Przetrzymana fermentacja piwa z brew kita

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Autor tematu
Rimshot Gloo
20
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 10 gru 2011, 17:23
Podziękował: 1 raz

Post autor: Rimshot Gloo »

Witam wszystkich.
Dwa tygodnie temu wstawiłem piwo z brew kita (Cooper's Lager) do fermentacji. Instrukcje podają, że fermentacja powinna trwać tydzień. Pytanie brzmi jak jest szansa na to, że po zabutelkowaniu i dosłodzeniu piwa nie będzie ono już gazować, bo jest już po drożdżach.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 gru 2023, 13:31 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Przetrzymana fermentacja

Post autor: manowar »

0%
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Przetrzymana fermentacja

Post autor: Kasko »

Możesz spróbować trochę dosłodzić w pojemniku wtedy możliwe że cała brzeczka zacznie znów fermentować jednak nie przesadzaj z cukrem gdyż drożdże piwne nie lubią dużego procentu. Odlej trochę piwa z dna i dodaj cukru lub glukozy na próbę.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Przetrzymana fermentacja

Post autor: manowar »

Tylko po co... dla bezpieczeństwa fermentacje robi się 7 burzliwej + 7 cichej - często nawet dłużej i problemy z nagazowaniem piwa występują bardzo, bardzo rzadko. Dodam, że mi udało się raz brzeczkę zamrozić przy coldcrashu... mimo obaw normalnie nagazowało się bez problemu. Drożdże do wina potrafią po pirosiarczanie i kilku zlewaniach ruszyć w butelce więc nic się nie martw.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
Rimshot Gloo
20
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 10 gru 2011, 17:23
Podziękował: 1 raz
Re: Przetrzymana fermentacja

Post autor: Rimshot Gloo »

Dzięki za odpowiedź.
Piwo zlane do butelek, nieco dosłodzone, czeka na swój moment.

tomtom997
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 sie 2019, 12:25
Re: Przetrzymana fermentacja

Post autor: tomtom997 »

Nie ma się czym przejmować. Ja czasem zostawiam na cichej do 4-5 tygodni do wyklarowania i po dosłodzeniu zawsze się nagazuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”