Przepisy na wino z ryżu

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

miropl
10
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 14 sty 2013, 19:07
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:

Post autor: miropl »

To było moje pierwsze wino ..... wino z ryżu:

- ryż 1/2 kg
- 5 litrów wody
- 4 dkg drożdży do pieczenia ..... (od razu mówię tylko drożdże winne !)
- 1,5 kg cukru
- trochę rodzynek

Zrobiłem 10 litrów czyli wszystko x2.

Po 22 dniach i pierwszym zlaniu wyglądało tak:
Obrazek

Mętne !

Jednak po kolejnym zlaniu kolejne 3 tygodnie:

Obrazek

Dostałem pochwałę za wzorcowy klar :)

Z tego samego ryżu zrobiłem drugi nastaw dodając jedynie cytrynę.

Wnioski są takie, że dałem ciała z drożdżami, zamiast winnych dałem piekarskie .....

Co do smaku wina ..... no cóż drożdże zabiły totalnie smak ..... ale wino nie poszło do zlewu ..... jakoś się dziwnie rozeszło .... :)

Pozdrawiam.
Małe co nieco ,to jest to ! :)

opi89
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 30 paź 2012, 01:48
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: opi89 »

Eksperyment się udał :)
A mianowicie: robiłem wermut, klasyczny przepis znany, modyfikowany do smaku odrobinę. Standardowy przebieg fermentacji. Po 8 tygodniach tygodniach butelkowanie. Po 7 tygodniu dosłodzone do wskazania 6BLG. Po 8 tygodniu podczas zlewania jedną porcję dosłodziłem do 4 BLG i dodałem w każdą karafkę odrobinę drożdzy + szczyptę pożywki, umiejscowione wszytko w barku w mieszkaniu około 18 stopni. Druga porcja buteleczki i piwnica - jakieś 12 stopni, ciemność.
Po miesiącu sprawdziłem karafki w barku, ucieszyłem się :) podczas nalewania białego wermutu pojawiło się gromada bąbelków. Węchem stwierdzono zapach CO2 :) smak relelacja!! Całkiem inny niż te piwniczne :) Za miesiąc ponowny nastaw wermutu + szampan z ziemniaków :)

hobbit1979
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 08:33
Wino ryżowe, %, mój sprawdzony przepis.

Post autor: hobbit1979 »

Witam na poczatek podam może przepis który mam już sprawdzony od kilku lat. Aktualnie ponowiłem wyrób winka domowego i jak to bywa na start poszła mała butla (12l) i nastawik ryżówki.

Woda 7+1 litry
Cukier 2,5 + 1,2 kg
ryż 1,5 kg
rodzynki 200 g
kwasek cytrynowy 8-10g
drożdze winne (Biowin Sauternet wysokoalkoholizujące) 1szt
Pożywka - ok 5 gr

Historia :
12-05-2013 Start 26blg (wiem nieco za dużo ale tak wyszło)
18-05-2013 Blg spadło do 4, dodałem 1,2 kg cukru rozrobionego w 1 litrze wody - uzyskałem 16 blg
28-05-2013 Odcedzenie ryżu i rodzynek, pomiar Blg wykazał 6 (winko jeszcze bardzo powoli pracuje)

Plan na zakończenie fermentacji cichej i klarowanie oraz butelkowanie do mniej więcej 15-06-2013

Temperatura dość stabilna 20-22 st C.

Obecnie winko w smaku już jest miłe i bardzo mocne. Przypuszczalnie blg spadnie jeszcze do ok 3-4 o ile drożdze dadzą radę bo na tą chwilę z pomiarów wychodzi mi około 17% mocy winka.

Puenta - oj będzie bal :)

Jak widzicie Koledzy i Koleżanki potwierdza się fakt że ryżówka jest winem szybkim i dla początkujących wspaniałym sposobem na załapanie bakcyla. Ja niezmiennie od zawsze to winko lubiłem a efekt smakowy jest więcej niż zadowalający już teraz. Co ważne - zawsze przestrzegać należy higieny, sprzęt, butlę a nawet korek z rurką odkażam za pomocą roztworu pirosiarczynu. Za kilka tygodni winko będzie już w butelkach, choć obawiam się że nie poleżakuje zbyt długo i zejdzie na pniu. Na szczęście chodzi jeszcze bliźniaczy nastaw w butli 25l w domku, a w piwnicy w dużej butli ok 40-45l winko wiśniowo ryżowe (kompoty i soki + ryż) które zapowiada się równie smacznie. Pożyjemy zobaczymy a w dziale tym podam w swoim czasie jeśli się sprawdzi i przepis na nie.

christofanow
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 3 maja 2013, 13:25
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: christofanow »

Witam!

Ja polecam skorzystać z okazji i do ryżowego wina dodać kwiaty czarnego bzu. Idealnie moim zdaniem napełniają wino aromatem i dodają ciała dzięki czemu wino jest smaczne. Bardzo dobrze do wina ryżowego nadaje się dodatek wiśni.

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

Witam
Chcę zrobić wino ryżowe klasyczne bez ziół w 2 baniakach 5L po wodzie mineralnej zaczopowanych normalnymi korkami gumowymi i rurkami fermentacyjnymi ( super wszystko pasuje bo jest szeroki wylew).
Pytanie:

Robić wersję z cytryną czy tylko z rodzynkami ? co lepiej smakuje bo jest wiele wersji.
Na razie mam 2x 0,5 Kg ryżu, 100g rodzynek pewnie podzielę na 2 butle, mam 2 kupione cytryny.
Z tego co pamiętam przy wermucie, nie można przesadzić z ilością skórki od cytryny bo będzie za bardzo ją czuć.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Pretender »

Zrób dwa różne. Sprawdzisz sam. Później możesz zmieszać.
Ps.
Nie żałuj rodzynek, daj po 100g.

sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: sztender »

Cytryna, kwasek, regulator kwasowości są potrzebne z dwóch powodów. Zakwaszają nastaw pod drożdże, lepsze środowisko pracy.
Ustalają kwasowość wina. Wino bez kwasów jest nijakie.
http://latawce.phorum.pl

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

Właśnie więcej jest przepisów na ryżowe z rodzynkami a z dodatkiem cytryny mniej...
ludzie zachwalają więc bez cytryny nijakie chyba nie jest...
Może ktoś próbował klasyczne z ryżu z cytryną i bez i się wypowie.

Mam jeszcze pytanie o drożdże szlachetne Biowinu w Płynie zdaje się że takie:
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-roslin ... ,l429.html

Piszą : "Do 1l butelki wlać 150ml soku (lub 200g rozdrobnionych owoców), 300ml wody, 2 łyżeczki cukru. Butelkę zakryć czopem z waty, pasteryzować 30min. Po wystudzeniu do butelki wlać zawartość wstrząśniętej uprzednio torebeczki. Całość pozostawić na 1-2 doby w temp. 26'C, po czym wlać do balony z nastawem wina (5-25l)."

Ja zrobiłem tak, że wlałem do sterylnej litrowej butelki 450 ml przegotowanej wody, dałem 4 małe łyżeczki cukru i wlałem te drożdże. Na razie minęła doba i nic w butelce się nie dzieje, czy na prawdę trzeba dodać jakiś sok lub owoce czy wystarczy woda i cukier ? soku nie chcę dodawać aby nie zmienić smaku wina ryżowego a owoców (rodzynek mi szkoda). Czy jak to jutro wleje do ryżowca to mi wystartuje ? ( mam to rozlać na dwie 5 litrowe butelki. )

sztender
250
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 8 lut 2013, 19:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Kontakt:
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: sztender »

Anubis pisze:Właśnie więcej jest przepisów na ryżowe z rodzynkami a z dodatkiem cytryny mniej...
ludzie zachwalają więc bez cytryny nijakie chyba nie jest...
Większość przepisów jakie widziałem zawiera "kwas" taki czy inny. Różne rzeczy ludzie zachwalają :mrgreen: Mam dziwne wrażenie, że i tak zrobisz po swojemu :shock: .
Anubis pisze:soku nie chcę dodawać aby nie zmienić smaku wina ryżowego a owoców (rodzynek mi szkoda)
A tego to już ni w ząb nie rozumiem. Można zrobić i na jednej rodzynce. Ale to co Ty chcesz? doić "cukrówkę" :hahaha:
Anubis pisze:Ja zrobiłem tak, że wlałem do sterylnej litrowej butelki 450 ml przegotowanej wody
Przegotowana woda nie ma tlenu. A do namnażania drożdże go potrzebują. Lepsza jest "kranówa".
Anubis pisze:Czy jak to jutro wleje do ryżowca to mi wystartuje ? ( mam to rozlać na dwie 5 litrowe butelki. )
Płynne drożdże z Biowinu potrafią nic nie robić. Ostatnio też nastawiałem na nich "matkę" i :dupa:
Anubis pisze:Na razie minęła doba i nic w butelce się nie dzieje
Nie wiem jak się płynne zachowują (u mnie nie ruszyły, za to aktywne i owszem), ale 1 doba na "matkę" to mało. Zwykle potrzeba 3-4 dni.
http://latawce.phorum.pl
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Wald »

Anubis pisze: czy na prawdę trzeba dodać jakiś sok lub owoce czy wystarczy woda i cukier ? soku nie chcę dodawać aby nie zmienić smaku wina ryżowego a owoców (rodzynek mi szkoda). ( mam to rozlać na dwie 5 litrowe butelki. )
Drożdże winiarskie co cukrówek się nie nadają. Za tydzień też Ci to nie zastartuje. Porcji drożdży nie należy dzielić. Nawet jak to takie małe nastawy. Możesz wyhodować podwójną porcję MD i wtedy szczepić dwa nastawy. Po jednym dniu nie powinno wystartować, ale "niektórzy" mają zawsze szczęście. Tak wygląda zdrowa, silna MD http://alkohole-domowe.com/forum/downlo ... hp?id=6660 .
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

Dałem wczoraj do butelki trochę rodzynek i dziś pięknie wszystko pracuje :)
ps. czemu nie można dzielić porcji tych drożdży na 2 butelki ? dawka jest na 25-30 L a tu mam 2 baniaki po 5L pytam z ciekawości bo oczywiście wlałem wszystko do jednego baniaczka, muszę dokupić następne drożdże.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Pretender »

Możesz dzielić, ale to już zabawa w aptekarza. Drożdże nie są drogie, więc nie ma sensu dzielić paczki na pół. Co innego jakbyś zrobił MD, rozlewasz na dwie damy i już...
Ile tych rodzynek dodałeś? 2-3 ;) ? Pamiętaj, że rodzynki wnoszą do wina wiele dobrego, na tym nie oszczędzaj. Jeśli chcesz mieć oczywiście dobre wino.

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

Dałem pół garści rodzynek, dziś już przelałem wszystko do jednego baniaka, dałem trochę więcej niż 100g rodzynek, małą obraną cytrynę.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Wald »

Anubis pisze:...wlać do balony z nastawem wina (5-25l)."
Anubis pisze:...dawka jest na 25-30 L
Zdecyduj się na coś.
Wald pisze: Możesz wyhodować podwójną porcję MD
Czyli zrobić MD jak na zdjęciu z linka. Dolać drugą porcję wody z dodatkami i ponownie odstawić do namnożenia. Czynność tą można powtarzać do osiągnięcia potrzebnej ilości MD (do dużych nastawów, lub wielu małych). Paczki drożdży winiarskich nie należy dzielić (nawet z aptekarską dokładnością).
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

clementino
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 14:24
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: clementino »

Witam, jako że jestem nowy na forum (zalogowałem sie głównie po to aby dowiedzieć sie wszystkiego o destylacji) ale wino domowe wytwarzam od około 5 lat jak każdy uczyłem sie na własnych błędach i doświadczeniu chciałbym sie podzielić przepisem który przez te pare lat sprawdził mi się bardzo dobrze i wino jest naprawdę bardzo ciekawe podam przepis na balon 54 litry a więc:

- 8 kg ryżu długoziarnistego
- 1200 g rodzynek
- 200 g suszonych fig
- sok wycisknięty z 5 cytyn
- sok wycisknięty z 4 pomarańczy
- 5 ziarenek ziela angielskiego
- 2 laski Waniliowe
- 1 paczka przyprawy Kurkumy (np. Kamis)
- 12 kg cukru (8+4)
- 42-44 l wody (używałem oligoceńskiej surowej)
- drożdze Fermicru LS2

Wino wyszło 17% bardzo dobrze i szybko sie klarowało, jest w bardzo ładnym złocistym kolorze wyraziste i raczej słodkie. Serdecznie polecam;)

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

http://wino.org.pl/content/view/112/105/
Tu macie oryginalny przepis na nastaw 10L wymyślony przez św. pamięci Skrzycha.
Fajnie i prosto opisany ja nastawiłem w tym roku 20L +3x5 L wg. tego przepisu dodając jeszcze parę własnych składników. Mam tylko wątpliwości co oznacza płaska łyżeczka a łyżeczka :)
Ostatnio zmieniony środa, 18 mar 2015, 20:33 przez Anubis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Kamal »

Płaska łyżeczka to zawartość mieści się w jej "środku" + może być trochę więcej.
Łyżeczka to więcej niż mieści się w jej "środku" (2, 2,5 x wiecej niż mieści się w jej "środku".
Ja tak to rozumuje :-)
K.
Obrazek

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Anubis »

Właśnie popijam Martini Bianco, porównuję zapach i smak do "ryżowca" zapach jest prawie identyczny, nuta smakowa podobna jedynie brakuje goryczki która jest wyczuwalna w Martini, kiedyś dodawałem piołunu, fajnie było by ten przepis troszkę poprawić o składnik dający goryczkowaty posmak jak w oryginale.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: lesgo58 »

Trochę historii i prawdopodobny skład Vermouth'u:
http://www.wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=14733

A tutaj przepis (sprawdzony i smaczny) na wykonanie vermutu w naszych warunkach.
http://www.wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=8121

A te przepisy podaję za Cieślakiem, tylko, że te nie mają nic wspólnego z winem ryżowym, ale w niczym nie przeszkadza, aby do macerowania mieszanek takowe wino wykorzystać,:

Mieszanka 1
1.Piołun alpejski (ziele) 12,5g
2.Kłącze tataraku 5,0g
3.Korzeń fiołka 3,0g
4.Korzeń arcydzięgla 4,0g
5.Majeranek 2,5g
6.Kolendra 2,5g
7.Gałka muszkatołowa 2,0g
8.Goździki 1,5g

Mieszanka II
1.Piołun alpejski (ziele) 12,0g
2.Skórka pomarańczowa (z niewielkiej pomarańczy) 12,0g
3.Ziele drapacza lekarskiego 12,0g,
4.Liście mięty pieprzowej 6,0g
5.Korzeń arcydzięgla 2,0g
6.Cynamon 8,0g
7.Gałka muszkatołowa 6,0g
8.Goryczka (korzeń) 5,0g

Mieszanka III
1.Piołun alpejski (ziele) 15,0g
2.Tysiącznik 5,0g
3.Jałowiec 2,0g
4.Goryczka (korzeń) 2,0g
5.Ziele drapacza lekarskiego 2,0g
6.Cynamon 4,0g
7.Gałka muszkatołowa 2,0g
8.Goździki 2,0g
9.Imbir 1,0g
10.Kłącze tataraku 1,0g
11.Skórka cytrynowa 1,0g
12.Skórka pomarańczowa 5,0g

Surowiec rozdrabnia się i zalewa mocnym winem (np. jabłkowym) lub wódką 45% w ilości 0,5-0,7 l. Mieszankę maceruje się 10-20 dni mieszając od czasu do czasu. Następnie filtruje się. Wystarcza ona na 10-20 l. wina w zależności od tego czy Vermouth ma byc bardziej aromatyczny i gorzki (typ francuski), mniej gorzki i słodki (typ włoski) czy łagodny o słabej goryczy (typ jugosłowiański). W mieszankach zasadniczym składnikiem jest piołun (Artemisia absinthium) , dlatego też najlepsze są mieszanki włoskie do których bierze się aromatyczne odmiany piołunu alpejskiego (Artemisia maritima lub Artemisia pontiaca).
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

szaman0
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2015, 18:26
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: szaman0 »

clementino pisze:Witam, jako że jestem nowy na forum (zalogowałem sie głównie po to aby dowiedzieć sie wszystkiego o destylacji) ale wino domowe wytwarzam od około 5 lat jak każdy uczyłem sie na własnych błędach i doświadczeniu chciałbym sie podzielić przepisem który przez te pare lat sprawdził mi się bardzo dobrze i wino jest naprawdę bardzo ciekawe podam przepis na balon 54 litry a więc:

- 8 kg ryżu długoziarnistego
- 1200 g rodzynek
- 200 g suszonych fig
- sok wycisknięty z 5 cytyn
- sok wycisknięty z 4 pomarańczy
- 5 ziarenek ziela angielskiego
- 2 laski Waniliowe
- 1 paczka przyprawy Kurkumy (np. Kamis)
- 12 kg cukru (8+4)
- 42-44 l wody (używałem oligoceńskiej surowej)
- drożdze Fermicru LS2

Wino wyszło 17% bardzo dobrze i szybko sie klarowało, jest w bardzo ładnym złocistym kolorze wyraziste i raczej słodkie. Serdecznie polecam;)
Orientuje się ktoś z Państwa jak obchodzić się z figami w takim nastawie?

Jurra
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 lis 2016, 21:35
Krótko o sobie: Pasjonat domowych wyrobów
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Jurra »

Ostatnio nastawiłem winko ryżowe w 5l butelce po wodzie, wrzuciłem do niej 4torebki ryżu długoziarnistego porządnie wypłukane, kilogram cukru, 4,5litra wody (co okazało się przesadą, bo trochę wyrosło i do rurki mi wlazło) sparzone rodzynki tak na oko, sok z połowy cytryny ii dużej mandarynki, i przyprawy tylko już nie pamiętam ile czego, ale ziele angielskie, pieprz kolorowy, piołun, tymianek, majeranek, świeżą bazylię, troszkę mięty, korzeń arcydzięgla, kłącze tataraku, rozmaryn, gałkę muszkatołową, trochę cynamonu i goździka, imbir suszony, kminek, szałwię, i liść laurowy. No i bayanusy g995 + pożywka. Teraz pozostało już tylko czekać :D

Jurra
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 lis 2016, 21:35
Krótko o sobie: Pasjonat domowych wyrobów
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Jurra »

Winko stało około 3 miesiące, wyszło bardzo dobre. Myślę, że trochę przesadziłem z gorzkimi przyprawami, ale nie przeszkadza to jakoś bardzo, ma ciekawy aromat, w smaku trochę podobne do wytrawnego martini, szykuje się na kolejną partie, tylko w większej skali. Teraz trzeba jedynie czekać aż fermentator się zwolni :D

INTseed
50
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 27 sie 2017, 18:55
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: INTseed »

Kupuj drugi ;)
Czy ryż długoziarnisty może być obojętnie jaki czy jakiś specjalny gatunek?

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: Woodworm »

bez większego znaczenia
Awatar użytkownika

grzesieksz7
150
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 18:09
Ulubiony Alkohol: śliwowica, piwo, nalewki
Lokalizacja: Łącko
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: grzesieksz7 »

Witam, po raz drugi postanowiłem zrobić wino z tego przepisu:
http://wino.org.pl/old-swimp/content/view/112/105/

Mam dwa pytanka. Nie będzie mnie za często w kraju, w przepisie pisze, że po 6 tygodniach trzeba zlać, czy jeśli zleje po ok 4-5 miesiącach stanie się coś złego? Temperatura powinna wynosić powyżej 20 stopni, w pomieszczeniu gdzie ono miało miejsce będzie 10-15 stopni, wystarczy?
Daje krzepę, krasi lica
Nasza łącka Śliwowica!
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: orzeszek87 »

Po zakończeniu fermentacji wino trzeba zlać znad osadu jak najszybciej. Na pewno nie po 6 miesiącach. Temperatura lekko za mała. Poczytaj bedziesz wiedział wiecej.
Ps
Wino według Skrzycha robiłem, super przepis na wermut.
https://www.alkoholeforum.pl

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: grabek246 »

Witam. Mam pytanko odnośnie wina ryżowego. Mam nietypowy balon, bo 34L. Ile dać ryżu, rodzynek i wody? Chcę uniknąć sytuacji burzenia przez rurkę.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 lis 2018, 16:12 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: rozrywek »

Grabek, o ile ja się orientuję, to balony 35L są typowe, wiesz?
Przepis powiadasz? Zatem zapodaję:
Przeleć myszką (kółeczkiem) na dół strony, po prawej masz wybór stron, kliknij sobie na dwójeczkę i tam masz wszystko napisane.
Aż mnie świerzbi...
Ale znaj moje chamskie serce, jak się będę nudził to ci napiszę wierszyk rymowankę z przepisem. Tymczasem do lektury biegiem marsz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: grabek246 »

@rozrywek odrobiłem lekcje. Rzucisz oko na moje wino?
Dziś nastawione

Wino ryżowe 11.12.2018

Ryż 4kg
Kwasek cytrynowy 60g
Cukier wanilinowy 50g
Kurkuma 20g
Goździki całe 25 szt
Pieprz czarny 30 szt
Ziele angielskie 20szt
Zioła prowansalskie 20g
Rodzynki 600g
Żurawina 200g
Cukier 4kg
Woda 16L

Oczywiście rodzynki i suszona żurawina sparzone wrzątkiem celem pozbycia się olejków.

Nie zapomniałem o drożdżach i pożywce
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: rozrywek »

No i widzisz, dałeś radę. Ogólnie to spoko. :ok: Odnośnie przypraw to się nie wypowiem zbytnio, to jest niesamowicie indywidualna kwestia, oraz gustów. Ja bym osobiście prowansalskich nie dał, ale reszta czemu nie. No i ten cukier wanilinowy, laskę wanilii bym kupił i dał odrobinkę.
Ps: Jeszcze gałka muszkatołowa i ci wyjdzie ryżowe żołądkowe gorzkie :D , żartuję. Całkiem ciekawy smak może z tego być. Próbuj próbuj. :klaszcze:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: grabek246 »

@rozrywek a czemu nie dałbyś prowansalskich? Tak z czystej ciekawości
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: rozrywek »

Nie odradzam prowansalskich, to tylko kwestia mojego osobistego upodobania i smaku. Dla mnie zwyczajnie za ziołowo.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

grabek246
150
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek, 8 paź 2018, 19:16
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: grabek246 »

@rozrywek dzięki raz jeszcze. Najwyżej następny nastaw będzie bez ziół

HalinaMalina
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2020, 16:04
Krótko o sobie: Początkująca - fermentująca
Ulubiony Alkohol: Bourbon
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: HalinaMalina »

Cześć!
Po lockdownie zostało mi mnóstwo ryżu i myślę o zrobieniu z niego wina. Na forum często pojawia się w polecanych przepis Skrzycha.
Taki mam pomysł (mam balon 10L), ale zastanawiam się nad większą ilością rodzynek:
woda 6 L
ryż 1,5 kg
cukier 1,3 kg
kwasek 40 g
rodzynki 160 g

Jakie drożdże i pożywkę polecicie?
Awatar użytkownika

donald1209
50
Posty: 96
Rejestracja: piątek, 13 gru 2019, 18:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: donald1209 »

Ale to nie są proporcje z przepisu Skrzycha. I nastawianie 10 l wina to pomyłka. Ja wiem, że są goście, którzy nastawiają nawet w 1.5 l pecie. Ale to jest przerost formy nad treścią. Przy tak małych nastawach bardzo łatwo o zakażenie. Moim zdaniem minimalna ilość to 25 l. I tu masz sprawdzony wielokrotnie przeze mnie przepis ś.p. Skrzycha na 25 l.

Wino z ryżu mocne 17-18% (nastaw 25l w dymionie 40l)
(wg wskazówek Piekarza oraz forum wino.org.pl)

Składniki:
18,5 l wody
5 kg ryżu
4 kg cukru
125g kwasku cytrynowego
50dkg rodzynek (może być więcej nawet do 1kg)
10g pożywki
drożdże winne Tokay lub Sherry

Wodę przegotować, rozpuścić w niej cukier oraz kwasek; ostudzić. Ryż dokładnie kilkakrotnie przepłukać, wsypać do gąsiora, zalać wodą z cukrem i kwaskiem. Dodać rozdrobnione (posiekane, zmielone) rodzynki, pożywkę oraz przygotowaną uprzednio matkę drożdżową.
Przyprawy do dodania (wskazane własne eksperymenty smakowe):
- 25 goździków
- 25 ziaren ziela angielskiego
- 37 ziaren pieprzu czarnego
- 7 torebek cukru waniliowego
- 3,5 łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
- 3,5 łyżeczki mielonego imbiru
- 3,5 łyżeczki tymianku
- 2,5 łyżeczki bazylii
- 2,5 łyżeczki mielonego cynamonu
- 5 płaskich łyżeczek kurkumy

Po 5-7 dniach dodać 3 kg cukru rozpuszczonego w 3 l wody.

Nie ma co kombinować i wyważać otwartych drzwi. Eksperymenty smakowe wskazane w warstwie przypraw.
Baza bezdyskusyjna. Ja stosuję bayanusy i pożywkę DAP ( DAF ).
Co do rodzynek, ja dodaję 800 g na taką ilość.
Pozdrawiam
Krzysztof

Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego faktu w słowa ( J.Tuwim )
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: rozrywek »

Halinka. Przepis powyżej jest ok. Nastawisz winko i wyjdzie malinka :hahaha:
Dwie (trzy)drobnostki:
Donald napisał aby po 5-7 dniach ciepnąć 3 kilo cukru, a ja bym to rozdzielił na porcje i nie zmieniał drastycznie blg. Podziel na 3 razy. i dodawaj w trakcie.
Drugie: rodzynek można dać całkiem sporo, tutaj nie ma granicy, wyjdzie gronowe z ryżem a nie na odwrót. :D

Trzecie: uprzedzam że to żart. Ciekawe kiedy po tej panice lockdownu i szału zakupów, zaczną niektórzy zacierać makaron co im zalega. :D
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

HalinaMalina
20
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 2 lip 2020, 16:04
Krótko o sobie: Początkująca - fermentująca
Ulubiony Alkohol: Bourbon
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: HalinaMalina »

Dzięki Donald,
ale kurcze, wydaje mi się, że mamy z grubsza te same proporcje - u mnie zmniejszone do 8 L.
Składniki od Ciebie na 25 L:
18,5 l wody
5 kg ryżu
4 kg cukru
125g kwasku cytrynowego
50dkg rodzynek (może być więcej nawet do 1kg)
10g pożywki

i przeliczone na 8 L (z Twojego przepisu):
z proporcji wody wychodzi 5,92 L co zaokrągliłam do 6 L
z proporcji wyszło 1,6 - u mnie 1,5 (mam 0,5 kg paczki ryżu, a że boję się moli to staram się nic nie zostawiać)
z proporcji cukru wyszło - 1,28 zaokrągliłam do 1,3

Czy takie zaokrglenia mogą coś popsuć?
Z ziół rezygnowałam bo nie jestem fanką wermutów.

Jeszcze ostatnie pytanie - niektórzy dodają do wina z ryżu herbaty (esencji)? Ktoś dodawał?
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: rozrywek »

Oczywiście że zaokrąglenia nic nie popsują :D
Krągłaści są piękne przecież :D
Nie ma co się bawić w matematykę aż tak bardzo. Jak w przepisie Gesslerowej będzie 3 ziarna ziela angielskiego to dasz albo 2 albo 4.

Twój smak twoja wariacja :ok:
Rodzynek możesz naprawdę dać więcej jak chcesz. A jeśli chodzi o zioła to ja tak średnio w winkach za nimi przepadam. Czegoś będzie za dużo i gorzki posmak pozostanie. Szkoda ryzykować.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

mariush
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2022, 21:51
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: mariush »

Poradźcie proszę Koleżanki i Koledzy, czy mogę kwasek cytrynowy podany w przepisie Skrzycha na wino ryżowe zastąpić sokiem z cytryny? Teoretycznie wiem, że można i wiem, że 1 g kwasku odpowiada ok. 15 ml soku z cytryny. Jednak np. 125 g kwasku = 1,8 l soku z cytryny, a to już znacząco zmienia objętość nastawu. Jednak w różnych przepisach na wino ryżowe zamiast kwasku występuje cytryna i jest jej zdecydowanie mniej.

np. 4 cytryny na 12 l wody;
lub np. sok z 4 cytryn (ok. 320 ml) na 54 l nastawu;
albo np. 24 g kwasku lub 4 cytryny.

Jeśli ktoś z Was robił wino z przepisu Skrzycha i zastąpił kwasek sokiem z cytryny, to dajcie znać, jaką ilość dodaliście?

Zastanawiałem się też, jaki ryż dodać. W tym wątku jest napisane, że obojętnie jaki, ale w różnych miejscach czytałem że lepiej długoziarnisty. Mam jednak sporo ryżu do risotto. Rozumiem, że taki też się nada, tak?

I jeszcze jedno pytanie, w przepisie Skrzycha nie ma piołunu. Czy jego brak mimo wszystko nadaje tego charakterystycznego posmaku wermutu, którego jednak głównym składnikiem jest piołun. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Ostatnio zmieniony sobota, 14 sty 2023, 14:41 przez mariush, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Przepisy na wino z ryżu

Post autor: jakis1234 »

Wino z ryżu nastawiam regularnie, po dodaniu przypraw jest świetne na grzańca i w zimie się pięknie sprawdza.
Jednak nie jest to jakieś wybitne wino i dlatego przejmowanie się rodzajem ryżu, czy zastępowanie kwasku (który się łatwo odmierza), sokiem z cytryn, moim zdaniem nie ma większego sensu. Ważniejsze jest dodanie rodzynek albo żurawiny (według mnie żurawina jest lepsza).
Jak koniecznie chcesz, to ok, ryż nie ma żadnych kwasów, czyli musisz sam uzupełnić do właściwej ilości. Jeżeli chcesz mieć wino wytrawne, to kwasowość powinna być na poziomie 6-7 g/l, czyli jak sam napisałeś 90-100 ml soku z cytryny na litr nastawu. A w ogóle najlepiej dodać kwasomix, czyli mieszankę kwasów cytrynowego, winowego i jabłkowego. Można go kupić gotowy (drogo), lub zrobić samemu, osobno kupując każdy kwas.
Co do rodzaju ryżu się nie wypowiem, stosuję najtańszy ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 14 sty 2023, 13:53 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”