Znaleziono 8 wyników

autor: rafiseven
sobota, 19 maja 2012, 21:33
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Połączenie kolumny z kwasówki ze szkłem
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1593

Połączenie kolumny z kwasówki ze szkłem

Witam przymierzyłem te dwa sprzęty i pasuje aby na kwasówce odkręcić i wywalić zimne palce z odstojnikami i chłodnicą, zostaje kolumna 100cm z wypełnieniem (zmywaki) i chciałbym dać na góre szkło z chłodnicą z potstilla... co o tym sądzicie? czy to jest dobry pomysł?
autor: rafiseven
sobota, 19 maja 2012, 21:06
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który sprzęt polecacie (foto)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4974

Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Powracam do mojego tematu koledzy bo mam pytanie...jak by zachować z kwasówki kolumne (wypełnienie zmywaki) a po odkęceniu góry zimne palce+odstojniki+chlodnica w to miejsce wsadzić to szkieło z potstilla? czy byłby to zły pomysł? Szkło mi idealnie wpasowywuje się ...
autor: rafiseven
czwartek, 22 mar 2012, 20:26
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który sprzęt polecacie (foto)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4974

Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Ok dzięki za info dla kolegi , a co z tym szklanym sprzętem na zdjęciu dla mnie :) czy na czymś takim moge spokojnie działać??
autor: rafiseven
czwartek, 22 mar 2012, 18:44
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który sprzęt polecacie (foto)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4974

Re: Który sprzęt polecacie (foto)

Ten z kwasówki kolegi sprzęt ma wypełnienie szklane rurki...co powinien z tego zrobić aby bylo ok? Bo ogólnie mówi że 2 razy destyluje i puszcza przez węgiel i jest dobry.... Prosze o szegolowe wytłumaczenie co ma zrobić ....bo czyta ze mną wasze posty i zastanawia się nad przeróbką. Druga rzecz to ...
autor: rafiseven
czwartek, 22 mar 2012, 17:22
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Który sprzęt polecacie (foto)
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4974

Który sprzęt polecacie (foto)

Poprzednio pytałem o sprzęt kolegi na który poleciała masa krytyki.... Przedstawiam dwie aparatury - elektyryczną keg 50 l i szklaną- na górze zdjecia obcięło termometr rteciowy. Którą polecacie (elektryczną moge pożyczać zaś szklaną moge dostać w prezencie:). Chodzi oczywiście o jakość :)
autor: rafiseven
niedziela, 27 lis 2011, 15:21
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7910

Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

czytać umieją, setki postów czytają, ale zadać dodatkowe pytanie też lubia ;)
autor: rafiseven
niedziela, 27 lis 2011, 15:00
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7910

Re: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Byłem właśnie u kolegi który ma taki sam sprzet jak na zdjęciu i nie wiem... ale chwali go sobie...używa zmywaków, na dole kolumny widze że jest siateczka, grzalka z manualną regulacją 2 termometry takie jak na zdjęciu (na kegu wsadził elektroniczny tez bo mu wygodniej a na palcach mówi że nie zwrac...
autor: rafiseven
niedziela, 27 lis 2011, 12:29
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 7910

Jak destylować na tej aparaturze? Pytanie laika :)

Witam chcę kupiuć taki oto sprzęt jak na zdjęciu. Elektryczny z manualną regulacją grzałki.Keg 50 L 2 odstojniki kolumna 120 cm, do uwypełnienia kolumny całej-- rurki ok. 2 cm długie (3 paczki starczą). Wszystko zamierzam puszczać potem przez węgiel aktywny. Pytanie brzmi czy na tym sprzęcie jedna d...

Wyszukiwanie zaawansowane