Pytania w sprawie pierwszej destylacji.

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...
Awatar użytkownika

lefff
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 12 kwie 2014, 23:54
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem i żadna dawka dobrego alkoholu tego nie zmieni. Najwyżej będę jak ... człowiek.
Ulubiony Alkohol: Dobra whiskey
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: lefff »

Mój sprzęt:
Keg 30l z „wyjściem” SMS, ocieplony dokoła pianką kauczukową, górę kega podczas pracy „docieplam” dwoma/trzema ręcznikami. W kegu zawór spustowy, grzałki 2+1,5kW. Od góry termometr tarczowy bimetaliczny w gnieździe 1/2’’ . Niestety „stopka ” termometru nie jest zanurzona w płynie (mam zamiar kupić termometr z dłuższą stopką lub może już zmienię na jakąś długa sondę termometru elektronicznego [od gniazda do grzałek wewnątrz kega jest jakieś 25-30 cm])
Kolumna 60,3 (wewnątrz ok. 56,5) na złączach SMS o łącznej wysokości 150cm (katalizator 21cm, kolumna „właściwa” :) 111cm, latarka 18cm) Kolumna i katalizator ocieplone pianką polietylenową ok 1cm grubości. Przy zamontowanym katalizatorze termometr tablicowy (dokładność 0.1) ok 43cm nad złączem kega . Przy zamontowanej latarce gniazdo 1/2’’ OVM ok 40cm poniżej wypełnienia. Katalizator, kolumna i latarka wypełnione w całości sprężynkami KO (miedzi nie używam). Jako podpórka dla sprężynek w katalizatorze i w kolumnie po jednym zmywaku z Lidla. Podpórką w latarce jest jakiś przewiewny, skręcony wiór stali nierdzewnej. W samym gnieździe OVM wciśnięta niewielka część zmywaka by sprężynki nie wypadały i nie blokowały zaworu. Zawór OVM dwuczęściowy (pełny prześwit). Chłodnica Liebiga efektywnej długości 60cm (cała 70 cm) fi zewnętrzne 2,5 cm wewnętrzna rurka 1,2 cm.
Głowica aabratek o długości ok 43cm, wysokości 20cm i kącie nachylenia 100*. Chłodnica ze zwiniętej rury karbowanej DN12. Jeziorko „do refluksu” ok 2,5ml, z zatkanym refluksem ok 6ml. Precyzyjny zawór iglicowy, gniazdo termometru na wysokości tamki.
DSC_0073.JPG
a tak mam rozwiązany termometr wody :)
DSC_0076.JPG
Mam nadzieję że wszystkie ważne rzeczy opisałem. Jak nie to jeszcze uzupełnię.

Wydajność:
Niestety, zawór iglicowy otworzony na maksa nie jest w stanie zlikwidować refluksu, więc jest kłopot z określeniem maksymalnej wydajności mojej kolumny. Otworzony na max „daje” ok 40ml/min ale widać w latarce (zmniejszyłem wypełnienie by widzieć refluks) że refluks nadal „idzie prawie pełną parą”.
Otworzone OVM na max daje ok 2,0 - 1,8l/h (Zastanawiam się czy tu pewną blokadą nie jest ten upchany kawałek zmywaka w gnieździe zaworu*).
Proces przeprowadzam w kuchni, w bloku na 2 piętrze. Temperatura otoczenia ok 23*C ciśnienie na starcie 1020 MPa - na koniec 25*C i 1022MPa
40 minut od włączenia grzałek temperatura na kolumnie wzrasta (ok 1,5 minuty zwłoki miedzy termometrami ) więc włączam wodę. Po dalszych 10 minutach następuje zalanie. Wyłączam grzałkę 1,5kW. Zalanie powoli opada. Po 10 min znów włączam grzałkę 1,5kW .
Drugie zalanie – wyłączam grzałkę 1,5 (dalej lecę tylko na 2kW*) i stabilizacja do 1 godziny . Temperatura na 10 78,2*C Zaczynam łapać przedgon 3 krople na sekundę (temperatura stabilna). Po ok 100 ml przedgonu zmniejszam odbiór do 1 kropli na 8-10 sekund i otwieram OVM na ok 18ml/min (1l/h).
Że tak powiem ‘Eureka’. Po uwzględnieniu rad kolegów by się nie trzymać tak kurczowo temperatury stabilizacji i pozwolić na początku odbioru na wzrost o te „pierwsze” 0,2 stopnie na 10 progu, temperatura w dalszej części odbioru była stabilna 78,4-78,5*C. Dodam tylko jeżeli chodzi o charakterystykę mojej kolumny, że (na początku odbioru) maksymalne otwarcie zarówno zaworu iglicowego jak i OVM przez te pierwsze parę minut by spróbować wyliczyć wydajność, nie destabilizowało kolumny.
Po odebraniu 2l spirytusu (ok. 2 godziny) zmniejszenie odbioru do 15ml/min. Po kolejnym ok 0,5 litra zmniejszenie do 8 ml/min. Odebranie ok 200 ml. Jeszcze jedna krótka korekta 5ml/min odebranie ok 100ml. Koniec cierpliwości – zmiana pojemnika OVM max odbiór do 80*C na 10 półce (jakieś 250ml urobku o trąconym zapachu) . Zamknięcie OVM otworzenie na maksa zaworu iglicowego i odbiór do 90*C w górze kolumny (ok 0,7l mocno „pachnący” moc ok 50%).
Chłodząca woda średnio 60*C i ok 20l/h
Reasumując: ok 6 godzin pracy, 2,8l spirytusu, ok 1 litra pogonu o łącznej mocy ok 60%.
Wsad 25l surówki o ok 14-15%

*Nie mam pojęcia co się działo w wcześniejszym procesie, że musiałem zwiększyć moc grzania do ok 3kW. Nie pojawiało się wtedy zalanie w latarce. Jednak miałem trochę inaczej ułożone wypełnienie. W katalizatorze : zmywak – sprężynki i znów zmywak ‘zamykający”. W kolumnie zmywak - sprężynki do wysokości OVM . Tu był jeden zmywak z Lidla (by się nie wsypywały sprężynki do chłodnicy) i znów sprężynki zakończone zmywakiem „zamykającym”. W latarce sprężynki.
Teraz mam wypełnienie jak opisałem na wstępie.

No troszkę się rozpisałem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
lew przez 3f
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 191
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Pytania w sprawie pierwszej destylacji.

Post autor: Marian_jl »

Miałem podobny problem .Gdy zaczynałem odbierać z OVM to przy zaworku kulowym odkręconym na maxa miałem odbiór ok 22ml/min .Na plus trzeba było zaliczyć bezobsługowy proces , leciało tak od początku do końca a temp. na 10 półce stała w miejscu było o jednak za wolno jak na możliwości kolumny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”