Znaleziono 4 wyniki

autor: rafi242
środa, 7 gru 2016, 14:10
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nowe drożdże Mockba purifermu.
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 22095

Re: Nowe drożdże Mockba purifermu.

Hej jestem gotowy zdać relację :) Przypomnę pracuje na micro pot still sklepu destylatory miedziane z przystawka refluksową wypełnieniem pryzmatycznym i baniakiem 15l. Zrobiłem 2 nastawy po 9kg cukru dopełniłem do 25l wodą. Drożdżaki pracowały 16 dni. Temperatura nastawu nie przekroczyła 24C, raczej...
autor: rafi242
poniedziałek, 21 lis 2016, 20:38
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nowe drożdże Mockba purifermu.
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 22095

Re: Nowe drożdże Mockba purifermu.

Dzięki za liczne odpowiedzi. Faktycznie źle sobie odczytałem. Mam nowy cukromierz i jakiś mega rozbudowany. BLG było 25. W tej chwili po 7 dniach. BLG 2.5 i wziąż coś tam sobie pracują. Nastaw jeszcze słodki trochę. Mam wrażenie że przy tym BLG na moskwie było czuć te procenty, ale cukier może kamuf...
autor: rafi242
sobota, 19 lis 2016, 14:48
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nowe drożdże Mockba purifermu.
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 22095

Nowe drożdże Mockba purifermu.

Witam już dość chwilę w obrocie są mowe drożdże Mockba purifermu. Nie wiem ile mają wspólnego z moskwą, ale pokusiłem się na nastaw z 9kg według instrukcji. Która jak podobnie do innych mówi o zachowaniu odpowiedniej temperatury 18-24stopni. Tak więc zrobiłem. BLG startowe 34. Na początku temperatur...
autor: rafi242
środa, 26 paź 2016, 13:11
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Znaczenie pogonów przy pracy z przystawką refluksową.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4079

Znaczenie pogonów przy pracy z przystawką refluksową.

Witam wszystkich psotników. Biorąc pod uwagę szczątkowe informacje i rozbieżność zdań na forum zdecydowałem się na założenie nowego tematu. Pracuję na sprzęcie mikro pot still z przystawką refluksową. Sprzęt zakupiony w sklepie destylatory miedziane. Posiadam szybkowar 15l. Na początku wyprzedzę was...

Wyszukiwanie zaawansowane