Znaleziono 4 wyniki

autor: Rafaul
poniedziałek, 14 wrz 2015, 15:44
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9409

Re: Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej

Dziękuję za porady. Mechanicznie, szczoteczką częściowo zczyściłem. Skompletowałem juz sprzęt, pierwsze warzenie zrobię w tym tygodniu, jeśli wyczuję "żelazistość" w piwie - skombinuję gdzieś trochę antoxu i jeszcze podziałam.
autor: Rafaul
czwartek, 3 wrz 2015, 14:47
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9409

Re: Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej

Spawane metodą TIG. Nie mogę aktualnie skontaktować się ze spawaczem, podejrzewam że osłony nie było od wewnątrz gara. Spoina jest z drugiej strony, załączam zdjęcia przed i po wytrawianiu (fosol + prąd stały 12V). przed.JPG po.JPG Zrobiłem też teścik - zostawiłem na noc wodę w garze. przepalona spo...
autor: Rafaul
środa, 2 wrz 2015, 23:04
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9409

Czarny nalot po spawaniu stali nierdzewnej

Witam, po wspawaniu gwintowanej mufy na grzałkę, po drugiej stronie spoiny (wewnętrznej ściance gara, niestety), pozostał ciemny ślad. Wytrawianie elektrochemiczne usunęło pozostałe naloty i przebarwienia ale z tym nic nie mogę zrobić. Mechaniczne zeszlifowanie raczej odpada - ten ślad jest wklęsły ...
autor: Rafaul
środa, 2 wrz 2015, 22:33
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Rafaul
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 677

Rafaul

Witam,
trafiłem tu szukając rozwiązań problemów technicznych związanych ze sprzętem do warzenia piwa. Mam nadzieję że zostanę na dłużej i wszystkiego się dowiem :) Pozdrawiam.

Wyszukiwanie zaawansowane