Przesyłki z Aliexpress

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy

Post autor: radius »

U mnie dzisiaj padł rekord :D Przesyłka dotarła po 3 miesiącach i 3 dniach od dnia zamówienia :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Skir »

Zamówienie 11 września, odbiór w paczkomacie 22 września (podany orientacyjny termin był 23-29 września).
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

A moja wylosowała kwarantannę w agencji celnej... pewnie będzie w przyszłym tygodniu... ach...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: patrzal »

Dzisiaj (11.11) promocja na koji - 43,10zł/500g.
Awatar użytkownika

andras
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2012, 09:38
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: andras »

Do mnie w tym tygodniu dotarła przesyłka z kwietnia :D

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: aakk »

Z racji 11.11 można się nastawiać na wydłużony czas oczekiwania na przesyłkę. Zaczyna się gorący okres i tak będzie do stycznia / lutego kiedy zaczyna się luzować. Tak było w poprzednich latach, ciekawe jak w tym roku.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

andras
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2012, 09:38
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: andras »

Dzisiaj KOJI za 48,57 zł z przesyłką https://pl.aliexpress.com/item/40008976 ... web201603_
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Ale za pół kilograma - żadna rewelacja cenowa.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: patrzal »

@andras - ja widzę 48,56 zł nie z przesyłką, a plus przesyłka (12,34zł).

Tu jest taniej: https://pl.aliexpress.com/item/40008955 ... 4c4dbrHNrw 43,10zł + 6,52zł.
Jeszcze tu wychodzi w miarę nieźle, ale dopiero przy wzięciu co najmniej dwóch wjeżdża rabat: https://pl.aliexpress.com/item/40009942 ... 2e0eGmOXJm (3,90 zł zniżki na 97,60 zł i dodatkowe 20% zniżki z 2 części lub więcej)

@Kòpôcz - biorąc pod uwagę, że obecnie średnia cena to 60-80zł/500g (często jeszcze z dodatkowo płatną przesyłką), to moim zdaniem łączny koszt poniżej 50zł to okazja. Takie czasy niestety.

Edycja: Ogólnie wygląda, że promocja trwa jeszcze do jutra do siódmej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 lis 2020, 06:59 przez patrzal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

andras
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2012, 09:38
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: andras »

Ja kupiłem w cenie 48,57 zł z przesyłką EMS :) , fakt już zmienił cenę .
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 lis 2020, 09:24 przez andras, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Po mich doświadczeniach z przesyłkami innymi niż ASS... większość wpada na cło... więc przygotuj się na VAT + ew. cło i inne opłaty.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

@patrzal
No nie zgodzę się - to 43-46 za 500g to stała oferta - brałem i w październiku, i we wrześniu z dostawą na paczkomat. Tyle, że sklep z tych mniej popularnych.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

artur.sukiennik
300
Posty: 334
Rejestracja: piątek, 5 paź 2018, 18:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Cytrynówka bodzia
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: artur.sukiennik »

Ostatnie dwie paczki w czasie pandemi zagineły w akcji ale zwrot kosztów zrobili bez problemu. Czas na kolejną próbę;-)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

Zamówienie złóżone 01.03.21, kurier przywiózł dziś rano!! :klaszcze:
A poprzednie 4 zamówienia, każde z innej firmy, zamówione na początku stycznia br, od 31.01 na cle , dotarły 04.03.21 w jednym! opakowaniu.
Awatar użytkownika

fantik1
50
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 28 sty 2012, 00:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człekiem... :)
Ulubiony Alkohol: DD - dobry, domowy ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: fantik1 »

Ja kupowałem tu:
https://www.aliexpress.com/item/4000994 ... 4c4d1AH39b
pod koniec marca i po prawie 4 tyg przesyłka dotarła na wyspę, koło 2 tyg trzymali na kwarantannie :?
Slainte!
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Ostatnio dużo ginie w czeluściach centrum przeładunkowego w Liege. Z moich obserwacji dotyczy to małych przedmiotów. Co zamówię albo dochodzi w przeciągu max. miesiąca, albo zostaje w Liege ad calendas graecas. W ostatnim nieco ponad miesiącu dostałem 5 zwrotów kasy. Liege stało się piętą achillesową przesyłek z Aliexpress.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Moje ostatnio idą przez Budapeszt. To znaczy jedna tak przyszła i dwie kolejne tam trafiły.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: jakis1234 »

Ciekawe jak to będzie wyglądało po pierwszym lipca, gdy wejdzie VAT na wszystkie zakupy.
Pozdrawiam z opolskiego.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Trochę czytałęm, ale to jakieś mętne jest. Generalnie VAT ma być fantomowy - to znaczy technicznie ma go odprowadzać zarządca portalu sprzedażowego - czyli właściciel alliexpresu. Wydaje się że technicznie wybierasz kraj dostawy i portal będzie doliczał VAT obowiązujący w kraju docelowym. Taka teoria... zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Moje, zamówione z tego sklepu grzybki - https://pl.aliexpress.com/item/10050022 ... 5c0f9rK9Hc, wróciły do nadawcy i podobno zostały ponownie wysłane, ale cholera wie kitajców czy rzeczywiście, bo żadnej informacji w śledzeniu przesyłek nie ma :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

@rarius, ten sprzedawca chyba ma pecha do odbitek. Moje od niego również odbijały się od chińskiej granicy, ale po otwarciu sporu od razu dostawałem zwrot, zamawiałem jeszcze raz i drugie dochodziły. Teraz to może potrwać kilka dni, bo czajniki trochę pokomplikowały przebieg sporu - po zgłoszeniu postanawiają, że masz poczekać czasem 5, czasem 4 dni, raz nawet te oczekiwanie mi odnawiali do w sumie 20 dni. Na szczęście póki co oddają szybciej niż allegro.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: psotamt »

radius pisze:Moje...
Znam historie kilku przesyłek od tego sprzedawcy i wszystkie w ciągu miesiąca docierały. Zawsze zamówienie 3 sztuk.
Ostatnio prosiłem go o szybkie wysłanie i na drugi dzień nadał. Czas wysyłki u niego to chyba 10 dni. Gość jest OK.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

spiker1974
50
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 09:15
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: spiker1974 »

Małe przesyłki za kilkanaście złotych przepadają wszystkie, nawet nie ma sensu zamawiać.
Drożdże na szczęście poprzychodziły, późniejsze zamówione dla kolegi wcześniej ale wszystko zmieściło się w 40 dniach. :ok:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: psotamt »

spiker1974 pisze:Małe przesyłki za kilkanaście złotych przepadają wszystkie
Serio? :scratch: Nie siej defetyzmu.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

spiker1974
50
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2020, 09:15
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: spiker1974 »

Uszczelki do SMS, przejściówki silikonowe do przewodów, zaworki precyzyjne z nierdzewki kończą się terminy, raczej nie przyjdą. Od początku maja stoją na śledzeniu Wysyłka lokalną firmą przewozową
Kupowałem z jednego z tych adresów poprzednio większe zamówienie przyszło szybko.
Ciekawie było kiedyś przy krótszym terminie na dotarcie, zamawiałem sporo kolegom wędkarskiej drobnicy, kasa była zwracana a przesyłki dochodziły po terminie.
Zdarzył mi się zdublowane zamówienie.
Cura zamawia sporo drobnicy, ostatni darowała sobie zakupy, takie problemy były przy początku korona wirusa, nachodzą okresowo, może zmiana spedytora, warunków dostawy.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Sporo drobiazgów dla dzieci ostatnio zamawiałem za max 12zl z przesyłką w tej cenie, wszystko szybko doszło bez grupowego pakowania. Mam za to szczególne szczęście do uszczelek tri clamp - nie doszło nic od 2 do 8" :( Jakaś polityka trzeźwościowa? Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 cze 2021, 21:55 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: patrzal »

Właśnie zamówiłem stąd: https://pl.aliexpress.com/item/40009942 ... 286bf8p8GA - za 3 paczki, po użyciu kodów i naliczeniu rabatów wyszło 110,65zł. Wcześniej przychodziło normalnie, bez odbić i opóźnień.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Po raz pierwszy zapłaciłem VAT. Ciekawe, jak oni będą go przekazywać - podobnie, jak wcześniej pieniądze sprzedającemu (czyli po potwierdzeniu dotarcia przesyłki)?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Myślę że tak - mam taką sytuację że anulowałem zamówienie (moja pomyłka, miły chińczyk wyjaśnił że zamówione części do siebie nie pasują) i czekam na zwrot kasy.... Tyle że w moim przypadku w sumie nie doszło do wysyłki...

Wydaje się że mają taką wykładnie zakończenia transakcji - zresztą w standardowym przypadku jest podobnie opłaty są pobierane kiedy paczka jest już w ostatniej fazie dostawy. Tak patrzę w statusy i chyba zniknie status Clearance - wygląda to tak że oni rozliczają VAT produkty dla kowalskiego nie podlegają odprawie celnej. Cena co prawda pójdzie w górę o haracz dla państwa ale czas wysyłki się skróci - odrobine ale jednak.
Ostatnio zmieniony środa, 14 lip 2021, 10:39 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Nie wiem jak będzie z tym VAT-em, ale dostałem teraz przesyłkę i musiałem zapłacić 15zł, Pocztex dostarczał. Na Ali czytałem, że w cenę wliczony jest VAT, ale nasi mogą pobierać dodatkową opłatę, czyli płacimy dwa razy.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: jakis1234 »

A ja dostałem refraktometr bez żadnych dodatkowych opłat. I szedł dosyć szybko, coś około dwóch tygodni.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Myślę, że WER coś zj***ł w odprawie. Znając pocztę polską, to albo nie nadążają za zmianą przepisów, albo gdzieś coś skrewiono w przepisach i WER nie widzi, że VAT już odprowadzono, a żeby się nie zatkać wezwaniami do udostępnienia dokumentów zakupu nalicza wszystkim w nadziei, że się nie odwołają. Dostawy na InPost idą gładko.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Wszystko co dostałem po zmianie miało policzony VAT prze portal i szło w miarę gładko. Jedno zamówienie tylko gdzieś utknęło na tydzień ale to gdzieś po ich stronie. Spora część rzeczy pomija krok Clearance.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

ludwinkb pisze:Nie wiem jak będzie z tym VAT-em, ale dostałem teraz przesyłkę i musiałem zapłacić 15zł, Pocztex dostarczał. Na Ali czytałem, że w cenę wliczony jest VAT, ale nasi mogą pobierać dodatkową opłatę, czyli płacimy dwa razy.
Rozwiązała się tajemnica chyba... To nie VAT, a cło. Z Chin obowiązuje zawsze (nie ma progu €150) i chyba się za to mocno wzięli. Dodatkowo odbiór w paczkomacie zaczyna być już tylko nie znaczącą opcją do kliknięcia - znów coś, co mialo iść na paczomat dostało cło i wpadło w ręce bogu docha winnego nosiwora, który dzwobni się dowiedzieć w której skrzynce paczkomatu mieszkam... Próba obliczenia wcześniej tego cła na ISZTARze nie ma większego sensu, bo nie wiadomo co chińczyk wpisze w deklaracji. No cóż - niektórzy malkontencji zacierają ręce, że badziewie z Chin teraz już jest nieopłacalne. świat się nie wali, ale pseudokōji szkoda...
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Dziwne... odebrałem kilka przesyłek po zmianach (z czego przynajmniej jedna była na paczkomat - bo to wciąż rzadka opcja przesyłki) do każdej został doliczony VAT za to żadna z przesyłek nie trafiła na cło - wszystko zamawiane z opcją ASS. No i teraz jest coś na wzór faktury wystawiane przez portal.

Swoją drogą przed zmianami ze trzy razy wpadła paczka na cło i zawsze był do zapłacenia tylko VAT + ew. opłaty za obsługę
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 wrz 2021, 13:26 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Wziernik 2,5", triclampy x 2 - teoretycznie zamówione na paczkomat, w praktyce clone na WER Warszawa, potem do worka Poczty Polskiej i zdziwione telefony listonosza "ale Panie, pod tym adresem jest tylko sklep i paczkomat".
Ale... Stawiam, że czajniki zakumają i zaczną stawiać na terenie UE jakieś punkty redystrybucji. Przetrenowali już coś podobnego z epapierosami.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Dziwne jest to że poczta tej paczki dotknęła. Generalnie to co idzie pocztą na start dostaje numer śledzenia z poczty - śledzenie możliwe jest po stronie aliexpress - później nadanie najczęściej Komorniki chociaż coraz częściej Lublin i Gdańsk i w moim przypadku Łódź. Zamawiałem elektronikę, i ten nasz szpej i wszystko doszło bez problemów.

Paczkomaty dostają inny numer przesyłki taki inPostowy - gdzieś tam powinien być kod pocztowy dla docelowego paczkomatu, ten kod trzeba ponoć pilnować bo jak się nie zgadza to skośny coś namieszał. Z tymi paczkomatami to też dziwne bo w moim stosunkowo małym mieście tylko jeden paczkomat obsługuje paczki od skośnych, a stoi ich pewnie nieco więcej niż dziesięć.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Post autor: Kòpôcz »

Wiem, że jestem dziś na forum nadaktywny i uwierzcie - mi też nie jest z tym dobrze. Zastanawiałem się w którym wątku, bo już dwóch postów nie chcę pisać...
Poszedłem na pocztę odebrać przesyłkę, która miała iść na paczkomat (rano dzwonił listonosz i pytał w której skrzynce paczkomatu mieszkam). Na nadaniu adres paczkomatu. Przygotowany jestem na opłatę celną ponad 25zł. Myślę sobie - o ho, hydraulika przyszła. Nic bardziej mylnego - to opłata za 500g Angeli!!! Źródło to samo co zawsze, kiedyś przez @Radiusa podane. W deklaracji podane "yeast". Jak to Osioł mawiał - i skończyło się rumakowanie... :/
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

karollo1985
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 2 lip 2019, 09:49
Podziękował: 3 razy
Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Post autor: karollo1985 »

Poszedłem na pocztę odebrać przesyłkę, która miała iść na paczkomat (rano dzwonił listonosz i pytał w której skrzynce paczkomatu mieszkam). Na nadaniu adres paczkomatu. Przygotowany jestem na opłatę celną ponad 25zł. Myślę sobie - o ho, hydraulika przyszła. Nic bardziej mylnego - to opłata za 500g Angeli!!! Źródło to samo co zawsze, kiedyś przez @Radiusa podane. W deklaracji podane "yeast". Jak to Osioł mawiał - i skończyło się rumakowanie... :/[/quote]

Czy wszystkie drożdże z Ali objęte są dodatkowa opłatą ?
Z tego co wiem ceny na ALI są już po wszystkich opłatach (cło i Vat). Ale czytałem na grupie fb Aliexpres fishing&tests że Ali wytacza proces Poczcie Polskiej o niesłuszne naliczanie dodatkowych opłat.
Ja chyba jednak zaryzykuje i zamówię na próbę:
https://pl.aliexpress.com/item/10050027 ... 837979"%7D

Są bez enzymów, ale można chyba dodać amylaze i będzie ok ?
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Post autor: Kòpôcz »

Doliczają do ceny od niedawna tylko VAT, cła nie. Wydaje mi się, że to zależy od tego, czy po drodze to przepakują nadając przesyłce nowy, europejski numer. Wraz z drożdżami odbierałem szkoło za 300 i babeczce w okienku ze zdziwieniem zadałem pytanie o co chodzi: to za 50 oclone na ponad 25 (17cło + 8 jakaś opłata za czynności), a to za 300 już nie.
- Ale to duże nie jest z Chin.
- A skąd?
- Z Holandii.
Kupy się to nie trzyma - skoro nie ma cła, bo przesyłka z UE, to za co i komu ten VAT?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”