Znaleziono 7 wyników

autor: rebela
niedziela, 5 sty 2020, 22:10
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: kranik... dębowy czy mosiężny ?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12177

Re: kranik... dębowy czy mosiężny ?

Nie obawia się mosiądzu lecz gumowej uszczelki która znajduje się na grzybku. Jak wiadomo krany do beczek są mocno chińskie i nie sądzę żeby uszczelka była przystosowana do kontaktu z alkoholem/żywnością ☺
autor: rebela
sobota, 4 sty 2020, 22:07
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: kranik... dębowy czy mosiężny ?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12177

Re: kranik... dębowy czy mosiężny ?

Mam pytanko do osób zachwalających krany mosiężne przy swoich beczkach, jakie macie uszczelki w kranie? W moim zauważyłem niepokojącą sprawę, uszczelka na grzybku jest gumowa. Zastanawiam się nad zamianą na uszczelkę silikonową, beczkę chce używać do leżakowania i troszkę kiepsko by było jak by dest...
autor: rebela
wtorek, 31 gru 2019, 10:24
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1432
Odsłony: 522421

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

Rozmawiałem z producentem beczki. Twierdzi, że ta parafina jest tylko z zewnątrz nałożona i tak robił jego dziadek (przedwojenny), a on kontynuuje. Zaryzykuję, zalalem beczkę wodą - na początku ciekła, ale po 24 h przestała. Przepłuczę jeszcze kilka razy i zaleję destylatem z jabłek. Zobaczymy co z ...
autor: rebela
czwartek, 26 gru 2019, 12:30
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1432
Odsłony: 522421

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

ziemba12345 pisze:A skąd wiesz że to parafina?
Moje beczki wypalane są zweglone od środka.
Zdrapałem paznokciem i po rozgrzaniu w dłoni pachnie jak świeczka. Boję się żeby zapach nie dostawał się do środka beczki...
autor: rebela
środa, 25 gru 2019, 11:57
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1432
Odsłony: 522421

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

Witam Panowie, Zakupiłem beczkę 20l u Pana Romana Targanskiego, przedstawia się jako producent. Zaniepokoiła mnie parafina między beczka a dnem i deklem, załączam fotkę. Przesyłam też zdjęcie środka beczki - widać ścianki oraz dno, nie widzę parafiny. Beczka od środka nie wydaje się wypalana chociaż...
autor: rebela
sobota, 22 gru 2018, 22:05
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pleśń na nastawie
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14112

Re: Pleśń na nastawie

Dzięki! Stęchlizną nie czuć, nawet jak zbieram pleśń na rękę to jest bez zapachu. Zawahałem się bo wyczytałem gdzieś, że pleśń wytwarza związki rakotwórcze, ale chyba chodzi o tą kudłata pleśń ;)
autor: rebela
sobota, 22 gru 2018, 19:13
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Pleśń na nastawie
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 14112

Pleśń na nastawie

Witam wszystkich,
mam prośbę o radę - takie coś zrobiło mi się na nastawie z gruszek, wylać w kanał czy gonić? Gdzieś obiło mi się o uszy, że są dwa rodzaje pleśni "zła" i "dobra". Poniżej zdjęcie.

Wyszukiwanie zaawansowane