Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:

Post autor: wolan »

Widzisz popatrz na kolumny Herbaty i też zobaczysz zaworki kulkowe :) uważam to za wygodniejsze rozwiązanie. Dlatego takie stosuje.
Przy owocach kolumna, najczęściej działa w jako pot still więc zaworek otwierasz na maksa, ewentualnie z lekkim refluksem. Nie pisz mi, że przy owocach wyliczasz RR ;)
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
promocja

Autor tematu
borova19
50
Posty: 83
Rejestracja: środa, 10 mar 2021, 21:58
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) a poza tym czasem coś upichcę, czasem coś uwędzę, a czasem wypiję!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: borova19 »

Patrzyłem sobie na to jak mały strumień jestem w stanie ustawić na tym zaworze. Nie mam doświadczenia, ale, o ile nie stoicie Panowie przy odbiorze ze stopniem w ręce licząc kropelki jak oszalali i modyfikujac przepływ jeśli coś wam się nie zgadza o setne sekund, to nie bardzo rozumiem o co jest raban. :p

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: aakk »

Zdecyduj się.. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: wolan »

A używałeś takiego zaworka?? Bo mam wrażenie, że się mnie czepiasz. Ja używam takiego zaworka od wielu lat i sprawdza się bardzo dobrze.
Zdecydowana większość Klientów wykorzystuje kolumnę w takiej konfiguracji do 96.5%, jeżeli komuś będzie potrzeba przegonić raz w roku wino i będzie chciał zobaczyć czy na precyzyjnym jest lepiej to wykręci go z OLM. Widzisz jakiś problem??
Niedługo ruszy moja strona z możliwością konfiguracji sprzętu i każdy wybierze sobie taki zaworek jaki będzie chciał.
Nie widzę sensu ciągnąć zbytecznej dyskusji dalej :)
Ostatnio zmieniony środa, 17 mar 2021, 19:31 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

użytkownik usunięty
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: użytkownik usunięty »

https://images.app.goo.gl/mBqjR4prpurU87Z8A
Gorzej jakby takie coś miałoby być.
@wolan :ok:
Awatar użytkownika

wingrul
150
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 3 wrz 2020, 15:18
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: wingrul »

Oj Panowie toż to zaczyna się robić wyliczanka :D
Jak w piaskownicy :P
Ja mam to a ja to, a moje takie, o takie to nie praktyczne, ja bym nie polecał /w domyśle moje lepsze kupuj moje/

Widać na forum że oboje wiecie co robicie więc niech jeden drugiemu nie brużdzi nawet jak nie piszecie dosłownie to da się wyczuć konkurencję

Takie moje może mało istotne stwierdzenie Świerzaka :odlot:

A co tam autor tematu wybrał....???
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: jakis1234 »

O, wolan, fajna informacja, że szykujesz swoją stronę internetową. Rozumiem, że to będzie rodzaj sklepu. Daj koniecznie znać, jak będzie gotowa.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: wolan »

No właśnie ja traktuję to jako hobby i takie wyliczanki uważam za zbyteczne. Zresztą w handlu trochę pracuję.Jestem użytkownikiem tego forum od 2009r zdaje mi się, że coś tam wiem :) i nikomu nie zaproponowałbym czegoś do co nie działa :)
@jakis1234 na pewno o sklepie dam znać :) w sumie strona jest gotowa ale nie mam czasu zrobić nowych zdjęć. A co jakiś czas wszystko zmienia się na plus ;)
Ostatnio zmieniony środa, 17 mar 2021, 20:29 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
borova19
50
Posty: 83
Rejestracja: środa, 10 mar 2021, 21:58
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) a poza tym czasem coś upichcę, czasem coś uwędzę, a czasem wypiję!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: borova19 »

arek9025 pisze:Oj Panowie toż to zaczyna się robić wyliczanka :D
Jak w piaskownicy :P
Ja mam to a ja to, a moje takie, o takie to nie praktyczne, ja bym nie polecał /w domyśle moje lepsze kupuj moje/

Widać na forum że oboje wiecie co robicie więc niech jeden drugiemu nie brużdzi nawet jak nie piszecie dosłownie to da się wyczuć konkurencję

Takie moje może mało istotne stwierdzenie Świerzaka :odlot:

A co tam autor tematu wybrał....???
Jak wspominałem wcześniej sprzęt od wolana. Moim zdaniem całkiem sympatyczny bo właśnie mam go na tapecie.... :D efekt mnie zadowala. :D

Autor tematu
borova19
50
Posty: 83
Rejestracja: środa, 10 mar 2021, 21:58
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) a poza tym czasem coś upichcę, czasem coś uwędzę, a czasem wypiję!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: borova19 »

No więc Panowie stało się.
Stało się i się udało muszę powiedzieć. Otrzymałem coś o co mi chodziło, czyli krystaliczną bazę do eksperymentów z ginem.
Gotowane dwa razy, drugi raz metodą 2,5 i efekt jest krystaliczny wręcz.
I drobna rada ode mnie, dla wszystkich początkujących! Spokojnie, bez paniki, o ile nie wylecicie w niebo na kuli ognia, to nie ma co sie nie udać! ;D

Domin_Kielon
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 10 gru 2019, 23:36
Podziękował: 4 razy
Re: Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: Domin_Kielon »

wieku pisze:Pytanie czy dobrze oczyściłem kolumnę ? Ja pierwsze dwa procesy traktowałem jako testy i oczyszczenie kolumny
Tak, pierwsze dwa procesy potraktowałem jako oczyszczenie i to wszystko poszło jako spirytus techniczny.
Tutaj mówię już o pierwszym pełnoprawnym procesie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”