Przesyłki z Aliexpress

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Niezły mix tematów, sex, taksówki, windowsy i linuxy, mieszkanie bez kredytu, no,no.. Moim zdaniem Europa jako UE praktycznie gospodarczo już nie istnieje. Na dodatek brnie w kolejne regulacje bez końca. A cywilizacja chińska ma to gdzieś i robi swoje. Jak dodamy konflikt w geopolityce to przestanie wkrótce być zabawnie.
A tymczasem Chińczycy bawią się w nową zabawę:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ki/zkll4nc
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

Nic nie jest takie proste i oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.
UE ma się gospodarczo całkiem nieźle i jeszcze trochę pożyje.
Zanim gruby schudnie, chudy zdechnie.
Stara mądrość, ale cały czas w grze.
Los chińskiej gospodarki, czy też Chin jako takich wcale nie wygląda tak różowo.
Rabunkowa gospodarka surowcowa, zatrucie środowiska, przeludnienie, to tylko kilka problemów, które mają.
Nie bez przyczyny kupują ogromne połacie ziemi uprawnej w Afryce i łakomie patrzą na Syberię. Już ich w Rosji nielegalnie mieszka z 15 mln.
Rozwój sytuacji i tak pewnie nas zaskoczy( jak zawsze), ale łatwo na pewno nie będzie. Moda na Chiny minie, ale w kolejce czekają Indie, Pakistan, Bangladesz, Wietnam itd. Generalnie cała Azja, bo tam jest potencjał ludzki, praca to sens ich życia, są jak mrówki, nieustannie coś robiące w swoim mrowisku.
A my: wino, kobiety i śpiew.
No, może za wyjątkiem Niemców- baby brzydkie, wino podłe a i śpiewy po niemiecku też jakieś nie teges
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: JanOkowita »

aakk pisze:Skoro towar jest dużo tańszy niż u nas to co, mam się upierać i kupować u nas? I co wspierać polskiego przedsiębiorcę który i tak ściągnął ten towar z Chin? Mam na myśli np. złącza triclamp. No chyba że ich stal to też podróba.
I to jest ciekawe pytanie w temacie wspierania. Kto kogo. Zastanowiłeś się kiedyś o podatkach?
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sie 2020, 20:12 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: aakk »

Możesz wytłumaczyć, chętnie posłucham kogoś z większym doświadczeniem. Ściągam towar z Chin, przechodzę odprawę celną, płacę należności i mam i tak taniej niż bym kupił o przedsiębiorcy w Polsce. Dlaczego mam napychać kieszeń komuś na miejscu?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: JanOkowita »

Kiedyś Chińczycy wynaleźli drukowanie słów. I dzisiaj to się sprawdza. Ludzie nie czytają i nie rozumieją - warto zacząć od pojęć podstawowych. Polecam lekturę i wierz mi, że warto wydać te pieniądze. Tym bardziej teraz, aby zrozumieć świat.
https://3dom.pro/Krzysztof-Karon-Histor ... rcQAvD_BwE
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: RE: Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

aakk pisze:Możesz wytłumaczyć, chętnie posłucham kogoś z większym doświadczeniem. Ściągam towar z Chin, przechodzę odprawę celną, płacę należności i mam i tak taniej niż bym kupił o przedsiębiorcy w Polsce. Dlaczego mam napychać kieszeń komuś na miejscu?
Zagaduję, że pewnie kupujesz detalicznie, a i tak się opłaca. Wesoło zaczyna być przy ilościach hurtowych. Wówczas się okazuje, że cena detaliczna z platformy Aliexpress potrafi być wielokrotnie wyższa - miałem przypadki, że przy odpowiedniej ilości cena sztuki w hucie nieznacznie przekraczała 1% (!) ceny detalu serwisu. Niektóre towary dało by się u nas sprzedać w cenie podobnej do chińskiej z Alli nawet po nałożeniu wszelkich narzutów (w tym antydumpingowych), ale to się wówczas nazywa "psuciem rynku".
Miałem sąsiada, pracownika firmy Lazer (potentat na rynku kasków), jego profilem były kaski rowerowe. Czy Lazer przyjeżdżał z własnymi patentami i szukał producenta? Nie! Wybierał tylko interesujące go wzory koncernu StarHelmet i ustalał szatę graficzną i umiejscowienie logo. Zastanawiam się więc kto kogo podrabiał...
Z drugiej strony jest Uvex, który wciąż w dużej mierze produkuje w Niemczech. Cena rynkowa porównywalna, jakość porównywalna, w czym więc różnica? Ano w marży jeno... w prawdzie czasy, gdy można było liczyć na marżę rzędu 400-1000% już się skończyły, ale nadal tam się po prostu opłaca. I teraz co - mam w imię troski o gospodarkę krajowa kupować od polskiego przedsiębiorcy, który na etapie produkcji w duszy ma nasz rynek?Tak, nie podoba mi się dominacja Chin i trzymanie nas za ryj. Ale to nie ja - konsument ostateczny mam zadbać o wzrost produkcji w kraju.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rozrywek »

Janku. To jest to dokładnie o czym ja piszę.
To jest potop. Tak jak od ciebie miedziany alembik.
Wiem że będzie z miedzi.
A nie kurwa miedziopodobny wyrób nie wiadomo z czego.
Durne ludzie kupują nie wiadomo co bo jest tanie.

Naprawdę nie zastanawia to nikogo? Rzucę na rynek skarpetki po 10 groszy za parę. W mig zejdą. Cały kontener sprzedam w dzień.

Albo drożdże szlacheckie. Kurwa z Singapuru.

To tak jak bym na rynek też rzucił ryż. Z Radomia. Produkt lokalny. Zeta za kilo.
Radomskie zagłębie ryżowe poleca. Ryż basmanti z naszych rodzimych plantacji..

Wyjaśnię zatem. Mam ajfona w szufladzie.
Jednego zdjęcia nie da się zrobić a a wyświetla się 16 gb.

Ja co miałem powiedzieć to już powiedziałem.
Chcecie kupować kupujcie.
Zreasumuję to tak:
Wolę od chłopa kupić kurę za 25zł niż dwa udka za 3,99. Szkoda i marchewki i pietruszki. I gazu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Kupuj, kupuj, nic mi do tego. Kiedyś z takim zacięciem piłem tylko Żubrówkę, gdy z półek schodzi głównie Jazz i Baczewski. Takich jak ja było bardzo wielu. Całąa nasza troska o tą markę posłużyła tylko temu, by udało się ją dobrze sprzedać.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rozrywek »

aakk pisze:Możesz wytłumaczyć, chętnie posłucham kogoś z większym doświadczeniem. Ściągam towar z Chin, przechodzę odprawę celną, płacę należności i mam i tak taniej niż bym kupił o przedsiębiorcy w Polsce. Dlaczego mam napychać kieszeń komuś na miejscu?
A ile rolników się powykładało bo markety im takie ceny przy zbiorach zaproponowało?
Lepiej napchać kieszeń obcym?
Byłeś kiedyś w Łodzi?
Centrum włókiennictwa i wspaniały przemysł.
Co się stało?
Nie ma nic poza ulicą Piotrkowską.
Wszystko padło w cholerę.

Ja to jednak ujmę tak. Chcesz kupować taniej, rozumiem. Zarobić. Kupić.
A twoja córeczka pójdzie do szkoły z sąsiadem i jego ojcu juź komornik jest na koncie.
I ty masz dla dziecka kanapki z szynką, a on z paszterówką.
Ja gotując bigosik z młodej kapustki kupię od babci na rynku. A nie w markecie nie wiadomo skąd sprowadzone.
Sama wychodowała mizerna ale to nic. Wspieram swoich i wspierał będę.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

Ta dyskusja zmierza w dziwnym, niezrozumialym dla mnie, kierunku.
Dlaczego mam kupować ESP32 w Polsce, skoro producentem jest chińska firma i oferuje swe wyroby za połowę ceny jej polskiego dystrybutora? Bo on co rok musi mieć nowego Mercedesa? Polska nadal jest krajem mocno wschodnim, zeby nie powiedzieć azjatyckim, w tym najgorszym wydaniu. Chamstwo, złodziejstwo i o szustwo na kazdym kroku. Skoro samo państwo tak postępuje, to nawet nie dziwię się szeregowym obatelom
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: mtx »

Ale po co w ogóle ta dyskusja tak długo trwa, to ja się zastanawiam od dłuższego czasu, kto jest chytry dwa razy traci, a mnie osobiście nie stać by oszczędzać na chińskich śmieciach. I to Wasze pozorne oszczędzanie na podrobionym szmelcu od kitajców jest złudne, o kulturze pracy tym szmelcem nawet nie wspominając.
Kupcie sobie jeden z drugim fanem żółtego badziewia podróbki elektronarzędzi Makity i popracujcie trochę, o choćby podstawową szlifierkę którą każdy powinien posiadać: https://allegro.pl/oferta/szlifierka-ka ... 9277419490 i porównajcie jej pracę z oryginałem https://allegro.pl/oferta/szlifierka-ka ... 9394478524 który jest ledwie 120zł droższy, ale gwarantuję że podziała o 10lat dłużej i o wiele bardziej komfortowo niż to podrobione badziewie co w wibracje wpada przy tarczy 1mm gdzie w Makicie nawet nie wiesz, że tarcza jest założona.
Dodatkowo bardzo ciekawe części w tych chińskich śmieciach o zawyżanych parametrach:
https://www.youtube.com/watch?v=kuNP94XvmGg&t=118s
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sie 2020, 22:57 przez mtx, łącznie zmieniany 1 raz.

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: pepe59 »

Sztuką jest produkować tak, aby cena i jakość towarów zadowalały klientów, innymi słowy, aby te wytwarzane towary miały nabywców. To robią Chińczycy, bo nikt mi nie powie, że nasi skośnoocy bracia, mają jakiegoś gigantycznego sponsora, dokładającego ciągle do ich gospodarki. Owszem, dotowanie może dotyczyć pewnej części gospodarki, ale środki muszą pochodzić od innej, bardziej dochodowej jej części. Nieustanne zadłużanie prowadzi do bankructwa. Można przypuszczać, że walka o biologiczne przetrwanie powoduje, że tamtejsi pracownicy godzą się na znacznie dłuższy czas pracy i gorsze uposażenia, ale czy w takiej sytuacji humanitarnym jest odmowa kupna czegoś od głodującej osoby.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

@Pepe59
I tu masz 100% racji. To jest ich( Chinczykow) czas. Wykorzystują go, tak jak i my czasami, na ile to możliwe. Zawsze tak było, zrobić coś, tanio kupić i drogo sprzedać. Wszystko inne to bajanie o 7-miu zbójach.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: nemeto »

Normalnie dziwna ta dyskusja. To jest normalne, że jeśli ktoś chce mieć jakość to ją kupuje. Sam do użytku domowego (drobne prace: zamontować kołek, coś przeciąć) mam makite i niebieską udarówke bosha. A dlatego, że mam pewność, że jak podejdę do mojej żelbetonowej ściany to zrobię co mam zrobić a nie popalę sprzęt. Artykułów z Chin nie wolno potępiać wszystkich. Pełno jest tego na alledrogo, tylko że cena X2 niż np. na Alli. Jeśli chodzi o drobnicę: mam syna 10l, używa w szkole długopisów scieralnych. Ale dlaczego mam za 1 płacić 10-15 zł skoro z alli za 6 sztuk, gumkę i 50 wkładów zapłaciłem 13 zł? Uważam, że przy takim drobiazgu jakość nie jest dla syna jakoś bardzo ważna. W domu już jakiś czas mamy 3 telefony siałomi (w mojej opinii trzymają niezły poziom), za które łącznie zapłaciłem może lekko ponad 2k (w sklepie z Chin który przepakowywuje i wysyła do odbiorcy paczki z Europy), za te same telefony w marketach z takimi sprzętami zapłaciłbym ponad 5k, gdzie niestety i tak nie są one w polskich rękach. A teraz pytanie do patriotów ekonomicznych i obrońców własności intelektualnej którzy pracują z buforem (tak z naszego podwórka): czy za bufor zapłacili jego twórcy, czy mają go z innego źródła?
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sie 2020, 01:11 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: arTii »

nemeto pisze:A teraz pytanie do patriotów ekonomicznych i obrońców własności intelektualnej którzy pracują z buforem (tak z naszego podwórka): czy za bufor zapłacili jego twórcy, czy mają go z innego źródła?
Zakładają, że @Akas jest na naszym podwórku "wynalazcą" bufora - to tak... zapłaciłem Akasowi :)
rozrywek pisze:I ty masz dla dziecka kanapki z szynką, a on z paszterówką.
A co w tym złego? Czy uważasz, że wszystkim należy się po równo? Takie akurat są założenia komunizmu (albo socjalizmu - nie wiem)
rozrywek pisze:Wolę od chłopa kupić kurę za 25zł niż dwa udka za 3,99. Szkoda i marchewki i pietruszki. I gazu.
Tylko na co mi cała kura jeżeli mam ugotować obiad tylko dla siebie? Poza tym chłop też tę kurę karmił niewiadomo czym - chyba że masz tak zaufanego "chłopa" - bo spotkałem się już z sytuacją, że "baba" na rynku sprzedawała kurczaki "z własnej hodowli", tylko że wcześniej kupiła je w supermarkecie. Tak jak (byłem świadkiem) w osiedlowym sklepiku właściciel przywiózł kurczaki z fermy ekologicznej... tzn. z Tesco...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Jakoś też nie zauważyłem, żeby udziały za pomysłowość transferowane były do Alexa Bokakoba, Aaabratka, czy twórców pierwowzoru - Nixon-Stone'a. Kali ukraść...
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: lesgo58 »

Widzę, że dyskusja zboczyła na grząski teren zupełnie nie związany z myślą jaka chciałem przekazać pisząc mój post. A wszystko jest w ostatnim zdaniu mojego postu.
Outsourcing - mówi wam to coś?
Właśnie na to niebezpieczeństwo chciałem zwrócić uwagę w tym temacie. Zwróćcie uwagę na drenaż produkcji który występuje w całej Europie a w szczególności w krajach Europy wschodniej i wybrzeża śródziemnomorskiego.
Drugim elementem ściśle powiązanym z outsorcingem jest globalizm.
Globalizm powoduje to, że bogactwo zamiast krążyć lokalnie to krąży "nad naszymi głowami" i kończy w kieszeniach ponadnarodowych korporacji. Staliśmy się swego rodzaju neokolonią.
Stąd moja uwaga o ubożeniu klasy średniej, która była przyczynkiem bogacenia się poszczególnych krajów.
I co najgorsze, że w tym wszystkim uczestniczymy my. Podcinając gałąź na której siedzimy.
Staliśmy się montownią i Hub'em w ogólnoświatowej logistyce przepływu towarów.
My z tego nie mamy nic.
A teraz wracając do Chinczyków. Wpisali w ten system w sposób doskonały. Dodatkowo uzależniając od siebie cały świat.
Przypomnijcie sobie jakie były na początku pandemii trudności ze zdobyciem medykamentów i innych produktów sanitarnych. Z dnia na dzień brakowało wszystkich najważniejszych produktów.
To, ze coś jest tańsze u Chińczyków i wielu z tego korzysta jest jak najbardziej zrozumiałe. I trudno tu każdego z osobna krytykować. Takie jest prawo rynku. Tylko jest jedno ale. Jest to coś co trudno dostrzec tak od razu. Odwracając się od naszych producentów pozbawiamy się dywersyfikacji źródeł produkcyjnych. Tak naprawdę produkcji krajowej już nie ma wcale. Jest to właśnie efekt drenażu rynku produkcyjnego i pracowniczego zapoczątkowanego przez daleki wschód już w latach 90-tych. Udostępnili prawie darmową siłę pracowniczą. i to stało się przyczyną, że produkcja "emigrowała" do Chin, Pakistanu, Tajwanu itp.
Tłumaczenie, że u nas produkuje się drożej jest swego rodzaju hipokryzją. Na produkcje lokalną składają się przecież składowe lokalne. gdyby nie obrzydliwa konkurencja korporacji ponadnarodowych, które powodują to, że w konsekwencji u nas nie opłaca się nic produkować. No chyba, że ludzie zgodzą się pracować za głodowe pensje. Najlepiej na tzw. samozatrudnieniu. Co to oznacza - to chyba każdy wie.
W chwili obecnej to co nam zostało to długi w bankach, coraz większe nierówności społeczne. Powiększająca się bieda i obrzydliwe bogacenie się tych kilku procent dyrygentów ekonomicznych w skali światowej. Dlatego większość zwraca się tam gdzie taniej. I tak w kółko Macieju...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: nemeto »

arTii pisze: Zakładają, że @Akas jest na naszym podwórku "wynalazcą" bufora - to tak... zapłaciłem Akasowi :)
ja również dałem mu zarobić. O tych kurczakach mam takie samo zdanie, dodatkowo dodałbym, że jednak uważam mięso w marketach za bezpieczniejsze - jest zbadane, są kontrole i jest z reguły dobrze przechowywane. Wolę kupić schab w markecie czy sklepie mięsnym niż na rynku z drewnianej budki od "chłopa". Nie wiem jakiej jest jakości i ile leżało - a jak wiadomo światem rządzi chęć zysku. Może za bardzo ufam jakości w marketach (mięso), może.... Ale moja LP kiedyś w jednym pracowała i co do mięsa nie było przeciwwskazań, kazała mi się tylko trzymać z daleka od orzechów sprzedawanych na wagę (duże pudła z którego sobię każdy nakłada) ;) Nie chodziło tutaj o zachowania klientów (one też pozostawiają dużo do życzenia), ale o sposób przechowywania.
Kòpôcz pisze:Jakoś też nie zauważyłem, żeby udziały za pomysłowość transferowane były do Alexa Bokakoba, Aaabratka, czy twórców pierwowzoru - Nixon-Stone'a. Kali ukraść...
W pełni się zgadzam, najpierw trzeba rozejrzeć się wokół siebie aby nie wyjść na hipokrytę
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: nemeto »

lesgo58 pisze:Tak naprawdę produkcji krajowej już nie ma wcale. Jest to właśnie efekt drenażu rynku produkcyjnego i pracowniczego zapoczątkowanego przez daleki wschód już w latach 90-tych. Udostępnili prawie darmową siłę pracowniczą. i to stało się przyczyną, że produkcja "emigrowała" do Chin, Pakistanu, Tajwanu itp.
Tłumaczenie, że u nas produkuje się drożej jest swego rodzaju hipokryzją. Na produkcje lokalną składają się przecież składowe lokalne. gdyby nie obrzydliwa konkurencja korporacji ponadnarodowych, które powodują to, że w konsekwencji u nas nie opłaca się nic produkować. .
No takie są prawa rynku, my też szukamy promocji na cukier - staramy kupować się jak najtaniej.
Uważam jeszcze, że do całej sytuacji rękę przyłożyli sami lokalni producenci i sprzedawcy. Gonieni chęcią większej marży (większego zysku) zaczęli zaopatrywać się na wschodzie. Po co produkować u siebie, ściągnę to samo bądź podobne z Chin taniej i sprzedam w podobnej cenie jaką oferowałem wcześniej, ale osiągając dużo większy zysk przy dużo mniejszym nakładzie sił.

P.S.
Sry za post pod postem ;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rozrywek »

Zacytuję coś mogę?
"Fałszywy ryż składa się głównie z słodkich ziemniaków, żywicy syntetycznej lub plastiku. Mieszanka tych składników tworzy ziarna, które do złudzenia przypominają ryż.

Sprawdź czy ryż pływa w wodzie! Umieść łyżkę ryżu w szklance z wodą. Jeżeli ryż unosi się na wodzie, masz do czynienia z fałszywym ryżem!
Jeżeli podczas gotowania, na powierzchni wody pojawi się gruba warstwa, koniecznie nie jedz tego ryżu!
Sprawdź czy pojawia się pleśń. Przygotuj filiżankę ryżu, przenieść ją do pojemnika i pozostaw na kilka dni. Jeżeli na ryżu pojawi się pleśń oznacza to, że ryż jest organiczny i naturalny. Jeżeli po kilku dniach nie pojawi się pleśń, to jesz plastik."

PROSZĘ WAS PRZECZYTAJCIE TREŚĆ PONIŻEJ. ZGODZICIE SIĘ ALBO NIE.

Nie ufam im nie wierzę i ufał nie będę.
Nie kupię dziecku długopisu od nich bo taniej. Nie wiem z czego ten plastik jest.
Ani wnuczkom klocków. Weźmie do buzi połknie, i będzie lipa.

Inna historia. Na wprost mojego sklepu był mięsny. Ludzie od piątej stali w kolejce. Otwarte o szóstej. O 9 rano już było po handlu. Taki towar. Zwyczajna po 25zł za kilo schodziła moment. Szynki, pasztetówka. I ten właściciel wie co robi i z czego. Dobre Polskie sprawdzone.
Świnia prawdziwa karmiona naturalnie.
A jak wygląda to nie powiem gdzie?
Wiaderko strzykawek i świni w dupę sterydy.
3 miesiące i gotowa do uboju.
A Japońce? Miał ktoś kiedyś auto w wersji Japońskiej? Wypasione w ciul. Są wersje tych samych aut. Japońska i Amerykańska czy europejska. Dwa różne światy. Też na rynek zachodni produkują coś innego a u siebie mają super zajebiste maszyny.
Z Chinolami jest podobnie. Robią byle co byle jak i z byle czego. Na export. Podrabiają na potęgę wszystko.

U nas też opowiem o paru sytuacjach.
Baba na rynku zmywaczem do paznokci ścierała pieczątki z jajek. Wiejskie prawdziwe. Prosto z kurzej dupy. Taka reklama.

Jedno co mi sie podoba to ustawa o tych samych jakościach. Nie wymienię nazwy sieci ale chodzi o naszych zachodnich sąsiadów.
Przestawiamy produkcję zmiana opakowań i jedziemy. Przykładowo ciasteczka. Nie napiszę jakiej firmy.
Niby wszystko się zgadzało. Tylko u nich było 20% masła a u nas 5. I inne opakowania i inna gramatura. A najbardziej wkurwiające to to że cena była wyższa.

A co Polska powinna zrobić?
Zainwestować w laboratorium celne. I sprawdzać regularnie co i z czego jest zrobione i czy jest zgodne z danymi producenta, oraz czy on to faktycznie wyprodukował.

Bo nie dość że nas zalewają syfem to jeszcze trują nas i naszych bliskich.
Pozdrawiam wszystkich.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: JanOkowita »

Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: pepe59 »

Globalizacja, to szansa rozwoju dla wszystkich ludzi, tych mieszkających w zacofanych zakamarkach świata także. Jeśli patrzymy na ludzi, jak na naszych konkurentów i wrogów, to uznamy ten proces jako szkodliwy, no bo oni produkują gorzej ale taniej, tak samo, drożej, lepiej, wymyślają coś nowego, co wypycha nasze produkty z rynku. My także możemy i musimy robić to samo, w czymś być konkurencyjni, aby móc żyć w tym pędzącym nie wiadomo dokąd świecie . To niestety jest warunek rozwoju cywilizacji, dopóty, dopóki jako ludzkość, nie uznamy, że mamy zapewniony byt. Przecież wewnętrznie, w Polsce, także istnieje konkurencja (może nie we wszystkich gałęziach gospodarki) i to nas nie bulwersuje. Mamy popełnić błąd jak niegdyś Chiny i wybudować wielki mur cywilizacyjny, odgradzający nas od świata ? Wiemy, jakie konsekwencje poniosły Chiny z tytułu swojej megalomanii. Oni drugi raz takiego błędu nie popełnią. Nie popełniajmy go takze my.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: rastro »

nemeto pisze:A teraz pytanie do patriotów ekonomicznych i obrońców własności intelektualnej którzy pracują z buforem (tak z naszego podwórka): czy za bufor zapłacili jego twórcy, czy mają go z innego źródła?
Ale jest na to jakiś patent? Chociaż zastrzeżony wzór towarowy? Bo coś mi się wydaje że cała idea została zaczerpnięta z innych forów w podobnej tematyce - nie pamiętam czy bardziej wschód czy zachód. W sumie zabawka została opracowana tak trochę bardziej publicznie. Tak więc zrozumiałe jest że nie za bardzo jest tutaj co chronić. Spójrz na sterownik od Boleckiego z tym lepszym termometrem i zobacz jak producent bardzo broni się przed zdradzeniem jaki czujnik tam zastosował. Chociaż to co tam jest środku to najprawdopodobniej elementy do kupienia u każdego dystrybutora podzespołów elektronicznych a implementacja pewnie też nie jest jakaś innowacyjna - tylko wzięta z datasheeta - ew. jakiejś noty aplikacyjnej. Ale on wymyślił że te elementy zastosuje do swojego sterownika i w sumie ma prawo tego strzec.
rozrywek pisze:Baba na rynku zmywaczem do paznokci ścierała pieczątki z jajek. Wiejskie prawdziwe. Prosto z kurzej dupy. Taka reklama.
Ta... kiedyś żona kupiła od babuni na rynku jajeczka wiejskie od kurki z wolnego chowu. Szkoda tylko że wszystkie co do jednego miały po dwa żółtka. Podejrzewam że to był odpad z lokalnej wylęgarni. Ale generalnie jest też taki mechanizm że człowiek łatwo przyzwyczaja się do dobrego i niemalże równie łatwo gorszego. Dlatego często produkty wprowadzane na rynek są bardzo wysokiej jakości a następnie stopniowo się tę jakość obniża.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: łoles »

Panowie mógłby kto zapodać linka na te grzybki, chce zakupić 2x 500 gram dla mnie i kolegi @psotnikpiotr
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

ludwinkb
100
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 15:21
Krótko o sobie: Jestem :)
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's, własny.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: ludwinkb »

Są na 5,6 stronie, ale masz;
https://pl.aliexpress.com/item/40009942 ... 5c0fHtnhFs
Chyba będziesz musiał poczekać ma ostatnią sztukę.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sie 2020, 10:56 przez ludwinkb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: łoles »

No właśnie oglądałem ten link i on ma ostatnią sztukę i oferty za około 100 zł za paczkę 500 gram to mnie nie bardzo interesuje
Ostatnio zmieniony sobota, 8 sie 2020, 12:32 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: psotamt »

TU jest niezła oferta.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Tutaj są te same drożdże, tylko w "ubogim" opakowaniu ;)
https://pl.aliexpress.com/item/40008955 ... 2e0e13kzmL
SPIRITUS FLAT UBI VULT

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: arTii »

Właśnie przejrzałem swoje "zapasy" mam około 1,5 paczki tych drożdży - na razie nie mam dla nich zastosowania - więc jeśli są chętni, to mogę odsprzedać.
Niestety zakupy robiłem jak dolar był "na górce", więc proponuję 75zł/500g +kw
Całą paczkę najchętniej sprzedam w całości, zaczętą - wiadomo mogę podzielić.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: łoles »

@radius, dzięki wielkie za tego linka grzyby dotarły w 10 dni tak to ja rozumie :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 sie 2020, 19:49 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

No, chyba już wszystko działa, jak przed "pandemią". Zamówione 05.08 RPi 4B 4 GB dotarło dzisiaj, czyli w 15 dni, z czego 9 spędził w drodze z Liege do PL.
Już poskladane, jutro uruchomienie, tfu tfu, na psa urok...
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

W opcjach dostawy Aliexpress pojawił się paczkoamt InPost, jednak na etapie składania zamówienie nie pojawia się możliwość wybrania konkretnego paczkomatu. Próbował już ktoś tej opcji?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Mój syn zamawiał. Paczka doszła w 10 dni :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

A wiesz może, czy paczkoamta można wybrać (w następnych etaopach zamówienia?), czy wysyłają na losowy w pobliżu?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: radius »

Chyba najbliższy miejsca zamieszkania, musiałbym spytać syna :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Gutex78
50
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:05
Krótko o sobie: Lubię majsterkować, z powodu alergii na zwierzęta futrzaste, zainteresowałem się terrarystyką i robię terraria dla swoich gadów. Obecnie mam jednego gada, Hapeusz się nazywa i jest gekonem lamparcim. W planie gekon orzęsiony (terrarium w trakcie budowy) i agama brodata.
Trochę wędzę u brata na działce na własne potrzeby.
Posiadam kolumne 60,3/aabratek /olm/keg 30l wszystko ocieplone, termometr wifi.
Ulubiony Alkohol: Whiskey, ouzo.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Mazowieckie
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Gutex78 »

Ja wybierałem do którego paczkomatu chcę.


D.
G. :pije:
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

Dzięki za info.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: JanOkowita »

Pierwszy raz coś mam zamiar kupić na Aliexpress. Czy jeśli dostawa elektroniki użytkowej jest z Chin to płaci się jakieś cło?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: bociann2 »

Za towar o wartości od 150 euronów wzwyż teoretycznie płaci się cło.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1052
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Przesyłki z Aliexpress

Post autor: Kòpôcz »

...i VAT
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”