Znaleziono 962 wyniki

autor: psotamt
niedziela, 9 maja 2021, 14:15
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 938
Odsłony: 133395

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

... raczej mało realne aby drożdże przetrwały przy 45 stopniach. "raczej" słusznie użyte w zdaniu. ;) Koji wytrzymują na pewno nawet 47 *C. Może nie wszystkie w fermentatorze, ale po zaniżeniu temperatury pracują dalej. Sprawdzone empirycznie przez kolegę z naszego forum. :mrgreen: Jednak...
piątek, 7 maja 2021, 20:03
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Czy coś z tego wyjdzie?
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1238

Re: Czy coś z tego wyjdzie?

ollo pisze:...a nie takie ciulowe pomysły uskuteczniać...Tyle.
:hahaha: A pisali, ostrzegali.
Szacun jednak za eksperyment i podzielenie się owocami pomysłu :respect: Niechaj inni wiedzą, coby temy ścieżkami nie chadzać :mrgreen:
piątek, 7 maja 2021, 19:56
Temat: Projekt żyto: wódka żytnia/starka
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 2452

Re: Projekt żyto: wódka żytnia/starka

...pomiary blg na poziomie 0 (zera) Poczekać jeszcze z tym czy dawać na rurki? Osobiście uważam, że mierzenie BLG zacierów ze śruty to czas stracony a informacja niepewna. Lepiej przyjrzeć się jak wygląda powierzchnia zacieru. Jeśli coś tam jeszcze żyje i wychodzą mniejsze lub większe bąbelki, to z...
niedziela, 2 maja 2021, 05:32
Forum: Po Godzinach
Temat: Spotkania z fauną i florą
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 135359

Re: Spotkania z fauną i florą

Koledzy, jak tam majówka?
Znajomy mi podesłał... :D

czwartek, 29 kwie 2021, 15:08
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 938
Odsłony: 133395

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Ja mam wrażenie, że nie ma takiej ilości antypiany, która by żyto zatrzymała. Jesteś w błędzie. Na tę ilość mąki żytniej wystarczy 10 ml antypiany rozpuszczone w 1 litrze wody. Gdy nastaw zaczyna pchać się do góry, wystarczy zrosić roztworem a jakiegoś rozpylacza. Tę czynność trzeba powtarzać co ja...
niedziela, 25 kwie 2021, 08:28
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Okazje zakupowe
Odpowiedzi: 519
Odsłony: 150095

Re: Okazje zakupowe

Koleżanki, koledzy, jeśli ktoś ma zamiar robić coś na drożdżach Koji w niedalekiej przyszłości, a nie ma zapasów, sugeruję zaopatrzyć się teraz. Od 1 lipca wejdą przepisy celno-skarbowe, które mocno mogą zniechęcić do zakupów z Chin. Lub, w najlepszym przypadku, znacząco podnieść koszty takich zakup...
wtorek, 20 kwie 2021, 09:48
Temat: Nowe auto z niższej półki
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 3040

Re: Nowe auto z niższej półki

A takie cuś? Wiem, trochę droższe, ale to auto ma "stary styl" jeszcze. 2-litrowy wolnossak z pancernym silnikiem. Duże, małobajerowskie, ale AndroidAuto jest. Nieautostradowe, raczej do poruszania się po wsi i mieście. Wkrótce będą to auta niesprzedawalne i nierejestrowalne, na razie są. ...
poniedziałek, 19 kwie 2021, 20:30
Temat: Najlepszy destylat - z jakiego zboża?
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 10718

Re: Najlepszy destylat - z jakiego zboża?

- pszenica - moim zdaniem najdłużej musi dojrzewać, żeby poczuć odpowiedni smak i łagodność. minimum pół roku, żeby docenić prawdziwy smak. Pszeniczna jest dla mnie jednym z celów w tym sezonie. Zamierzam zrobić czystą niebawem i przygotować ją do podania dojrzewających kłosów pszenicy. Czekać mam ...
poniedziałek, 19 kwie 2021, 16:34
Temat: Najlepszy destylat - z jakiego zboża?
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 10718

Re: Najlepszy destylat - z jakiego zboża?

Zastanawia mnie tylko kwestia rektyfikacji czy jest ona konieczna gdy chce się spożywać trunek bez starzenia? KONIECZNA! Dla smaku, aromatu, przyjemności i braku syndromu dnia następnego jeśli się przesadzi. Wódka czysta ma być czysta. Odpęd robi się dlatego, by przygotować wsad do kolumny z wypełn...
niedziela, 18 kwie 2021, 20:07

Dawaj tego Krogulca do mnie. A chętnie, weź go w cholerę. Za małą beczułkę miodu oddam. Synogarlice garściami bierze, koty dzikie na drzewa wciąga, a szpak żaden Twoich wiśni nie skosztuje. Bierz, choćby jutro :D Tylko reklamacji nie przyjmuję :mrgreen: Krogulec jest doskonałym myśliwym. Nie wypatr...
niedziela, 18 kwie 2021, 19:11

Też mam zamiar powiesić kilka budek lęgowych, ale jeszcze drzewa za małe. A ponadto moja działka weszła w rejon łowiecki krogulca. Siada ten łobuz na tujach pod garażem i atakuje wróble i sikorki. O, tu jest! Przepraszam za jakość, bo to tylko wycinek z kamery. Takich ataków jak ten, czasem bez powo...
sobota, 17 kwie 2021, 08:44

MASaKrA_Domingo pisze:Nie widzę sensu, ale rozumiem.
Dobre i to :mrgreen: :klaszcze:
Ale czy wszystko musi mieć sens? W końcu liczy się zabawa i odkrywanie nowych lądów.
Gdy swój pomysł zrealizuję, to niezależnie od efektów napiszę.
piątek, 16 kwie 2021, 17:17

Jeśli cena śliweczki jest niska, tylko brać :ok: Cena jest super, bo 3 PLN'y za 1 kg. Gość ma jeszcze daktyle w tej cenie... :scratch: Na razie wziąłem mąkę ryżową i "trochę" śliwek. Pewien pomysł na te śliwki mam, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji jak je przerobić, stąd pytanie.
piątek, 16 kwie 2021, 14:54

Jak na suszoną (bez wędzenia) śliwkę cena bardzo fajna:
https://www.olx.pl/d/oferta/sliwka-krojona-tanio-CID757-IDJ5j77.html
Tylko powiedzcie mi mędrcy, co z tego można zrobić? Ktoś, coś?
poniedziałek, 5 kwie 2021, 07:30
Forum: Problemy i pytania
Temat: Przemyślenia co do nowego sprzętu (prośba o pomoc)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1014

Re: Przemyślenia co do nowego sprzętu (prośba o pomoc)

Teraz chciałbym trochę może odbić od tego i sobie poeksperymentować Gdy już posiadasz kolumnę zasypową, kocioł i masz doświadczenie w robieniu spirytusu, to w moim przekonaniu nie kolumna półkowa Ci potrzebna, a kocioł z płaszczem. Skrócona kolumna zasypowa w wielu działaniach zastąpi kolumnę półko...
poniedziałek, 5 kwie 2021, 06:56
Temat: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej
Odpowiedzi: 75
Odsłony: 6347

Re: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej

dlatego staram się pozbyć wszystkiego, być może niepotrzebnie, poza alkoholem etylowym tracąc przy tym na głębi smaku i aromatu. Niepotrzebnie. Może być smacznie w trakcie zabawy i bez syndromu dnia następnego po przebudzeniu. Ale jak zawsze mogą być odstępstwa od tej zasady. Każdy organizm jest in...
niedziela, 4 kwie 2021, 16:49
Temat: Przed pierwszym zacieraniem..... Zestaw pytań
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1157

Re: Przed pierwszym zacieraniem..... Zestaw pytań

Mój był i jest :mrgreen: :mrgreen: :hahaha:
niedziela, 4 kwie 2021, 16:47
Temat: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej
Odpowiedzi: 75
Odsłony: 6347

Re: Wszystko (no prawie) o zacieraniu skrobi ziemniaczanej

Napiszę krótko. Rektyfikacja nastawu z mąki ziemniaczanej, inaczej zwaną skrobią ziemniaczaną lub popularnym krochmalem, w moim odczuciu powinna być jednokrotna. Raz i koniec. Ale odbiór przedgonów może trwać nawet 2 godziny. Odbiór serca nie prędzej niż 15 ml/min, choć cukrówkę czy glukozę odbiera ...
niedziela, 4 kwie 2021, 11:03
Temat: Przed pierwszym zacieraniem..... Zestaw pytań
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1157

Re: Przed pierwszym zacieraniem..... Zestaw pytań

Oczywiście antypiana będzie pewnie niezbędna Nie pewnie, a na pewno. Mąka żytnia na Koji pieni się najbardziej i szokująco. Rozrób antypianę w jakimś atomizerze o pojemności 0,5 a najlepiej 1 litr i gdy nastaw zacznie podnosić się, intensywnie zraszaj. Zwykle pieni się po jakiś 3 godzinach od podan...

Wyszukiwanie zaawansowane