Przypadkowe wino musujące z soku jabłkowego

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
Madziulka
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 mar 2017, 17:10

Post autor: Madziulka »

Witam,
Latem 2016 roku dostałam sok z jabłek zrobiony w sokowirówce bez dodatku wody i cukru. Postawiłam go w lodówce (jest w szklanej, zakręconej szczelnie butelce). Prawie od samego początku był na nim osad (wygląda naturalnie), który znajduje się w głównie na dnie butelki. Dziś robiłam porządki w lodówce. Otworzyłam butelkę i usłyszałam dźwięk odkrecanego piwa lub lekko gazowanego napoju. Zaczęły uchodzić bąbelki przypominające te szampańskie. Zapach ładny, smak lekko kwaskawy, orzeźwiający i dość intensywny. Lekko wyczuwalny alkohol. Chciałabym się dowiedzieć czy powstały w ten sposób trunek jest zdatny do spożycia? Jeśli tak, czy to cydr, wino musujące czy coś innego? A może po prostu nadaje się tylko do wyrzucenia?

Pozdrawiam,
Magda
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przypadkowe wino musujące z soku jabłkowego

Post autor: JanOkowita »

Jeśli smakuje to można pić, taki niskoalkoholowy cydr. Jak wypijesz to napisz, czy było fajnie :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Przypadkowe wino musujące z soku jabłkowego

Post autor: Kamal »

Cydr :-). Oczywiście śmiało możesz wypić. Szkoda tylko, że nie wiesz ile było blg (wartość cukru)? Było by wiadomo ile ma %.
Choć też, możesz nazwać wino musujące. :-)
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”