Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
Micbin
20
Załączniki
Przetrzymany odbiór pogonu. LM/OVM/BOLECKI

Postautor: Micbin » piątek, 9 kwie 2021, 19:35

Witam szanowne grono,
Od pół roku pracuje na kolumnie aabratek/Lm/Ovm w full automacie na sterowniku Boleckiego.
Przed ostatnim gotowaniem wprowadziłem delikatne zmiany w ustawieniach, które jak się okaże za chwilę sprawiły przez moją nieuwagę delikatne komplikacje. Podczas odbioru pogonu, przy temperaturze (jaka była ustawiona) 82.5 st. C sterownik z trybu #Pogon, nie przełączył się w tryb #schładzanie.
Problem jak się okazało był spowodowany moją nieuwagą, gdyż przejście z trybu #Pogon przy zakładanych 82.5 st. C w #schładzanie niebyło możliwe ponieważ zamiast mieć ptaszek , który umożliwiał ową zmianę trybu miałem krzyżyk. Problem leży w tym, że nieświadomie odbierałem pogon do temperatury 94st C - na dole kolumny.
Nakapało tego z jakieś 1.7L. Zmierzyłem alkoholomierzem owy urobek i ma jakieś 95%. Organoleptycznie ciecz jest praktycznie jak dobrej jakości pogon. Nawet skłaniał bym się, iż bardziej przypomina spirytus. Pytanie do was bardziej doświadczonego grona czy ten urobek nadaje się do spożycia?
Ostatnio zmieniony sobota, 10 kwie 2021, 18:09 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

alembiki
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

kondon
200
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Załączniki
Re: Przetrzymany odbiór pogonu. LM/OVM/BOLECKI

Postautor: kondon » niedziela, 11 kwie 2021, 21:24

Ludzie piją słaby bimber, kwestia gustu. Raczej możesz tylko mieć większego kaca po tym.
Lepiej byłoby to dodać do następnego gotowania.

Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
650
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: MASaKrA_Domingo » poniedziałek, 12 kwie 2021, 18:01

Nie pij.
95% ma, ale nie znasz składu. Jak Ci naleję benzyny, to okaże się, że pewno ma z 40%. Czemu? Alkoholomierz nie mierzy tak naprawdę zawartości alkoholu, a gęstość. Znaczy to, że owszem - możesz mieć 95%, ale już tam jest tylko 90% etanolu, 5% wody i 5% kacogennych pogonów. Szanuj swoją wątrobę i przepuść to jeszcze raz. Przyjdzie jeszcze czas, że nie będziesz musiał pić wszystkiego, co ukapie.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
Micbin
20
Załączniki

Postautor: Micbin » wtorek, 13 kwie 2021, 19:32

Dziekuję bardzo za odpowiedzi!!!

Wróć do „Poczekalnia Pytań”