Proszę o pomoc w zrobieniu nastawu

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
jacekmack851
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 26 lip 2010, 18:14

Post autor: jacekmack851 »

Witam. Mam zamiar zrobić zacier z wody cukru drożdży ze sklepu i kilkuletnich soków. Mam 50l butle ok 25 litrów soków. Proszę powiedzieć ile powinienem dodać wody, cukru i drożdży?
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Proszę o pomoc w zrobieniu nastawu

Post autor: Zygmunt »

Witaj,
Masz zamiar zrobić nastaw, a nie zacier- chyba, że chcesz zacierać soki...
Dwa- jakbyś chwilę poświęcił na użycie wyszukiwarki, to znalazłbyś trylion identycznych postów, a pod każdym z nich przewija się jedno stwierdzenie:
kup cukromierz
Przeczytaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/buduje ... t1420.html

I od tego zacznij. A potem weź beczkę, nalej tam wszystkie soki, rozcieńcz wodą, sprawdź BLG cukromierzem i dodawaj cukru tak, żeby wyszło ~20*BLG.
Zostaw sobie miejsce w beczce, pamiętając, że 1kg rozpuszczonego cukru to ok 0,6l.

Potem dodaj pożywkę (lub koncentrat) i drożdże.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
jacekmack851
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 26 lip 2010, 18:14
Re: Proszę o pomoc w zrobieniu nastawu

Post autor: jacekmack851 »

No dobra dzięki, a drożdży to ile dodać?
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Proszę o pomoc w zrobieniu nastawu

Post autor: Bzymek80 »

jacekmack851 pisze:Mam 50l butle ok 25 litrów soków. Proszę powiedzieć ile powinienem dodać wody, cukru i drożdży?
Witam,
Cukromierz, z nim będzie znacznie łatwiej.
Lektura forum pomoże Ci nie tylko zrobić zawodowy nastaw ale również doprowadzić proces do końca czyli do spożycia!!!
Pozdrawiam
Bzymek80
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Proszę o pomoc w zrobieniu nastawu

Post autor: rozrywek »

jacekmack851 pisze:No dobra dzięki, a drożdży to ile dodać?
Drożdży, jeśli masz na myśli piekarskie, to możesz zapodać ilość dowolną, nawet kilogram, tylko kto to potem wypije? Moja rada: daj jedną kostkę. Zrób to tak:
odkrój kawałek (ok. 1/4), rozkrusz w miseczce, dodaj łyżeczkę cukru, zalej gorącą wodą. Jak przestygnie, dodaj resztę drożdży, zabełtaj w lewą stronę spluwając przez prawe ramię, wpakuj słoiczek koncentratu pomidorowego i do butli, w której oczywiście zostawisz parę litrów wolnego miejsca. Cukromierz zakupisz w każdym większym sklepie ogrodniczym za 8-9zł, przyda ci się nie raz.

[mod] Poprawiona ortografia i interpunkcja
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”