Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Przemala2
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2010, 23:03

Post autor: Przemala2 »

Witam wszystkich od jakiegoś czasu śledzę forum i naszło mnie na budowę aparatury....
Sprzęt, który posiadam to : keg od pepsi 19 litrów, grzałka 1500kw, manometr tak dla swojego jak to mówią spokoju, chłodnica zrobiona w ramach weny twórczej w pracy z materiałów takich jak stal nierdzewna i rurka miedziana.
Wszystko pokazałem na zdjęciach tyle że....grzałka będzie sterowana sterownikiem elektronicznym pochodzącym ze schładzaczy który posiada wbudowany termometr elektroniczny. Obieg wody ma być zamknięty, na razie myślę nad tym fantem. Ogólnie chciał bym wykorzystać filtr akwariowy zewnętrzny- nie pamiętam jaką ma wydajność, ale wykorzystywałem go do akwarium 250 litrów. Do tego nagrzewnica z wentylatorem pełniąca funkcję schładzania wody. Proszę o komentarze czy idę w dobrym kierunku, czy byście coś zmienili- obieg zamknięty wody niestety jest wymuszony sytuacją :cry:

Przepraszam za błędy,które również poprawiłem ,niestety korzystam z klawiatury bezprzewodowej i zdarza mi się łyknąć parę literówek obiecuję poprawę :poklon;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 cze 2010, 23:30 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka- styl i ortografia
koncentraty wina

kedziorek91
50
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2009, 20:54
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: kedziorek91 »

Wydaje mi sie ze filtr akwariowy może być za słaby ale niech wypowiedzą sie inni.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: Zygmunt »

Filtr miałby robić za pompę? Bez podanej wydajności to możemy sobie spekulować długo i namiętnie...
Przy dobrej pompie nagrzewnica od Kadetta spokojnie się wyrabia przy rezerwuarze ok. 50l.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Przemala2
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2010, 23:03
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: Przemala2 »

W specyfikacji filtra jest podana wydajność 1500 l/h oczywiście filtr pozbawiony wszystkich wkładów itd.Reasumując pusty powinien mieć ciut większą wydajność

Autor tematu
Przemala2
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2010, 23:03
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: Przemala2 »

Dodaję zdjęcie całego układu czyli serducho sterownika.do pełni szczęścia brakuje mi małego trafa 24v
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: Zygmunt »

Szkoda, że nie 15V, bo mi akurat takie zalega w szafce :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Przemala2
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 18 lut 2010, 23:03
Re: Psotnica z kega od pepsi proszę o porady

Post autor: Przemala2 »

Więc tak przetestowałem dziś działanie sterownika,i grzałki,całość piknie działa temperatura ustawiona max to 95 stopni minimalna 93 wszystko działa książkowo....
Sterownik ma czas odświeżania 30ms więc działa szybko jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju.Mianowicie ta moja chłodnica,jest to wielki klamot z umiejscowieniem którego mam problem,wolał bym robić jakaś kolumnę bo i miejsca mnie zajmuje jedynie na wysokość i jest chyba bardziej praktyczna jeśli chodzi o %.Ma ktoś jakiś pomysł jak zrobić taką chłodnicę wedle którego mógł bym pospawać sobie taką bazukę do kega z pepsi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”