proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Wszystko o prostych konstrukcjach typu garnek - chłodnica.
Awatar użytkownika

kouczan
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 12:15

Post autor: kouczan »

Zgodzę się z przedmówcą, że własnoręcznie robiony sprzęt będzie tańszy, a także satysfakcja z działania na nim będzie większa. Problem pojawia się, jeżeli ktoś podobnie jak ja ma dwie lewe ręce do takich prac. Wolę jednak spróbować zmajstrować coś prostego samemu zanim wejdę w to hobby na poważnie. Koszt pot-stilla z destylatory miedziane w sensownej konfiguracji to ok. 1500 zł, a to już bardzo blisko do aabratka. Kwestia tylko co będzie lepsze do nastawów owocowych i whisky? Na to pytanie jeszcze sam sobie nie odpowiedziałem więc czytam kolejne wątki i szukam rozwiązania.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: kropelka uk »

Zawsze możesz wpier kupić Abratka. Zrobic spirytus. Sprzedasz troszke wódeczki bo zobaczysz jaka super wychodzi i sama ci sie spłaci . Za to kupisz sobie maszynkę do smakowek. Jednak musisz wiedzieć ze jak sie w to hobby wchłoniesz zaraz będziesz chciał kolumne półkowa. Czytaj wątki i pytaj. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: orzeszek87 »

Kolego kropelka tutaj nikt towaru nie sprzedaje więc nie pisz takich rzeczy tym bardziej dla nowego użytkownika forum.
:angry:
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

kouczan
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 15 gru 2017, 12:15
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: kouczan »

Nie mam zamiaru handlować wyrobami. Co do sprzętu to moja koncepcja póki co jest taka, że pobawię się tym co mam (czyli szybkowarem) i spróbuję go tanim kosztem rozbudować. Jak mi się spodoba to inwestuje w pot-stilla na kegu. Jeżeli zostanę przy tym hobby to zainwestuje w półkową.
Pozdrawiam
Michał

azot
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 25 lut 2018, 10:01
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: azot »

Witam. Aby nie dublować tematów podepnę się troszkę pod ten.
Jako nowy użytkownik forum proszę o poradę : który sprzęt wybrać do altany na działce? W grę wchodzi garnek szybkowar tak około 15 l, woda bieżąca, kuchenka na dwa palniki i butla z gazem. Nie potrzebuje produkcji dużych ilości, interesują mnie cukrówki na nalewki i tak wstępnie myślę o sprzęcie:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... a_ogrodowa
lub: http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... a_ogrodowa
Oczywiście produkcja na działce od wiosny. Co do sprzętu w zasadzie jestem zdecydowany lecz chętnie poznam opinie forum.
Wątpliwości tak na początek dotyczą również temperatur w altanie (drewniana) z piwniczką ziemną , dzień - noc czy to nie wpłynie na jakość nastawu, czy musi być stała temperatura podczas fermentacji. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: łmarko »

azot! Witam
Jak na początek Twoich chęci, jak każdy się tłumaczy, tylko dla siebie i na nalewki, to sprzęt jest super. Poczytaj w tematach jak obsługiwać pot-stilla i będzie pan zadowolniony, powodzenia. Jak coś nie będzie tak, masz forum.
Witam nowych Pędzi Strusi :D

Kamillo138
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2018, 20:13
Re: proszę o ocenę pierwszego sprzetu

Post autor: Kamillo138 »

Witam zakupiłem destylator: keg 50l, dwie grzałki 1400 i 2000 z kolumną 80cm średnia 50. U góry termometr elektryczny, dwa odstojniki odkręcane i chłodnica 3m. Jaki nastaw robić do takiego sprzętu ewentualnie jak go ulepszyć? Robiłem zacier 1410 czyli 10 kg cukru 40 l wody oraz 1kg drożdży plus słoiczek przecieru .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylatory pot-still”