Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Post autor: wkg_1 »

Tyle, że ja nie spawam ; ))) Ale chętnie zobaczę !

A do tematu - myślę, że najważniejsza jest dla początkującego destylatora możliwość rozbudowy sprzętu w przyszłości. Ludzie z forum raczej to zapewniają.
Zawsze jest ryzyko, że hobby się spodoba a wtedy nagle zachce się bufora, latarki, OLM, spustu z bufora do zbiornika, odpływu, wlewu, wskaźnika poziomu, dodatkowych termometrów, papugi, możliwości dokręcenia półki do zbiornika, zamiany zbiornika na płaszczowy ...
Producenci tu się udzielający pomogą i sprzedadzą w barterze. Na allegro dziś ktoś jest, jutro go nie ma i tyle z tej rozbudowy.
W mojej skromnej opinii ; )
promocja
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Post autor: masterpaw2 »

Nie trzeba nawet nic spawać, wystarczą dwa paski blachy nierdzewnej i cztery śrubki z nakrętkami
post157411.html#p157411
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
SirJack
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2019, 08:35
Re: Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Post autor: SirJack »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi! szczerze to nie spodziewałem się ich aż tyle ;)

Głuchy nie jestem, mam nadzieję że wyłapię ten moment. Chociaż nie chciałbym do niego dopuszczać.
Wizjer nie jest dla mnie najważniejszy, bardziej bym go traktował jako "wizualny bajer" chociaż może kiedyś go dokupię gdy kolumnę zakupię :)
Wracając do tematu... przestudiowałem wszystko to co napisaliście i zagłębiłem się w temacie.

Ta oferta forumowicza Kuli mnie bardziej przekonuje to raz.
Dwa wole dać zarobić komuś kto mnie może pomoże z czymś / jakimś problemem niż zupełnie obcej osobie
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-857.html

W cenie mniejszej od 2200zł jest OLM oraz SMS na kegu. Brakuje tylko dodatkowego podziału kolumny (nie wiem czy to tak bardzo potrzebne?), zaworu spustowego z kega oraz keg jest 30L a nie 50L ale nie zależy mnie aż tak na wielkości kega ( czy lepiej mieć te 50L?)
Pytanko do forumowicza Kuli - Ile dorobienie dodatkowego podziału kolumny oraz zaworu spustowego z kega będzie kosztowało?

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Post autor: wkg_1 »

Trochę chyba namotałem - chodziło mi o to, że MSR-a trudniej przymocować.
Za zdjęcia serdecznie dziękuję, pokombinuję trochę ale coś czuję, że mojego RGN-a przykręcę do ściany przez jakiś dystans ze sklejki dla dobrej wentylacji i przynajmniej kable mi się nie będą plątać ; )

Tak z innej beczki - mam grzałki 1,5 2 i 2,5 kW. Na razie grzałem 2 kW - przy 2,5 kW bufor nie zachowywał się tak jak chciałem.
Pomysł: czy łącząc szeregowo grzałki 2 i 2,5 tak, żeby mieć 2,25 zauważę różnicę w jakości urobku spowodowaną mniejszą temperaturą grzałek ? Czy tez źle kombinuję ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 lut 2019, 22:11 przez wkg_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Post autor: Doody »

Fotka jest w poprzednim moim poście. Nie zauważyłem, że już przeskoczyliśmy na nową stronę ;)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Pablito
200
Posty: 222
Rejestracja: środa, 21 lis 2018, 11:45
Krótko o sobie: Osoba szukająca swojego JA nie tylko w szkle :P
Ulubiony Alkohol: Księżycówka
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Błędów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: RE: Re: Prośba o pomoc oraz opinię w wyborze kolumny

Post autor: Pablito »

wkg_1 pisze:
Tak z innej beczki - mam grzałki 1,5 2 i 2,5 kW. Na razie grzałem 2 kW - przy 2,5 kW bufor nie zachowywał się tak jak chciałem.
Pomysł: czy łącząc szeregowo grzałki 2 i 2,5 tak, żeby mieć 2,25 zauważę różnicę w jakości urobku spowodowaną mniejszą temperaturą grzałek ? Czy tez źle kombinuję ?
Tylko że w połączeniu szeregowym tych dwóch grzałek uzyskasz 1,1kW mocy (prawo Ohma)
"Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”