Znaleziono 9 wyników

autor: rambom
czwartek, 27 lut 2020, 12:43
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Crocco
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 560

Re: Witam

Zachecam do pisania i wymiany doświadczeń - przyniesie to korzyści dla wszystkich :lol: Pozdrawiam!
Ps. a już myślałem, że "Witam" to Twój nick
czwartek, 27 lut 2020, 12:34
Temat: jary11
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 605

Re: Witam brać amatorów dobrych trunków i hobbystów

Twoje doswiadczenie winiarza na pewno dla wielu bedzie pomocne, witamy :) A już gotów byłem pomyśleć, że "Witam brać amatorów dobrych trunków i hobbystów" to Twój nick ;)
wtorek, 18 lut 2020, 12:21
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Objętość bufora a objętość cieczy w kotle
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1841

Re: Objętość bufora a objętość cieczy w kotle

Szanowni Koledzy, na temat wpadłem przypadkiem. Pytanie autora pewnie już nieaktualne, jak przypuszczam. Ale może postaram się odpowiedzieć, bo może jeszcze się to komuś przyda, kto boryka się z podobnymi rozterkami. Na poczatek trochę teorii, gwoli przypomnienia, aby czytający mogli mnie lepiej zro...
piątek, 14 lut 2020, 12:57
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2019
Odpowiedzi: 1812
Odsłony: 306909

Re: Śliwowica 2009 - 2019

Szanowni Koledzy, dodajecie cukru, a potem się dziwicie, że destylat ostry wychodzi... Kwestia dodawania cukru była już nieraz poruszana w tym temacie, a jak ktoś kiedyś robił, kolokwialnie pisząc, bimber zapewne pamięta, że ostrość jest cechą charakterystyczną destylatów cukrowych ("nie pomalu...
środa, 9 paź 2019, 11:34
Forum: Osprzęt
Temat: UFO domowym sposobem.
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 9123

Re: UFO domowym sposobem.

GENIALNE... :shock: :love: jestem pełen podziwu. Właśnie sam się zastanawiałem jak zrealizować jakąś SuperGłowicę bez spawania.. a tu proszę, gotowe rozwiązania :klaszcze: Swoją drogą, czytam oba fora od parunastu miesięcy i zawsze zastanawiało mnie, skąd szanowny kolega bierze te złączki sylikonowe...
poniedziałek, 7 paź 2019, 08:23
Forum: Bimbrownia
Temat: Dolewanie spirytusu do nalewki na bimbrze.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3799

Re: Dolewanie spirytusu do nalewki na bimbrze.

Chcesz, żeby %ty lepiej uderzały :mrgreen: , to rób mniej słodkie nalewki. Z tego co już nieraz słyszałem i co też wiem sam po sobie, to cukier spowalnia wchłanianie alkoholu, nawet znacznie. Dobra nalewka obroni się smakiem. Proponuję testować smak już po dodaniu połowy słodkiego syropu. I tutaj ma...
piątek, 4 paź 2019, 14:29
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2019
Odpowiedzi: 1812
Odsłony: 306909

Re: Śliwowica 2009 - 2019

@Piotrmoto żadnych obcych pogonow do śliwowicy :womit: Jeżeli chcesz zwiększyć uzysk, to dodaj 0,5l czystego spirytusu na 10 litrów nastawu. Będziesz zadowolony :piwo:
Moja pierwsza destylacja śliwowicy jeszcze przede mną, ale żeby nie być gołosłownym zajrzyj np. na stronę 84 niniejszego tematu
niedziela, 30 cze 2019, 22:38
Temat: rambom
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 634

rambom

Witam szanownych sympatyków trunków wszelakich :) Mój Tata pędził wino z porzeczek w dużej butli (która przed paru laty rozleciała mi się w rękach przy próbie samodzielnego przelewania cydru). Miałem więc do dyspozycji butlę, a że mieszkam na wsi, mam też do dyspozycji różne owoce, więc stwierdziłem...
wtorek, 9 kwie 2019, 08:38
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Ogólna obsługa pot-stil
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 5561

Re: Ogólna obsługa pot-stil

Podobno pompka od CO się nadaje (czesto chwalona na forum) - ja natomiast używam pompki akwariowej (do oczka wodnego) 25W, której wydajność wg. specyfikacji to 1400 l/h. W moim pot-stillu spisuje się znakomicie

Wyszukiwanie zaawansowane