Raspberry Pi 4-opinie

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: bociann2 »

Naszło mnie, żeby odświeżyć mój sprzęt stacjonarny (standard- klasyczny PC,WIN 7 Ultimate, jeszcze nie złom), ale, że lepsze jest wrogiem dobrego, to po poszukiwaniach wpadł mi w oko bajerek, jak z tytułu.
Czy ktoś używa czegoś podobnego? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie, bo mało jest takich w necie( tzn. Ja mało znalazłem)
Maszyna ma służyć jako zwykły domowo-biurowy komp. Tzn. poczta el., internet, czasem coś napisać i wydrukować. Nie gram, czasem puszczam muzykę z YT. Filmów też nie oglądam.

Więc?
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2020, 20:30 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: rastro »

Cóż... ja się przyzwyczaisz do Linuxa to Firefox na tym będzie działał - ale trzeba zmienić nieco przyzwyczajenia. Jednak szału się nie spodziewaj (używam malinki w starszej wersji - ale jakiejś szalonej różnicy między nimi nie będzie). Generalnie do wszystkiego czego byś oczekiwał to raczej taki średni sprzęt - główna zaleta to że sprzęt zużywa dość mało energii. Za to do oglądania filmów jest całkiem zacny - szczególnie po instalacji któregoś z dedykowanych temu zadaniu dystrybucji ;). Generalnie to jest fajna zabawka edukacyjna, albo do jakichś bardziej ambitnych projektów na pograniczu internetu i modnego dzisiaj IoT albo właśnie jako zabawka multimedialna do filmów no i ma jeszcze jedną fajną dystrybucję dla fanów retro-gamingu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 mar 2020, 21:24 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: bociann2 »

Dzięki @Rastro za odpowiedź. To mniej więcej z grubsza wiem. Pracowałem na (prawie) wszystkich oknach od 3.1 do 10, wiec i z Linuxem chyba dam radę.
Wiecie, że R Pi 4, produkowane w UK jest tańsze w zakupie z Chin, niż z Englandu???. Ja rozumiem, ze oni to kupują do handlu całymi kontenerowcami, ale to mimo wszystko jakieś chore jest, co?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 mar 2020, 19:00 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: manowar »

Co się dziwisz - koszulki z Chin, Bangladeszu, Indii a nawet Turcji są tańsze niż szyte w Polsce - raz, że skala dwa, że koszty produkcji.
Poza tym albo licencja jest otwarta - i każdy może sobie produkować klony (tak jest np. z Arduino, gdzie też chińskie jest znacznie tańsze niż oficjalne) albo po prostu podróba bez licencji...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: rozrywek »

bociann2 pisze: Wiecie, że R Pi 4, produkowane w UK jest tańsze w zakupie z Chin, niż z Englandu???.
Widziałeś linię produkcyjną? W Uk?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: bociann2 »

Nie. Pewnie Chińczycy???

survivol
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 2 lis 2016, 22:23
Ulubiony Alkohol: Caipirinha / Cuba Libre
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Aylesbury UK
Podziękował: 1 raz
Re: Raspberry Pi 4-opinie

Post autor: survivol »

Ogólnie do takich rzeczy nie polecam Ci RP4, nie sądzę byś był z tego zadowolony, to jest fajne, ale do innych projektów, lepiej kup po leasingowy sprzęt typu all-in-one, polecam firmę AMSO, jak będziesz kupował to minimalna ilość RAM to 8GB 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”