Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy

Post autor: Juliusz »

:-) Zamykamy kwestię niedorosłych książąt.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
promocja
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Pretender »

Hehe ... już?
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Juliusz »

rastro pisze:[...] jak ktoś nie ma nic konkretnego do powiedzenia, to po kiego wała pisać elaborat na stronę czy dwie?
Po jakiego wała? Lubię pisać! :-)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: rastro »

Ale widzisz problem jest inny, padła odpowiedź, tyle że na żadne z zadanych pytań. Koleżka nie pytał o zacieranie. Ja wiem że zacier/nastaw (w sumie nie ważne) to podstawa. W moim odczuciu ta odpowiedź miała delikwenta sprowadzić do parteru (ale to jest oczywiście bardzo subiektywne)

Przerażając jest natomiast to że najbardziej wartościowych odpowiedzi udzielają świerzaczki:
http://alkohole-domowe.com/forum/post17 ... ml#p173687 - koleżka na dzisiaj ma 18 postów
http://alkohole-domowe.com/forum/post17 ... ml#p173706 - ten koleżka ma na dzisiaj 8 postów.

a Doody potem jeszcze przywalił że skoro pytający pisze nastaw zamiast zacier to się nie zna bo przecież jasne że wisky robi się z zacieru. Prawdę mówiąc nastaw.zacier kwestia nomenklatury.

Natomiast reszta wielkich tego forum wyrzygała cale nic...

Nie jestem też zwolennikiem podawania czegokolwiek na tacy (to już niezależnie czy to jest wiedza czy 500+, ale jak dają to biorę), ale jestem w stanie założyć że pytający nie chciał przepisu zrób tak i tak, tylko zadowolił by się np. linkiem do wartościowych informacji. Swoją drogą coś tam sam szukał, jak widać znalazł niezbyt dobre źródło informacji - patrz link z pierwszego postu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: rastro »

Juliusz pisze: Po jakiego wała? Lubię pisać! :-)
A ja czasem lubię się nie zgodzić, tak częściowo nie zgodzić ;). Może też warto by było wziąć za rączkę kogo i pokazać o to tu jest cala ta widza, zamiast pitolić że za darmo, że dobra wola bla bla bla...

Bobra kończę bo zaraz jeszcze na mnie ulubiony mod wsiądzie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Pretender »

Zobacz jeszcze raz pytania, przecież bije z nich takie nygustwo że głowa mała! Jak rozcieńczać nastaw (chociaż pytanie dotyczy destylatu)? Przeliczenie % na kg? Jak destylować? No błagam Cię ! Nadal dziwisz się, że nie dostał odpowiedzi?
A odpowiedź Doodiego miała spowodować odrobinę, minimalne zaangażowanie się.
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Juliusz »

Pretender pisze:Hehe ... już?
No już, już. Znaczy ja mogę pisać bo mam trochę czasu ale koniec. Dobrze, że temat w Radioaktywnych bo tu można się wyżywać. :-)

Sprawa leży pośrodku. Ja dziś już się tu nie udzielam - zaglądam raz na dwa/trzy miesiące. Na forum jestem od 2008 i uwierz takich 'leniwych' spotkałem dziesiątki. Często udzielaliśmy odpowiedzi, kolejny czwarty, piąty dziesiąty raz. Wtedy była nas może 800-1000 użytkowników i takie wymaganie tu i teraz, bo 'Ja' chcę bardzo nas irytowało.

Przyznam, że tym razem nie powinienem się wtrącać bo to już nie mój interes. NB ciągle otrzymuję PM od nowicjuszy z podstawowymi pytaniami (np. ile alkoholu będzie z 1kg cukru) i tam na PM często odpowiadam (czasem ignoruję) a po dwóch takich pytaniach piszę, że już nie mam więcej czasu bo pytający chce tylko ssać.

Zastanawiam się jakie są źródła wiedzy większości tutejszych użytkowników? Kto im wszystkim wskazywał i tłumaczył i poświęcał indywidualnie czas.

:-)
Ciao
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Pretender »

No właśnie, gdzieś Ty był jak cię nie było ...
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Juliusz »

Pretender pisze:No właśnie, gdzieś Ty był jak cię nie było ...
Ano byłem i jestem zaraz za rogiem, tutaj: https://www.google.com.au/maps/place/Ip ... 2.76?hl=en

:-)
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Pretender »

Qwa, troszkę daleko ...

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: rastro »

Juliusz pisze: Przyznam, że tym razem nie powinienem się wtrącać bo to już nie mój interes. NB ciągle otrzymuję PM od nowicjuszy z podstawowymi pytaniami (np. ile alkoholu będzie z 1kg cukru) i tam na PM często odpowiadam (czasem ignoruję) a po dwóch takich pytaniach piszę, że już nie mam więcej czasu bo pytający chce tylko ssać.
E... pytania na priv to inna bajka, tutaj poświęcasz czas na indywidualne korepetycje, za to można faktury wystawać - ja chyba bym tak zrobił.


@Pretender, znaczy się zajrzałem do linku i poczytałem te herezje to uznałem że dziwne pytania mogą się urodzić, ale fakt pytanie o przeliczanie % na kg to fakt taki killer trochę. Z drugiej strony jak widzę tych wszystkich ludków, co biorą kredyty w parabankach i przypomnę sobie jaki problem był z % w szkole to sam nie wiem - może koleżka faktycznie nie ogarnia.

Ale jednak jestem za tym że lepiej nie karmić trola ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Pretender »

No to teraz My sobie potrolowaliśmy
Jeśli nie ogarnia to zdecydowanie inaczej trzeba podejść do tego, na spokojnie a nie tak nerwowo i roszczeniowo. Zobaczymy co kolega napisze czytając te posty
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: radius »

rastro pisze: kończę bo zaraz jeszcze na mnie ulubiony mod wsiądzie.
No, skoro manowar przeniósł do Radioaktywnych, to jednak się odezwę chociaż może nie powinienem bo jak sam piszesz;
osoba z IQ >= 81 powinna się zastanowić i jednak odpuścić sobie naciśnięcie przycisku "Wyślij".
Jednak ty, jak widzę, baaardzo lubisz pisać bez zastanowienia :mrgreen:
Może w taki razie udzielisz koledze odpowiedzi na pytania? Pomogę ci przedstawiając je jeszcze raz i pokreślę na czerwono to, co w nich najważniejsze, gdybyś nie zrozumiał o co mu chodzi ;)
1. jak mam destylować nastaw? Jaki sprzęt jest potrzebny i jak wygląda proces destylacji? Co oznacza odbieranie nastawu i jak wygląda proces?
2. Jak dokładnie wygląda proces rozcieńczania nastawu wodą?
3. Czy może ktoś mi podać jakie wartości w kg przyjąć w miejsce tych %?
Gdybyś nie potrafił własnymi słowami, to chociaż podeślij koledze linki, gdzie znajdzie właściwe odpowiedzi 8-)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: klepa »

Juliuszu, odnośnie tej łapki pod Twoim paskudnym komentarzem. No więc ja jestem Twoim klakierem i całkiem dobrze się z tym czuję. Twoim, Pana Kucyka i jeszcze kilku innym, dzięki którym ta kopalnia odkrywkowa ruszyła i wciąż się kręci. :poklon;
Ludzie przychodzą, odchodzą, a dzięki paru osobom machina AD nie tylko wciąż działa, ale i jest co poczytać. Fakt, że z trudem, bo IQ w lekkim deficycie. 8-)
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Prośba o pomoc - pierwsza whisky

Post autor: Mafiej »

klepa pisze: Ludzie przychodzą, odchodzą, a dzięki paru osobom machina AD nie tylko wciąż działa, ale i jest co poczytać. Fakt, że z trudem, bo IQ w lekkim deficycie. 8-)
Święta prawda. :poklon;
Jestem na tym forum tylko 4 miesiące. Czytam i zbędnych pytań nie zadaje. Przede mną pierwsze nastawy i zaciery. Myślę że nie będzie to dla mnie wielkim problemem, bo na wszystkie nurtujące mnie pytania znalazłem odpowiedzi na forum. Wystarczy czytać. Jeszcze dużo nauki przed mną i zapewne będę zadawał pytania. Osobiście uważam, że żeby dobrze coś zrozumieć, to trzeba bardzo mocno się wgłębić w procesy zachodzące w poszczególnych etapach produkcji. Niestety bez czytania się nie obejdzie.
Pozdrawiam cierpliwych :poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”