stałym poziomie.
Zobaczymy jak to będzie funkcjonować na dłuższą metę.
Zawsze można spróbować połączyć grzałki szeregowo - taki regulator po wymianie triaka i kabelków ma podobno ogarniać 6kw.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: .Gacek »

Grzałki to raczej łączyć równolegle, aby utrzymać zadaną moc na piecu. Szeregowo to wtedy gdy chcemy rozbić powierzchnię grzania na jak największą "płaszczyznę" aby nie przypalić wsadu. Na YT jest trochę tego. Widzę, że jest też dużo "podróbek" chociaż sam regulator, który jest już wyprzedany i widnieje brak dostępności to sam w sobie wygląda jakby był podrobiony a przede wszytkim rzuca się w oczy chałupnicza robota.
Zamieszczam link w wersji obcojęzycznej z której nic nie rozumiem, ale z obrazków już coś tam wiadomo. Generalnie nie mogę nigdzie znaleźć samego "układu" który się wpina w szynę DIN...
Ale temat bardzo ciekawy...
Bacznie obserwuję :ok:

https://youtu.be/Cyf5TCpSzng
Ostatnio zmieniony środa, 23 mar 2022, 21:45 przez .Gacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: rastro »

W sumie super że działa - ale skośny się wyprzedał... albo jest dogadany z sąsiadem i wprowadził sankcje na UE ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Układ można dostać tutaj:
https://luckycentershop.ru/product/power6000/
Tylko aktualnie raczej nikt nic tam nie kupi.
Zostaje tylko czekać aż chiński sklep distillex kupi coś od luckycenter i znowu będzie wysyłać w świat.
Ten sprzedawca na ali oferował to również jako zestaw zrób to sam - z samym układem, triakiem i jeszcze jednym elementem (wygląda to jak cewka).
Co do jakości poskładania zestawu przez chińczyka to nie ma się czego czepiać, średnice przewodów się zgadzają, pod triakiem nie było podkładki izolującej prąd, już zamówiłem taką.
Co ważne stabilizacja działa naprawdę szybko i dość precyzyjnie, oby tylko działało długo :)
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: drgranatt »

mmorka pisze:...
Co do jakości poskładania zestawu przez chińczyka to nie ma się czego czepiać, średnice przewodów się zgadzają, pod triakiem nie było podkładki izolującej prąd, już zamówiłem taką...
Jeśli triak jest izolowany galwanicznie to nie trzeba żadnej podkładki.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Za około 10 dni mają być dostępne znowu te sterowniki (napisałem do sprzedawcy).

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: moszeusz »

Ile ten regulator kosztował?

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

480 zł gotowy poskładany z wysyłką.
Zestaw DIY niestety nie powiem bo nie pamiętam - trzeba poczekać.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: .Gacek »

Myślę, że to bardzo dobra cena biorąc pod uwagę co można na nim zrobić. Poczekam na rozwój sytuacji i też się zastanowię nad tym cudem.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
mmorka
20
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 8 mar 2015, 19:26
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Regulator ze stabilizacją mocy.

Post autor: mmorka »

Zobaczymy jeszcze jak z próbą czasu, ale to jestem dobrej myśli :)
Biorąc pod uwagę ilośc czasu i znużenia, którą urządzenie mi oszczędza to rzeczywiście dobre pieniądze.
Co ważne - to już cena z naliczonym przez ali vatem, więc żadne niespodzianki celne już nas raczej nie spotkają (aktualnie wszystkie paczki wchodzące do ue idą przez urząd celny).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”