Przesyłki z Aliexpress

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:

Post autor: aakk »

UPS omijaj jak masz możliwość. Strasznie problemowi.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Cóż stało się, UPS - zadzwonili i chcieli informację co to jest i do czego służy - tyle że przesyłka na wciąż na cle. Trochę trudno unikać - skoro wysyłający sam decyduje którym przewoźnikiem pośle.

W każdym razie, na tą chwilę nikt nie pyta o kwoty - gość coś wspominał o fakturze - więc chińczyk wysłał im jakiś kwit, który czyba jest podstawą do rozliczenia. Mam taką nadzieję. Fedex z kolei podesłał do wypisania upoważnienie i też kwit z opisem co to jest. Ale wysłali komplet kwitów od chińczyka. W każdym razie byłą tam jakaś faktura. Mam nadzieję że będą się jej trzymać.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 wrz 2020, 23:41 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

MastaMari
150
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 10 lut 2020, 21:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: MastaMari »

Z moich doświadczeń z UPS miałem jedna przesyłkę na kwotę około 230zł, przyszła bez żadnego VATu i Cła dostawa w 6 dni roboczych, za to z DHL miałem przesyłka na kwotę około 450zł doliczono do tego 180zł cła i kosztów, wymagali dokumentów potwierdzających zawartość paczki, Screen z serwisu sprzedażowego jak i PDF z przelewu do banku, dodam ze paczka była sprawdzana przez DHL co do zawartości.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

No więc moja na UPS leży od wczoraj na cle i nic się nie rusza... a idą jeszcze dwie i jedna Fedexem. Akurat ta pierwsza co leży poszła bo UPS był najtańszy - moja wtopa, ale ta fedexem. Dziwne jest to że ta co idzie fedexem i jedna UPS była w portalu jako Aliexpress standard shipping. Ostatnia była opcji Seller shipping method więc ta z założenia była niespodzianką. Ach... majfriendy. To że doliczą cło i VAT... to się z tym liczę - tylko ten przydługi pobyt na cle mnie martwi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 wrz 2020, 15:20 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Moja też była ASS i wysłali Fedex-em. Poszło wszystko sprawnie i szybko, w sumie odprawa z dostawą w 4 dni. Z DHL 3 lata temu miałem odprawę i trwało to ponad tydzień, przez moją niewiedzę.
Może mają jakieś upusty u nich bo jedną paczuszkę za 30zł chcieli wysłać DHL ale coś im nie poszło.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Generalnie to bardzo dziwne jest... z Fedexem poszło łatwo Zadzwonił ktoś od nich z pytaniem o maila zanim przesyłka dotarła do kraju. W mailu przysłali wszystko co im majfriend dostarczył. Były też dwa formularze do wypełnienia. Przesyłka miała przyjść w przyszłym tygodniu (tak wynikało z planowania). I ta przesyłka już dotarła, tylko opłaty trzeba było zapłacić w gotówce. Z UPS'em jakoś dziwnie. Jedna przesyłka - miała dojść pierwotnie na 09.09 - ktoś zadzwonił jak wpadła na magazyn do Polski, zadał kilka pytań co to jest i do czego... i wciąż tkwi w agencji celnej. Druga nauczony doświadczeniem, ja status zmienił się na jakiś dziwny sam zadzwoniłem... zapytano mnie o telefon i email. CHwile póżniej zadzwonił telefon... nie zdążyłem odebrać, oddzwonienie niemożliwe, ale wysłali kwity na mail z informacją że szybko trzeba wypełnić bo po trzech dniach zaczynają naliczać opłatę za magazynowanie. Opisałem fakturę od majfrienda, co do czego i nawet ile faktycznie kosztowało... + screeny z zamówieniem i znowu nic się nie dzieje. Trzecia paczka... o dziwo wcale nie wzbudziła zainteresowania agencji celnej i trafiła już do magazynu docelowego. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Qrwa, moja przesyłka, wg śledzenia, została oclona w Belgii 29 czerwca i od tej pory cisza... Zapadła się pod ziemię :(
Druga została zawrócona do nadawcy i otrzymałem zwrot pieniędzy :x Oj, źle się dzieje w państwie ... chińskim :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Raz mi się przytrafiło że przesyłka dotarła do polski ASS - po naszej stronie PP. Pierwsze podejście wydana kurierowi... wróciła do magazynu... drugie podejście... bo była do biura, bez nazwy firmy, to on wcale jej nie zabrał i bezczelnie ściemniał że nie było nr. telefonu. Ale PP nie przeszkadzało wysłać dwa powiadomieia SMS ;). Ciekawe skąd mieli nr. telefonu skoro na paczce go nie było ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Moskit81 »

Ostatnim czasem coś mam problemy z Alii, paczki długo idą, a nawet nie idą bo leżą już gdzieś u nas. Ali zwraca kase, paczka nie doszła. Drobnica ale nie dochodzi.
Koji kupiłem od tego samego majfrenda, wcześniej po 10dniach u mnie teraz miesiąc już jest w drodze, i trafiła na cło.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

No ale, to że trafia na cło to w sumie trzeba się z tym liczyć... skoro takie jest prawo. Nie mam z tym problemu, ale dlaczego jest taka niekonsekwencja... paczka, która ominęła cło właśnie do mnie dotarła. Te co trafiły na cło - mają nieco większy gabaryt, ale ok trafiły i już, niemniej jednak skoro podesłałem dokumenty/złożyłem wyjaśnienia telefoniczne to chyba powinny się procesować dalej a nie czekać na nie wiadomo co. A nawet jeżeli czegoś wciąż brakuje to fajnie by było żeby była jakaś komunikacja.

Najbardziej wnerwiające jest to że w pisemku piszą żeby sprawnie wysłać informacje bo od trzeciego dnia będą naliczać opłaty... a następnie jak gdyby nic paczka utyka gdzieś w agencji celnej.
Ostatnio zmieniony piątek, 11 wrz 2020, 13:13 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Moskit81 »

Z celnikami to naprawde loteria co oclą, nie ma na to żadnej reguły, raz wezmą raz nie.
Dokumenty jak są to dzwoń jak masz nr paczki i tel bo może po prostu sobie leży, nie zaszkodzi spróbować, ja tak robiłem i przyspieszało to procedury. Powodzenia
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

@radius, czy ta zwrócona do nadawcy to może koji?
Ostatnio zmieniony piątek, 11 wrz 2020, 14:36 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Nie, zaworki nierdzewne ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

OK. Mi się nie udaje kupić koji (tych bez nadruku) - odbijają się od chińskiej granicy, kasa wraca.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

Zamówiłem 01.09.2020 trochę drobnicy elektronicznej, wczoraj wg trackingu poczty polskiej wyjechala do mnie przesyłka z Bydgoszczy. Czyli jakby extra szybko. Na cle była 09.09.2020.
To chyba zależy od operatywnosci danego sklepu i ich układu z transportem.
W marcu, jak zamówiłem wziernik do kolumny, przyszedł w 12!!! dni.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Wydaje się że może to zależeć od tego co tam majfriendy wypisują na fakturach. No więc wziernik zamówiony 03.09 doszedł dzisiaj - a majfriend wysłął papiery w sobotę czyli faktycznie przesyłka szła pięć dni...
Przesyłka FedEx szła też w miarę sprawnie - zamówienie z 31.08 doszło wczoraj

Ale pozostałe dwie przesyłki jedno też z 31.08 miało dojść 09.09 i druga z 03.09 miała dojść dzisiaj... ale obie utknęły na cle. do jednej miałem telefon więc być może coś mogło potencjalnie być nie bardzo - ale z drugiej strony powinni wiedzieć jakich dokumentów potrzebują. Druga była załatwiana mailowo nadgorliwie dołączyłem też dodatkowe informacje żeby wszystko było klar... i obie sobie utknęły na cle. Szkoda gadać.

Swoją drogą ta latarka od majfrienda jest całkiem fajna. U nas widziałem takie tylko u jednego mniej sławnego sprzedawcy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Panowie na cle wszystko zależy chyba od wielkości paczki i od dobrego samopoczucia osoby tam obsługującej. Dwa lata temu DHL trzymał moją paczkę prawie dwa tygodnie po dostarczeniu wszystkich dokumentów, a teraz FEDX 4 dni - paczka w Niemczech oni już clą, oczywiście była większa - wziernik latarka i trochę innych elementów z KO.
"Rastro" u kogo brałeś latarkę?
U majfriendów chyba też większe paczki muszą wysyłać kurierem. Ja zamawiając teraz, gdy jest niewiadoma wysyłka dopisuje proszę o wysyłkę "ASS" lub "CHPL" i nie ma problemu. Jeden ze sprzedawców ma wysyłkę ASS, a wysyła różnie, przez poczta Szwecja lub Niderlandy lub ASS, nie trafisz za nimi.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Brałem tą: https://www.aliexpress.com/item/2033303955.html - tylko że wcześniej była z darmową przesyłką. W standardzie jest ASS ale i tak poszła UPS'em. Tak że omijając cło wyszła bardzo fajna cena za wersję 2,5" z kompletem obejm. U nas takie sprzedaje jeden niesławny sprzedawca za podobną cenę tyle że bez obejm i uszczelek. Ale teraz ten sklep ma wysyłkę 40zł z hakiem więc opłacalność taka sobie - chociaż uwzględniając koszt obejm i uszczelek nawet po cle będzie trochę do przodu. Muszę jednak powiedzieć że w stosunku do rodzimych produkcji to tutaj kołnierze są ekstra klasa - z jednego kawałka materiału.

Tak czy inaczej kończą się super tanie przesyłki bo UE się zorientowała że ucieka sporo kasy i od przyszłego roku będzie koniec z przesyłkami zwolnionymi z VAT.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 wrz 2020, 12:37 przez rastro, łącznie zmieniany 3 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: robert4you »

A ja wczoraj dostałem paczkę zamówiona jeszcze przed pandemią. Jakoś w styczniu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: lesgo58 »

rastro pisze:...

Tak czy inaczej kończą się super tanie przesyłki bo UE się zorientowała że ucieka sporo kasy i od przyszłego roku będzie koniec z przesyłkami zwolnionymi z VAT.
To nie tak, że europa się zorientowała. Chociaż tak to wygląda. Bo to byłoby za piękne.
Cwaniaki od kapitału najpierw wykorzystali możliwość outsoursingu jak łatwego zarobku. A teraz gdy większość produkcji została przeniesiona na wschód Azji to aby uzupełnić swoje dochody ( już i tak przesadne) obciążają nas dodatkowymi opłatami.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Ale Leszku... jak by ta produkcja była w europie to VAT też by był naliczany - to samo jest z oficjalnym importem. Oficjalnie rzecz biorąc to czy coś jest produkowane u nas czy gdziekolwiek indziej na świecie nie zmienia faktu że VAT należy odprowadzić. Do tej pory jednak istniała kwota minimalna bodajże 20 czy 30EUR gdzie dla kowalskiego przesyłka był zwolniona całkowicie z opłat łączne z podatkiem VAT. A celnicy często przymykali oko na przesyłki o większej wartości. Teraz ma zniknąć ten zapis i VAT ma być pobierany niezależnie od wartości transakcji.

Prawda jest taka że mamy to co mamy między innymi dzięki "przedsiębiorcą" co to importowali towar żeby wprowadzać go do obrotu z pominięciem procedur celnych. Ile razy kupowałem drobną elektronikę na szybko cena 4x jak od chińczyka... a paragonu w paczce brak. Kiedyś nawet miałem telefon z US z pytaniami o przesyłkę, sprzedawczyk miał szczęście bo był paragon na wszystko łącznie z kosztami wysyłki.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

robert4you pisze:A ja wczoraj dostałem paczkę zamówiona jeszcze przed pandemią. Jakoś w styczniu.
To może i moja, zamówiona w czerwcu, w końcu dotrze dotrze :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: robert4you »

Jest szansa, sąsiad też wczoraj dostał pączki z kwietnia i maja.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Moskit81 »

Moje paczki z czerwca jadą lokalną firmą przewozową i nie mogą dojechać

scalak
150
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 1 lip 2013, 22:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Domowy
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: scalak »

A u mnie zwrot do nadawcy:
2020.09.12 19:13 (GMT-7): Przyjęte przez lokalnego przewoźnika do zwrotu
2020.09.06 23:46 (GMT-7): Przesyłka nie opuściła magazynu kraju nadania
2020.09.05 23:33 (GMT-7): Wysyłka do magazynu kraju pochodzenia
Jak to jest? Sami zwrócą kasę, czy muszę gdzieś pisać?
„strzeżcie się fałszywej wiedzy - jest ona groźniejsza od ciemnoty!”
George Bernard Shaw

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Trzeba spór otworzyć i jako powód podać nieotrzymaną przesyłkę.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Napisz do sprzedawcy może wyśle jeszcze raz, jak nie to zakładasz spór i zwracają kasę. Nie musisz czekać 90 dni. Jako powód wybierasz "zwrot przesyłki do nadawcy".
Ostatnio zmieniony sobota, 12 wrz 2020, 20:30 przez ludwinkb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Po 10 dniach od wysyłki możesz otworzyć spór, kasa wraca bez problemu. Ostatnio już 2 razy tak mi koji wróciło.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

tompi
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 23:36
Krótko o sobie: Cały czas się uczę... zawsze coś nowego
Ulubiony Alkohol: Z piwniczki wuja...
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: tompi »

Hurra ! dzisiaj odebrałem paczuszkę z Aliexpres - jeszcze tak długo nie czekałem na przesyłkę z Chin.

Moskit81
200
Posty: 242
Rejestracja: sobota, 25 maja 2019, 02:06
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Moskit81 »

Wczoraj przyszły koje z 28.07 ( wcześniej około 2tygodni i były u mnie), a drobnica z czerwca dalej u nas leży.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Ach.. jedna z dwóch zalegających w magazynie UPS, ponoć już została zwolniona z agencji celnej... po tygodniu, ale przynajmniej dostałem zapewnienie że nie naliczają już opłaty za przechowywanie przesyłek w magazynie - zawsze coś. Nawet przesyłka ASS idąca docelowo naszą wspaniałą pocztą zdążyła się już zmaterializować.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 wrz 2020, 14:54 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

wiktoriaa
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2020, 20:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: wiktoriaa »

po tygodniu, śmiech na sali to jest powiem szczerze w dzisiejszych czasach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 wrz 2020, 22:14 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

No dzisiaj doszła ostatnia, już zacząłem tracić nadzieję bo na trackingu wyglądało że z magazynu docelowego pojechała na wycieczkę do Poznania ;) . Natomiast naliczanie opłat jest jakieś dziwne - pierwsza tylko zadzwonili zapytać co jest w środku... a drugą droższą wysłałem łącznie ze zrzutami ekranu z aliexpress i co dziwne VAT'u wyszło mniej (a trzeba przyznać że majfriendy fakturują kreatywnie wszystko po 2$ albo 5$), no i nie liczyli cła. Jakoś oni to kreatywnie liczą. Niestety UPS liczy dość srogo za obsługę celną, czego nie było w FedEx. No i FedEx robi ruch uprzedzający prosząc o wypełnienie dokumentów jak paczka jest jeszcze w drodze - pewnie dlatego odprawa jest znacznie szybsza.

Ale generalnie UPS dostarczał wolniej niż ASS - Poczta/InPost
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: drgranatt »

Zamówienie złożone 14 września a w dniu dzisiejszym paczka wylądowała w moich rękach :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

A moja kolejna UPS... jak dobrze pójdzie to będzie w 8dni dookoła świata ;). Przez Alaskę za przystankiem w
Kentucky. Może na zwiedzanie słynnej destylarni się wybrała ;)

Edit: Przesyłka zameldowała się w Koloni... jutro loteria z Zarszawy do Strykowa czy na cło...
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2020, 20:26 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Ja przy kupnie wpisuje wiadomość "Nie wysyłać UPS, Fedex Itp". Wysyłają normalnie 10 do 14 dni i u mnie, a jak jest killka paczek wysyłają wszystko razem ASS i nie czekam na drobnicę po 2 miesiące.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

Napisałem że nie chcę UPS, ale olał. Samo cło mi wisi... nawet jak je zapłacę to tutaj nic podobnego nie kupię, a w podobnej cenie na zamówienie w rozsądnym czasie nikt mi nie zrobi. Problem jest taki że wolał bym żeby znowu nie leżało tydzień, aż łaskawie się tym zajmie agencja celna UPS. Generalnie żadna z paczek nie szła więcej jak 7-20 dni. A te co omijają cło dochodzą nawet w 5-7dni.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Wszystko chyba zależy od sklepu i jakie mają umowy z przewożnikiem. U tych u których kupuje nie było problemu. Paczki wysyłka ASS idą przez Belgię, a inne niby ASS (mają inny nr śledzenia LTxxxxxNL) przez Niderlandy, nie wiem dlaczego za nimi nie trafisz. Dostawa max do 20 dni.
Sam w wiekszości zamawiam elementy z KO i wiem ile u nas trzeba za to zapłacić, nawet z Vatem wychodzi połowa ceny.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 wrz 2020, 23:03 przez ludwinkb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Paczkomat przetestowany - polecam. Drożdże bez zacierania zamówione teoretycznie w wersji bieda grafika: https://www.aliexpress.com/item/4000895 ... 4c4dbrHNrw, a po 12 dniach w paczkomacie klasyczne srebrne Angele. Gdy zamawiałem były za niecałe 42 po całości.
Ostatnio zmieniony środa, 23 wrz 2020, 09:18 przez Kòpôcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

tompi
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 23:36
Krótko o sobie: Cały czas się uczę... zawsze coś nowego
Ulubiony Alkohol: Z piwniczki wuja...
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: tompi »

Również zamawiałem wersję bieda grafik, a dostałem w opakowaniu "ful wypas"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”