Proszę o ocenę sprzętu

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
bugmenot
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 wrz 2009, 15:39
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: bugmenot »

Witam wszystkich!
Przedstawiam moją szklaną aparaturę, która składa się z:
- szybkowaru o całk. poj. 7,0 l (poj. robocza ~4,5 l);
- deflegmatora szklanego nr 1. o całk. dł. 60 cm wypełnionego sprężynkami pryzmatycznymi stalowymi;
- deflegmatora szklanego nr 2. o całk. dł. 32 cm wypełnionego sprężynkami pryzmatycznymi miedzianymi;
- chłodnicy spiralnej o całk. dł. 60 cm, dł. płaszcza 40 cm;
- reduktora szklanego 13/24 mm z portem na termometr elektroniczny (ładny gadżet)
Całość zamontowana jest na tablicach narzędziowych za pomocą opasek zaciskowych. Zimną wodę do chłodnicy doprowadza pompka akwariowa o wydajności 400 l/h ze zbiornika o poj. 30 l.

Chciałbym zmodernizować swój sprzęt o dołożenie refluksu (obecny pomiędzy chłodnicą a trójnikiem z termometrem jest niekontrolowany), ale mam problem bo nie będę mógł dodać dodatkowej kolumny destylacyjnej RW5. Narysowałem schematy ukazujące próby dodania refluksu:
* A (preferowane rozwiązanie) – dołożenie trójnika z językiem kierującym powrót na wypełnienie miedziane, zaworu precyzyjnego, syfonu oraz rurki z pociętym druciakiem. Zaworem regulowałbym ilość powrotu wracającego na wypełnianie oraz odbioru z wytworzonego jeziorka.
* B – podobna konstrukcja, różnica polega na miejscu umiejscowieniu powrotu na sprężynki stalowe.
* C – dołożenie 4 zimnych placów o małej śr. wew. 6mm lub 2 zimnych palców o śr. wew. 11mm.
* D – chłodniczka otaczająca rurkę z mini lejkiem w środku.
Oczywiście modernizacja wymaga całościowego ocieplenia kolumny.
Proszę o komentarze i podpowiedzi jak mogę zmodernizować swój sprzęt.

Przepraszam za prowizorycznie narysowane schematy połączenia aparatury.
koncentraty wina
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”