Znaleziono 7 wyników

autor: RafModel
niedziela, 26 mar 2023, 18:46
Forum: Miody Pitne
Temat: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3377

Re: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz

Mam pytanie do Szanownym Koleżanek i Kolegów. Tydzień temu nastawiłem miód Kowieński. Parametry miodu po tygodniu: BLG 30 spadło z 40, Ph 3.2 spadło z 3.8. Dokarmiłem pożywkami: organiczna i DAF. I podniosłem Ph za pomocą węglanu potasu do 3,8. No i fermentacja jest lepsza, niż przez cały ostatni ty...
autor: RafModel
czwartek, 16 mar 2023, 22:12
Forum: Miody Pitne
Temat: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3377

Re: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz

Witam Dwa tygodnie temu po 42 dniach mój trójniak został zlany po raz pierwszy. Blg: 11, Ph: 3,8 Miodek zostało zlany do 20l balonu i uzupełniony nową brzeczką trójniaka w ilości 4,5l (do około 18l) tak aby wykorzystać balon. Po raz ostatni dodałem pożywkę organiczną 2g i 3g DAF. Po dodaniu świeżej ...
autor: RafModel
niedziela, 12 lut 2023, 11:02
Forum: Miody Pitne
Temat: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3377

Re: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz

Dzisiaj sprawdziłem po 3 tyg parametry trójniaka (15l):
Blg: 18 - spadło o 4 ale przy temperaturze koło 18 wszystko trwa wolniej
Ph: 3,6,
Dodano:
2g pożywki organicznej i 3g pożywki DAF.

W smaku słodki, orzechowo-drożdżowyz odrobiną goryczy ledwo wyczuwalnej, mocno nagazowany ;-)

Pozdrawiam
autor: RafModel
środa, 8 lut 2023, 15:01
Forum: Miody Pitne
Temat: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3377

Re: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz

Dziękuje za wskazówki i odpowiedzi. I jeszcze kilka pytań 1. Jeszce trzy pytania ;-). W przepisie miodu Kowieńskiego jest dodawany kwiat lipy. Dodaje się go do brzeczki czy robi się napar?. A jak się go dodaje to na jak długo? 2. Kiedy na jak długo dodawać te płatki z beczki po Whisky? 3. Czy mając ...
autor: RafModel
poniedziałek, 6 lut 2023, 22:05
Forum: Miody Pitne
Temat: Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3377

Kilka pytań nowicjusza - trójniak pierwszy raz

Witam Wszystkich Po kilku miesiącach teoretyzowania czytania i się zastanawiania postawiłem 2tyg temu trójniaka na miodzie wielokwiatowym. Brzeczka ok 17l. Zakwaszone. Ph 4-5 . Miałem tylko wskaźniki paskowe Napowietrzone. Pożywka z z witaminą B1 Drożdże M35 czyli MD 6-dniowa. Blg koło 33 temp 18 st...
autor: RafModel
piątek, 27 sty 2023, 23:27
Forum: Przywitaj Się!
Temat: RafModel
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 985

Re: RafModel

Myślę, że każdy musi poeksperymentować na początku. Źle się wyraziłem otworze po dwóch tygodniach :-)
autor: RafModel
piątek, 27 sty 2023, 18:50
Forum: Przywitaj Się!
Temat: RafModel
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 985

RafModel

Witam Państwa Nazywam się Rafał. Nick RafModel pochodzi z innego zainteresowania na FB można sprawdzić ;-). Razem z moją połową zaczynamy bawić się miodem pitnym trójniakiem. Na początek postawiliśmy trójniaka syconego z miodu kwiatowego na drożdżach Zamoyskich z pożywkami, zakwasami, mierzeniem ph ...

Wyszukiwanie zaawansowane