Przygotowanie beczki dębowej pod RiS Barrel Aged

Jakiego sprzętu użyć? Zrobić samemu czy kupić?

Autor tematu
Barrel Aged
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 31 sie 2018, 09:49

Post autor: Barrel Aged »

Drodzy koledzy. Wpadł mi do głowy głupawy pomysł i poszły konie po betonie.
A mianowicie zapragnąłem sobie po zadowalającym efekcie uwarzenia RiSa, iż zrobię sobie Barrel Aged'a.
Niesetny nie mogłem kupić używanej szczelnej beczki i zdecydowałem się kupić nową.
No i stoi taka 50l z dębu. Potrzebuje ją zestarzeć leżakując jakiś alko w środku. Tak aby za jakiś czas nadawała się do starzenia RiS'a.
I pierwsze pytanie czym zalewać czy spirytem 96%. No jeśli tak to jakim sprzętem go zrobię.
Janusz popatrzył na all.. i najwięcej ludzisk kupuje taki zestawik:
https://allegro.pl/destylator-aabratek-keg-50l-wypelnienie-sms-3500w-i6769952055.html
Mam nadzieję ze nie łamie regulaminu - ale nie do końca wiem gdzie zamieścić swój post.
Czytałem sobie forum i wywnioskowałem że do cukrówki te sprzęcik będzie wmiarę.
I drodzy koledzy psotnicy czy sprzęcik ten zrobi robotę przy słabych umiejętnościach operatora.
Piwo warzę jako pomocnik piwowara i co nie co jarzę, ale niestety umiejętności techniczne -deficyt spory.
Dodam że oprócz głównego powodu zakupu sprzętu Jeszce przyda się trochę spirytu w domu do nalewek - drzewo pigwowca w tym roku ugina się od owoców.
Czy sobie poradzę najpierw z fermentacją a później z destylacją :bezradny: ?
Dzięki za wskazówki.
pozdr

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: RiS Barrel Aged

Post autor: johnex »

Barrel Aged pisze: Czy sobie poradzę najpierw z fermentacją a później z destylacją :bezradny: ?
Osobiście wydaje mi się, że praca na poprawnie skonstruowanej kolumnie aabratek jest o wiele łatwiejsza niż praca na zwykłym pot-stillu trzeba tylko trochę cierpliwości bo cały proces trwa kilka godzin. Może w opisach wydaje się to trudne ale tak naprawdę nic z tych rzeczy.
Tutaj masz wszystko dokładnie napisane: post80861.html#p80861
Co od robienia nastawu to na każdej paczce drożdży turbo masz instrukcję. Poza tym robisz piwo, a tam też zachodzi fermentacja tylko "surowiec" i drożdże inne.
Ogólnie to nie ma się czego bać. Dasz sobie radę.
Tylko nie kupuj aabratka z którego linku który podałeś. W dziale: pytania-o-kompletne-destylatory-z-internetu.html masz podane sporo linków do dobrych sprzętów.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Autor tematu
Barrel Aged
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 31 sie 2018, 09:49
Re: RiS Barrel Aged

Post autor: Barrel Aged »

Dzięki za info. Poczytałem troche forum i widzę że do beczki to tak 70% trunek.

Znalazłem takie coś na olx, z elektrozaworem do wody i automatycznym sterowaniem.
https://www.olx.pl/oferta/destylator-aabratek-automat-CID628-IDuLX1j.html#4021251fd9
Czy na takim zestawie łatwiej mi pójdzie? Czy ogólnie aabratki nadają się także do owocówek i zbożówek ?
Znalazłem tez taki zestawik tańszy - ale wykonanie wydaje się ok:
https://www.olx.pl/oferta/destylator-aabratek-elektryczny-kolumna-abratek-gazowy-sprezynki-miedz-CID628-IDh2Onx.html#772ae04693;promoted
Prośba o wskazówki.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Piwowarski”